Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: admin
2010-11-21, 22:20
Wybory samorządowe 2010

Na kogo zagłosujesz?
Korfanty Stanisław
43%
 43%  [ 28 ]
Lisińska-Kotowicz Monika
9%
 9%  [ 6 ]
Turzański Krzysztof
47%
 47%  [ 31 ]
Głosowań: 65
Wszystkich Głosów: 65

Autor Wiadomość
LadyAllomorph 


Posty: 111
Skąd: P.Śl. Centrum
Wysłany: 2010-11-07, 12:55   

Kurcze, ten pan ma program bogatszy niż sam prezydent :) Internetowo robi sympatyczne wrażenie :) Ale WTF is this: "Niedopuść aby tą kwestią zjęłli się osoby nieudolne i nieprofesjonalne." Ma tam trochę błedów językowych chłopak :) Ja już swój typ w moim okręgu wyborczym mam ... Sława, Sława i jeszcze raz Sława. Klasa, inteligencja, wykształcenie, pracowitość i doświadczenie! I niesamowicie sympatyczna osoba. A jak już temat o stronkach się wywiązuje (może by go gdzieś przenieść?), to polecam: www.sciebiorowski.pl. Łukaszowi to się widać chciało :)

P Śl napisał/a:

No ba, przeciez jak sie chodzi z kims na grzyby do towarzystwa, popatrzec, to jest sie grzybiarzem... nic tylko isc i zbierac. Po co sie doksztalcac w temacie ? Przeciez widzialem jak zbiera to mam wiedze :P


P.Śl., to teraz pojechałeś Turzańskiemu tak naprawdę :P

Ale akurat w pełni zgadzam się z wypowiedzią "kamilw". Każdy swoje wady ma, nikt święty nie jest, a w samych programach wyborczych wszystkich kandydatów jest sporo luk, jak zresztą dowodzą chociażby dyskusje tutaj. I na pewno żadnemu kandydatowi nie uda się zrealizować wszystkich obietnic. Mnie się nie podoba, że Korfanty się zasiedział, że poustawiał wszędzie swoich ludzi, po urzędach i mediach, i zwolnił innych wartościowych. Coś na opamiętanie mu się przyda. A co do doświadczenia - to też nie jest przecież tak, że decyzje podejmuje się samemu - ma się doradców, Radę Miasta itp. Krzysztof ma pasję i pomysły. Jeśli nie uda mu się wygrać, to mam nadzieję, że dostanie się do Rady. Wtedy za 4 lata nikt nie będzie już mu mógł zarzucić braku doświadczenia :)
_________________
"Gdy chcesz opisać prawdę, elegancję pozostaw krawcom." A. Einstein
 
 
P Śl 


Posty: 582
Skąd: MHN
Wysłany: 2010-11-07, 13:13   

LadyAllomorph napisał/a:

P.Śl., to teraz pojechałeś Turzańskiemu tak naprawdę :P

Jak juz to dostali obydwaj, ale glownie chodzi o przygotowanie teoretyczne, a predzej ma je politolog niz elektronik.
LadyAllomorph napisał/a:
Mnie się nie podoba, że Korfanty się zasiedział, że poustawiał wszędzie swoich ludzi, po urzędach i mediach, i zwolnił innych wartościowych. Coś na opamiętanie mu się przyda.

No to jest podstawowy argument, zeby mu juz podziekowac. Prywatny folwark to sobie moze na Dabrowce robic. Nie tylko ty tak uwazasz.
 
 
MephiR Wiek: 33
Posty: 415
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-11-07, 15:14   

Ludziom się wydaje, że prezydent powinien znać się na wszystkim. Na budowie dróg, logistyce, ogrodnictwie, organizacji imprez, promocji itp. Prawda jest taka, że dobrymi prezydentami są ludzie, którzy potrafią dobierać sobie mądrych doradców. Ważne jest też, by umieli ich słuchać, bo cóż z tego, że ktoś daje dobre rady, jeśli ich adresat go nie słucha?
_________________
Blog o Bytomiu
 
 
P Śl 


Posty: 582
Skąd: MHN
Wysłany: 2010-11-07, 15:38   

Sluszna uwaga z tym ostatnim zdaniem.

http://www.lisinska-kotowicz.pl/
Lisinska widze wlaczyla sie w plucie jadem, ale w jej wypadku to nie dziwi wkoncu firmowane PISem :) .

