Poprzedni temat «» Następny temat
Strona dla inwestorów
Autor Wiadomość
Gizela 

Wysłany: 2011-08-22, 22:11   Strona dla inwestorów

Urząd Miejski uruchomił specjalną stronę internetową dla inwestorów - http://www.gospodarka.piekary.pl/

Co o niej sądzicie?

MephiR 

Wysłany: 2011-08-23, 11:32   

Widzę, że Piekary poszły w ślady Bytomia :P http://www.investinbytom.pl

Co do strony - w dziale "Położenie" jest kontur Polski, gdzie zaznaczono autostradę A4 tylko do Krakowa, podczas gdy A1 pokazano w całości. Rozumiem, że za Krakowem droga jest jeszcze w budowie, ale w takim razie trasa N-S powinna być zaznaczona tylko na odcinku od Gdańska do Grudziądza, kawałek przy Piotrkowie i kawałek za węzłem Sośnica w Gliwicach... Niektórzy mogą to uznać za czepialstwo, lecz dla inwestorów informacja, że w pobliżu miasta będzie droga łącząca Niemcy z Ukrainą ma istotne znaczenie, natomiast z mapki na stronie można wywnioskować, że droga prowadzi tylko do Krakowa.

Kolejna mapka w tym samym dziale ma fatalną rozdzielczość, a Droga Krajowa nr 94 (Rozdzieńskiego) jest oznaczona jako DK4 - ta natomiast nie przebiega przez Brzeziny, a nawet przez Piekary, bo na terenie Województwa Śląskiego biegnie śladem autostrady A4.

Trzymając się nadal tematów drogowych - na podstronie o lotnisku w Pyrzowicach napisano: "Główną drogą prowadzącą do lotniska jest obecnie droga ekspresowa S1 połączona z drogami DK 1 i DK 78 oraz droga ekspresowa S 11". Zacznijmy od tego, że ta droga nie istnieje poza dwoma krótkimi odcinkami w Wielkopolsce, a w dodatku nie połączy GOP-u z Katowice Airport. Co ciekawe, w tekście nie ma słowa o DW911, która do momentu wybudowania A1 będzie najlepszym połączeniem z lotniskiem.

Śmieszne jest stworzenie podstrony "Raport o rynku pracy", kiedy nie ma na niej wspomnianego raportu, a jedynie namiary na Powiatowy Urząd Pracy. To po co tworzy się takie witryny internetowe? Era książek telefonicznych już się skończyła...

Wyglądu całego serwisu nie ma co komentować, skoro mnoży się tam od błędów merytorycznych...

Gizela 

Wysłany: 2011-08-23, 12:17   

MephiR napisał/a:
Wyglądu całego serwisu nie ma co komentować, skoro mnoży się tam od błędów merytorycznych...

A ja skomentuję :otak: Top ze sliderem jest bardzo efektowny, szczególnie dzięki zamieszczonym zdjęciom, ale reszta serwisu tkwi w latach minionych...

P Śl 

Wysłany: 2011-08-23, 21:13   

Ja sie staram zrozumiec jak sie maja do calej strony zdjecia MPWiK, ZG Piekary, szlak do Bazyliki i Urazowki do tej calej strony o inwestycjach i gospodarce ?. Moze ktos podpwie,bo nie bardzo moge dostrzec.

kamilw 

Wysłany: 2011-08-24, 10:47   

Strona jak strona, standardowa, może i taka ma być, w miarę czytelna, co do treści - nie wiem ile tam merytoryki, a ile zapychaczy, ale wydaje się, że więcej tego drugiego. Slider mi się nie podoba, bo za szybko się przewija. Co do fotek - coś trzeba było wstawić, a jakie inwestycje mieli pokazać jak jakichś szczególnie ciekawych nie ma? :) A jeżeli są - niech ktoś napisze jakie, bo może nie jestem na bieżąco.

P Śl 

Wysłany: 2011-08-24, 16:50   

No chyba raczej zapychaczy, brakuje "kochani inwestorzy mamy jeszcze kopiec" :) . Za to brakuje zdjec ekoparku, choc z drugiej strony to nie wiem czy bylo by co wrzucic pod to, bo chyba "narazie jest sciernisko" i cos mi sie nie widzi, ze bedzie San Francisco :) .

MephiR 

Wysłany: 2011-08-24, 18:36   

A biurowiec przy Bytomskiej? Może nie powala rozmiarami, ale bardzo dobrze wygląda, a takich inwestycji jest w Piekarach niewiele...

kamilw 

Wysłany: 2011-08-25, 10:07   

Może i nieźle wygląda, ale jak z zainteresowaniem ofertą biur w tym miejscu? Jakoś szału nie widać. Poza tym to tylko jeden taki budynek. Wg mnie w mieście potrzeba dosyć znanego inwestora albo i paru, żeby przyciągnąć następnych.

Btw. strona w Bytomiu jest o wiele ciekawsza i mnie by bardziej zachęciła do podjęcia jakichś wysiłków żeby dowiedzieć się więcej osobiście.

MephiR 

Wysłany: 2011-08-25, 17:55   

kamilw napisał/a:
Btw. strona w Bytomiu jest o wiele ciekawsza i mnie by bardziej zachęciła do podjęcia jakichś wysiłków żeby dowiedzieć się więcej osobiście.

Rzeczywiście jest ładniejsza, ale bardzo słabo promowana, a jej twórcy również nie ustrzegli się błędów merytorycznych. Np. tak jak w piekarskim serwisie, tak i w bytomskim jest błąd dotyczący DK4. Za to świetnym gadżetem jest interaktywna mapa 3d.

Tomeek 

Wysłany: 2015-06-24, 11:08   

Typowa strona typu urzędowa bez przesadnego skupiania się na części wizualnej.
Dobrze, że jest bo samych inwestycji jak na lekarstwo :D

Odpowiedz do tematu