Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrola prędkości
Autor Wiadomość
Luki_SPI 

Wysłany: 2011-09-24, 23:47   Kontrola prędkości

Witam,
w okresie wakacyjnym na piekarskich drogach pojawiły się znaki D-51 - automatyczna kontrola prędkości.

Pod znakiem umieszczone są dodatkowe tabliczki informujące o długości odcinka drogi, na którym dokonywany jest pomiar prędkości.
Osobiście zauważyłem trzy miejsca, w których są w/w znaki:
- Brzeziny na ulicy Bednorza - od skrzyżowania z ul. Roździeńskiego i od ul. Partyzantów,
- Brzozowice-Kamień na ulicy Oświęcimskiej - od strony Szarleja i od strony Brzezin,
- Kozłowa Góra na ulicy Tarnogórskiej - od strony centrum i od strony Świerklańca.
Ponadto, podobno takie znaki pojawiły się również na Dąbrówce.

Swoje pytania będę odnosił do trzech lokalizacjach, które wymieniłem.
Mianowicie chodzi o to, w jaki sposób dokonywany jest pomiar prędkości?
Nad przejściem w Brzezinach oraz Kozłowej Górze pojawiły się urządzenia przypominające kamery - z dwoma diodami - z czego jedna zapala się w momencie, gdy zbliża się pojazd.
Jednak w Kamieniu nie widziałem takich urządzeń.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś dokładniejsze informacje na temat działania i rozmieszczenia tych urządzeń?
Czy ten pomiar może być dokonywany na, określonym znakiem, odcinku drogi zarówno przez urządzenia stacjonarne jak i niestacjonarne (znak nosi nazwę "automatyczna kontrola prędkości")?
Będę wdzięczny za udzielenie sprawdzonych i rzetelnych informacji.

Moim celem nie jest "unikanie" tych radarów, ponieważ uważam, że miasto to nie tor wyścigowy - i należy zachować szczególną ostrożność, w tym także rozsądną prędkość jazdy.
Nie zmienia to jednak faktu, że ostatnio w naszym mieście dzieje się coraz więcej rzeczy, o których my - mieszkańcy - nie jesteśmy informowani, ale to już temat na inną dyskusję.

pozdrawiam i czekam na informacje :)

Sieja 
Brzozowice

Wysłany: 2011-09-27, 14:45   

W Rudzie Śląskiej są podobne znaki różnego rodzaju, mówiące o tym, że za rogiem może stać policja z fotoradarem :) Chyba to także ma na celu uświadomienie kierowców, że tu też mogą stać ;)

Kamil 

Wysłany: 2011-10-03, 17:14   

A nie obowiązuje ustawa, że jeśli jest ustawiony w/w znak to MUSI dalej ustawiony być fotoradar stacjonarny?

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-06-26, 21:13   

Miasto buduje przy DW911 - obwodnica, zatoczkę umożliwiającą zatrzymywanie, tym samym kontrole pojazdów przez policję. Czy nie lepiej łapać szaleńców łamiących przepisy na osiedlach, czy w pobliżu szkół, niż na obwodnicy miasta?

mangusstaa 

Wysłany: 2014-07-22, 11:03   

Dokładnie, polać Mu :) ^
l
l
l

georg111 

Wysłany: 2014-07-28, 22:43   

Mnie skasowali w nocy na obwodnicy Bytomia gdzie dozwolone jest 50 h.Oczywiscie przyjalem mandat ale na pytanie czy ten znak nie jest ustawiony bez sensu pani policjant stwierdzila,ze mam racje ale generalnie znaki sa po to zeby je przestrzegac a oni nie sa od ustawiania znakow.

olowpb 

Wysłany: 2014-08-08, 15:03   

georg111 napisał/a:
Mnie skasowali w nocy na obwodnicy Bytomia gdzie dozwolone jest 50 h.Oczywiscie przyjalem mandat ale na pytanie czy ten znak nie jest ustawiony bez sensu pani policjant stwierdzila,ze mam racje ale generalnie znaki sa po to zeby je przestrzegac a oni nie sa od ustawiania znakow.

Po części miała rację.
Policja nie jest od ustawiania znaków tylko zarządca drogi - w tym przypadku w Bytomiu jest to Miejski Zarząd Dróg i Mostów.
Jak się z tym nie zgadzasz to zawsze możesz napisać wniosek do MZDiMu o podniesienie limitu.

Szczerze życzę powodzenia. ;)

georg111 

Wysłany: 2014-08-09, 02:46   

Chodzi o to.ze pani policjant przyznala mi racje iz te ograniczenie w tym miejscu jest bez sensu.Jednoczesnie stoja tam w srodku nocy i kasuja jeleni.

P Śl 

Wysłany: 2014-08-09, 08:13   

Pani policjant raczej sama sobie nie wymyśliła tego żeby tam stać i tu bym się dopatrywał sedna sprawy.

jacek29 

Wysłany: 2014-09-12, 11:23   

Niestety - ale oni muszą wykonywać polecenia, a właściwie rozkazy. Nawet gdy się z nimi nie zgadzają.

entorek 

Wysłany: 2015-02-21, 15:16   

Trzeba jakoś zdzierać kasę ;)

Odpowiedz do tematu