Faktycznie przydaly by sie jakies konkretne wyliczenia zarowno Turzanskiego jak i Korfantego (Lisinkiej chyba nie ma co podejrzewac o jakies przekroczenie, bo na miescie jej praktycznie wogole nie widac - ja tylko kojarze z bloku na 3 Maja).

Doprawdy ciekawe te wyliczenia i ich wyolbrzymianie tylko, zeby zwiekszyc sile razenia dla czytajacych. Turzanski ma 30? 40? Bilboardow. Mamy chociaz tyle miejsc w Piekarach, zeby chociaz potencjalnie moc tyle zawiesic ? W swych wyliczeniach wyraznie zapomniala o tym, jaka ma firme i w zwiazku z tym moze sobie drukowac po kosztach (zalozmy, ze nie dampingowo).
 
 
MephiR Wiek: 33
Posty: 415
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-11-07, 15:42   

Panorama Silesia przeprowadziła sondaż wyborczy w 14 miastach Śląska i Zagłębia, w tym także w Piekarach. Przeciwnicy Korfantego nie będą zadowoleni, ponieważ według wyników badania, Korfanty jest niekwestionowanym liderem. Zresztą zobaczcie sami:
Panorama Silesia napisał/a:
Pewniacy, przegrani i wojownicy
Na zlecenie Panoramy Silesia w 14 miastach Śląska i Zagłębia firma City Consulting Institute przeprowadziła sondaże wyborcze. Dzięki temu, na niecałe trzy tygodnie przed wyborami samorządowymi wiemy, którzy kandydaci mogą spać spokojnie i gdzie walka o najwyższe urzędy w miastach potrwa do ostaniej chwili. Najpewniejsci wygranej już w pierwszej turze mogą być urzędujący prezydenci Siemianowic Śląskich, Katowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i... Zabrza. Znakomite notowania prezydent tego ostatniego miasta - Małgorzaty Mańki-Szulik szczególnie zdziwiły dr. Marka Mazura, politologa z Uniwersytetu Śląskiego i pilnego obserwatora regionalnej sceny politycznej, który razem z nami przeanalizował wyniki badań

- Silna pozycja Małgorzaty Mańki-Szulik w Zabrzu zwiastuje prestiżową porażkę Platformy Obywatelskiej, która w tym mieście zorganizowała konwent i wystawiła do walki posła Mirosława Sekułę – komentuje wyniki sondażu dr Marek Mazur, politolog z Uniwersytetu Śląskiego. Urzędująca prezydent Zabrza może liczyć na 53 proc. poparcie mieszkańców, podczas gdy chęć oddania głosu na Mirosława Sekułę deklaruje zaledwie 16 proc. zabrzan (11 proc. przepytanych jeszcze nie zdecydowało, na kogo odda swój głos). - Być może wynik sondażu byłby nieco korzystniejszy dla PO, gdyby ankieterzy pytali o preferencje wyborcze respondentów przedstawiając ich nazwiska – dodaje po chwili namysłu dr Marek Mazur. - Samorządy stają się bardzo ważne dla partii politycznych, zarówno w Polsce jaki w całej Europie. Wybory do rad gmin, powiatów i sejmików województw oraz wyborwy wójtów burmistrzów i prezydentów są niezwykle istotne w budowaniu prestiżu politycznego. Wynik tegorocznych wyborów samorządowych będzie dla partii probierzem poparcia przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku – dodaje dr Marcin Gacek, socjolog polityki z Uniwersytetu Śląskiego.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę City Consulting Institute na zlecenie Panoramy Silesia, oprócz prezydent Zabrza, sukcesu w pierwszej turze wyborwó samorządowych zaplanowanych na 21 listopada mogą się spodziewać także urzędujący prezydenci Katowic i Sosnowca, czyli Piotr Uszok i Kazimierz Górski cieszący się 54-proc. poparciem, a także włodarze Siemianowic Śląskich i Radzionkowa – Jacek Guzy i Gabriel Tobor. Chce na nich głosować odpowiednio: 62 i 58 proc. mieszkańców zarządzanych przez nich miast. - Silne pozycje urzędujących prezydentów i burmistrzów wynikają w dużej mierze wynikają ze słabości elit politycznych i sporej niedojrzałości życia politycznego na poziomie lokalnym – komentuje dr Marek Mazur i zaznacza, że jeśli chodzi o wyniki sondaży, dopóki trwa kampania wyborcza jeszcze wszystko może się zmienić.

