Poprzedni temat «» Następny temat
Jak leczyć otyłość ?
Autor Wiadomość
jagnam 

Wysłany: 2015-10-28, 14:10   Jak leczyć otyłość ?

Witam . Problem dotyczy nie mnie ale bliskiej mi osoby z rodziny, która ma duża otyłośc brzuszną. Jak to leczyć? On nie poradzi sobie już sam.

kier 

Wysłany: 2015-10-29, 08:00   Re: Jak leczyć otyłość ?

jagnam napisał/a:
Witam . Problem dotyczy nie mnie ale bliskiej mi osoby z rodziny, która ma duża otyłośc brzuszną. Jak to leczyć? On nie poradzi sobie już sam.

Przede wszystkim skonsultować się z lekarzem.Albo dietetykiem albo internistą.Wiele osob probuje coraz to nowych diet cud z internetu ale tak naprawdę to dieta powinna byc dobrana konkretnie do danej osoby jesli chcecie aby była skuteczna.
Jest możliwośc konsultacji online w sieci. Polecam na przykład to miejsce: https://dimedic.eu/ - można tam sobie porozmawiać z lekarzem.Powinien doradzić co będzie najlepsze.

Sekator 

Wysłany: 2015-11-05, 09:48   

Przede wszystkim odkryć prawdziwe podłoże tej otyłości. Otyłość otyłości nie równa i bez fachowego rozpoznania nie można rozpoczać leczenia.
Córka mojej dobrej znajomem miała nadwagę, nie jakąś przesadną, ale zawsze. Niestety postanowiła na własna rękę sobie pomóc. Wpadła ze skrajności w skrajnośc, od otyłości, bo ciezkiej bulimii. Na szczęście jej rodzice znaleźni w sieci adres profesjonalnego osrodka leczącego uzależnienia AGNUS - http://agnusterapia.pl/leczenie-bulimii. Dziś dziewczyna - już dorosła, po kilku miesiącach intensywnego leczenia i psychoterapii wraca powoli do normalności.

TRobak 

Wysłany: 2015-11-09, 22:56   

Niestety otyłość którą opisujesz można przyrównać do otyłości patologicznej-jest to po prostu choroba. W wielu przypadkach leczy się ją operacyjnie-zwężenie żołądka, można jednak iść najpierw prostszymi metodami typu diety. ALe przed tym warto sprawdzić czy otyłość nie jest skutkiem innej choroby

romero 

Wysłany: 2016-02-03, 14:25   

Proponowałbym :
dietę
ruch
oraz... wizytę u dietetyka

KaskaKondzia 

Wysłany: 2016-02-17, 13:39   

Ja zaczęłam jeść regularnie i jeździć rowerem...drugi miesiąc i zleciało 10 kg :)

georg111 

Wysłany: 2016-02-18, 00:27   

Przestań pierdzielić takie głupoty.

Inuk 

Wysłany: 2016-02-18, 16:28   

Proponuje jeść mniejsze porcje, ale za to 5,6 razy dziennie ;) i oczywiście dużo ruchu

georg111 

Wysłany: 2016-02-19, 02:12   

Rowerem jezdze od zawsze,raz więcej raz mniej.Pływam od 4 lat raz w tygodniu a ostatnio 2 x w tygodniu. Od 2 miesięcy zacząłem biegać a schudlem może z 0.5 kilo.Więc nie wypisuj farmazonów o 10 kilogramach i to w ciągu 2 miesięcy.Mało tego,przez tydzień głodówki w szpitalu(tylko kroplowki) spadło mi może z 7 kilo.

dalia 

Wysłany: 2016-03-31, 13:39   

Ja również jestem zdania,ze powinno się jak najwięcej uprawiac sportu. Ważna jest również zrównoważona dieta. Dodam również,ze nie ma sensu przyjmowania suplementów jeśli nie zmienimy trybu życia.

Owszem, suplementy mogą nas wspomóc ale nie odchudzą. Na stronie jest artykuł czemu:
http://greenlife.com.pl/z...czy-suplementy/

Jest tutaj porównanie diety a suplementów.
W gorzkim pocie naszych lic pijmy lepiej wino!"
|FN

Piekar 

Wysłany: 2016-04-11, 17:41   

Każdy ma inny metabolizm. Lekarz decyduje co i jak w leczeniu.

Brooke 

Wysłany: 2017-03-24, 10:26   

zgadza sie, jeden moze zjesc ciezarowke jedzenia i nie przytyje ani grama, a ktos inny musi sie pilnowac. Warto skonsultowac sie ze specjalista od zywienia ktory powie w czym lezy problem i na co trzeba uwazac.

Lowka 

Wysłany: 2017-04-25, 17:56   ...

Utrzymanie diety, regularne ?wiczenia i therm line fast - http://thermline.com.pl/therm-line-fast . Te trzy rzeczy pozwoli?y mi wygra? walk? z oty?o?ci? brzuszn?.

Lowka 

Wysłany: 2017-05-24, 20:40   

Ze wszystkim mo?na sobie poradzi? wystarczy troch? silnej woli ;) Tez mia?am problem ze zbyt du?ym brzuchem ale dieta, ?wiczenia i therm line forte - http://thermline.com.pl/therm-line-forte pomog?o mi si? z tym upora?. Nie musia?am przechodzi? ?adnych zabiegów wystarczy?a regularno?? w postanowieniu.

slask 
dobre, bo slaskie

Wysłany: 2017-05-30, 14:38   

Samemu to chyba trudno. Ja bym na Twoim miejscu uda?a sie do lekarza albo dietetyka.

Odpowiedz do tematu