Zdecydowani liderzy są także w Gliwicach i Bytomiu, tyle, że przypada ich dwóch na miasto. W Gliwicach i Bytomiu zanosi się więc na walkę wyborczą do samego końca. W czasie, gdy przeprowadzany był sondaż, jego liderów dzieliło bardzo niewie – pierwszy w Gliwicach Zbigniew Wygoda, kandydat PO mógł liczyć na 26-proc. poparcie, a urzędujący prezydent Zygmunt Frankiewicz na 24 proc. głosów gliwiczan. W Bytomiu urzędujący prezydent Piotr Koj z PO, może liczyć na 28 proc. głosów, a Mariusz Wołosz, prezes Stowarzyszenia Bytom Przyjazne Miasto, który wyrósł na jego głównego rywala, na 29-proc. poparcie.

Ciekawie zapowiada się też listopad w Mysłowicach, gdzie – według specjalistów – po wyroku skazującym dla Grzegorza Osyry, będzie rosło poparcie dla jego głównych kontrakandydatów – prowadzącego obecnie w rankingu Bernarda Pastuszki z PO i Edwarda Lasoka z Mysłowickiego Porozumienia Samorządowego. Jest niemal pewne, że wybory samorządowe przeciągną się w tym mieście do grudnia, pytanie brzmi, czy w drugiej turze spotkają się Osyra z Pastuszką, Pastuszka z Lasokiem czy Lasok z Osyrą.

Mówi Mateusz Górka - Prezes Zarządu City Consulting Institute
Wykonane przez City Consulting Institute badanie preferencji wyborczych wśród mieszkańców Śląska i Zagłębia miało na celu przede wszystkim sprawdzenie rozpoznawalności kandydatów do najważniejszego fotela w danym mieście. Poprzez zastosowanie czytelnej metodologii, polegającej na zadaniu mieszkańcom każdego z miast pytania: na kogo zamierzają głosować w najbliższych wyborach, nie narzucaliśmy odpowiedzi i nie sugerowaliśmy nazwisk. Dzięki temu odpowiedzi dają dość ogólny, ale bardzo ciekawy obraz odbioru dotychczasowego przebiegu kampanii wyborczej. W zależności od wielkości miasta, wielkość próby wahała się od dwustu do tysiąca respondentów, którzy na tak postawione pytanie odpowiadali między 15 a 22 października.

Skutki aktywnej kampanii wyborczej są mocno zauważalne. Pomimo, że do dnia wyborów został miesiąc respondenci znają nazwiska kandydatów i chętnie wyrażają swoje opinie. Kandydatom tradycyjnie pozostaje do zagospodarowania około 25 proc. niezdecydowanych lub zniechęconych do głosowania.

A o głosy będzie trudno... głównie dlatego, że jest nieźle. Rozwój miast Śląska i Zagłebia jest faktem. Za wieloma inwestycjami, często realizowanymi dzięki pozyskanym setkom milionów euro nie stoją anonimowi urzędnicy, tylko konkretni ludzie i konkretne wizje rozwoju. Metropolia Silesia stawia przed wyborcami niespotykane w skali kraju zadanie – wybór w każdym z miast będzie miał wpływ na rozwój całej Metropolii. Tylko współdziałanie i doświadczenie przyszłych włodarzy pozwoli na zintegrowane planowanie inwestycji… A za cztery lata będzie po prostu jeszcze trudniej wybierać.

Co zrobisz jeśli wygrasz?

Liderów sondaży przeprowadzonych przez City Consulting Institute zapytaliśmy o to, co zrobią dla swoich miast, jeśli faktycznie wygrają listopadowe wybory i przez następne cztery lata będą piastować najważniejsze funkcje w samorządach na Śląsku i w Zagłębiu

Stanisław Korfanty, prezydent Piekar Śląskich


Według mnie, piekarski samorząd w kolejnej kadencji powinien zająć się takimi kwestiami, jak budowa nowego obiektu Szpitala Miejskiego w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, wprowadzanie nowych usług medycznych w zakresie opieki i rehabilitacji dla osób starszych, uruchomienie dziennego Ośrodka Opiekuńczego w rejonie Osiedla Wieczorka i utworzenie Hospicjum. Zamierzam także uruchomić nowy żłobek, stworzyć nowe miejsca parkingowe i kolejna Strefę Aktywności Gospodarczej (w sąsiedztwie węzła autostrady A1). Planuję dalszą modernizację ulic i chodników, podnoszenie estetyki ciągów komunikacyjnych (zieleń, mała architektura, elewacje budynków), podjęcie projektu budowy kąpieliska miejskiego przez miasto, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, budowę „Orlika” przy I LO i zrealizowanie I etapu programu inwestycyjnego EKO PARKU. Poza tym, planuję ukierunkowanie systemu edukacji na efektywne kształcenie zawodowe, opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla potrzeb budownictwa mieszkaniowego, realizację rozwiązań komunikacyjnych, poprawiających bezpieczeństwo na drogach. Zamierzam też kontynuować już rozpoczęte przedsięwzięcia – budowę systemu ogrzewania mieszkańców na Oś. Wieczorka i działania proekologiczne (np. program ograniczania niskiej emisji).http://www.panoramasilesi...-wojownicy.html
_________________
Blog o Bytomiu
 
 
LadyAllomorph 


Posty: 111
Skąd: P.Śl. Centrum
Wysłany: 2010-11-07, 15:47   

Pani Lisińska-Kotowicz to chyba najdziwniejszy kierunek obrała. Bo o ile Korfanty z Turzańskim liczą sobie potknięcia, to przy okazji zajmują się też swoją pozytywną kampanią. A u Pani Moniki nawet nie ma informacji o spotkaniach z wyborcami. Trochę to przykre kiedy się nie ma nic do zaoferowania, więc tylko próbuje się zdeklasować konkurencję, a jak na razie tak to wygląda. Dzięki plakatom wyborów się nie wygra, ale bez nich tym bardziej ;) Czy to jakaś zazdrość przemawia? A rzekome koszty Krzycha podane u Pani Moniki na pierwszy rzut oka widać, że są wyolbrzymione. Mam nadzieję, że ludzie swój rozum mają. Chociaż ... Poczekajmy aż komitety podadzą szczegółowe rozliczenia.

P Śl napisał/a:

Lisinska widze wlaczyla sie w plucie jadem, ale w jej wypadku to nie dziwi wkoncu firmowane PISem :) .Co racja, to racja ...
_________________
"Gdy chcesz opisać prawdę, elegancję pozostaw krawcom." A. Einstein
 
 
Ona 


Posty: 9
Skąd: s-piekar
Wysłany: 2010-11-07, 17:29   

He, he, jak Turzański punktuje Korfantego, to są to merytoryczne zarzuty.
A jak Lisińska punktuje Turzańskiego to jest to plucie jadem.

Dobre!:)
_________________
Życzę miłego dnia!
 
 
amari 


Posty: 10
Skąd: piekary śl
Wysłany: 2010-11-07, 17:38   

Kotowicz; Lisińka jak jej tam leci to cheba rodzina albo kochanka KORFANTEGO bo delikatnie mówiąc jedzie po kandydacie tylko jednym i to teoretycznie dla tej baby wygodniejszym niech PISuara-spada
 
 
kamilw Wiek: 36
Posty: 437
Skąd: Centrum
Wysłany: 2010-11-07, 17:57   

Dobra, dobra, co by nie mówić, to wypowiedź prezydenta Korfantego w zacytowanym artykule brzmi sensownie i dosyć kompleksowo. Według mnie to co wymienia to jedne z kluczowych spraw. (Dodam od razu, że nie znaczy to, iż zadecydowałem o głosie dla niego). Myślę też, że bez względu na to, kto wygra te wybory to wymienione w artykule tematy powinny być realizowane. Zresztą obaj kandydaci - Korfanty i Turzański mają bardzo zbieżne programy. No bo co można tu wymyślić - basen, szpital, drogi, hospicjum, renowacja budynków, boiska, tereny inwestycyjne - to chyba oczywiste w większości miast. Kwestia jaka pozostaje to sposób przeprowadzania działań i styl rządzenia.
 
 
LadyAllomorph 


Posty: 111
Skąd: P.Śl. Centrum
Wysłany: 2010-11-07, 17:58   

Ona napisał/a:
He, he, jak Turzański punktuje Korfantego, to są to merytoryczne zarzuty.
A jak Lisińska punktuje Turzańskiego to jest to plucie jadem.

Dobre!:)


No bo moja droga, jak jest za co punktować i ma się dowody, to tak, jest to merytoryczne :) A Pani Monika wyskoczyła trochę jak Filip z konopii - wzięła kalkulator, zaczęła zaokrąglać i zmyślać (np. ilość billboardów - 40 - WTF?). Tym bardziej, że Krzych napisał na blogu, że na dniach przedstawi rozliczenie. Chciała na siłę zdążyć przed nim zrobić aferę? A wpisów ma tam tyle co kot napłakał, zamiast zajmować się trudną dla niej jak widać matematyką, powinna rozbudować program i spotkać się z wyborcami. Pooglądaj sobie uważnie jej stronę i powiedz mi na czym ta kobietka opiera swoją kampanię? :glupek:

I zaznaczyłam wyraźnie, że Turzański z Korfantym się nawzajem punktują, czasem merytorycznie, czasem nie, ale mają oprócz tego coś do powiedzenia. Mają jakąś kampanię. U Moniki to jest coś w stylu: "Wybierz mnie, bo oni są niefajni!" :angel:
_________________
"Gdy chcesz opisać prawdę, elegancję pozostaw krawcom." A. Einstein
 
 
admin 
Administrator


Posty: 76
Skąd: S PIekar.pl
Wysłany: 2010-11-07, 17:58   

amari napisał/a:
Kotowicz; Lisińka jak jej tam leci to cheba rodzina albo kochanka KORFANTEGO bo delikatnie mówiąc jedzie po kandydacie tylko jednym i to teoretycznie dla tej baby wygodniejszym niech PISuara-spada

Ludzie, proszę o więcej kultury. To nie Onet. Jeśli macie tylko rzucać mięsem i nic konstruktywnego nie pisać, to lepiej sobie darujcie, bo kolejne takie posty będę kasować.
 
 
P Śl 


Posty: 582
Skąd: MHN
Wysłany: 2010-11-07, 18:21   

Slyszalem cos takiego, ze ona tylko startuje, zeby moc sobie w papiery wpisac, ze startowala co by wyjasnialo jej mega aktywnosc. Po co wydawac kupe kasy skoro wie sie, ze sie nie wygra.

Bardzo mi sie podoba strona Korfantego - zeby w zakladke kontakt wpisac sobie "tutaj wyslijcie pieniadze" nie piszac zadnego kontaktu to trzeba miec niezly tupet :) . To tylko potwierdza to co ktos juz powiedzial - jego stronka powstaje tylko na wybory, zrobcie co ma cie zrobic i mozecie spier..., nie jestescie mi do niczego potrzebni... tak sie traktuje wyborcow

Nalezy dodac zarowno Lisinska jak i Turzanski namiary maja, i je wykorzystuja do kontaktu z wyborcami.
 
 
niezależny.spi 
obserwator


Posty: 134
Skąd: Centrum
Wysłany: 2010-11-07, 23:09   

Hehe, a mi styl wpisu Lisińskiej kogoś z forum przypomina...
Ostatnio zmieniony przez niezależny.spi 2010-11-09, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
P Śl 


Posty: 582
Skąd: MHN
Wysłany: 2010-11-08, 00:02   

No i mamy kolejny wpis u niej, i kolejny atak na jedna osobe.

Ktos moze obserwowal o co chodzi ? Zniknely ostatnio te nazwiska, czy moze dawniej ? Albo ona mysli, ze z materialow, ktore wyszly ma usunac ? :P . Zreszta o co tyle szumu ? Ile jest takich osob, ktore sie zdecyduja po czyms takim ? To chyba tylko jakis ciemnogrod, ktory sam nie jest w stanie sobie wyrobic opinii.
 
 
LadyAllomorph 


Posty: 111
Skąd: P.Śl. Centrum
Wysłany: 2010-11-08, 00:39   

Krzychu, czy możesz nam wyjaśnić o co chodzi tej Lisińskiej? Z jednej strony ta kobieta robi z siebie totalnego pajaca opierając całą kampanię na krytykowaniu jednej osoby, a z drugiej strony jestem ciekawa ile w tym co napisała jest prawdy ... Ale tak zupełnie logicznie analizując, nie wiem czemu Krzychowi miałoby zależeć na tych dwóch osobach do tego stopnia, żeby tak desperacko nie chcieć ich "wypuścić" ze swojego komitetu - ani ich nazwiska znane, ani z nich żadne autorytety polityczne. Za kogo oni się mają? O co znowu zamieszanie? Krzychu, niech sobie PiS ich bierze i fika z radochy, że ich ma. Dżizyssss ...
_________________
"Gdy chcesz opisać prawdę, elegancję pozostaw krawcom." A. Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


  Facebook

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Theme by: PatrykSpec | bilety lotnicze | bilety autokarowe | kino Bytom


Wszelkie Prawa Zastrzeżone, (c) Zeld Strona Główna | Pomoc