Poprzedni temat «» Następny temat
Markety w Piekarach
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2010-12-26, 17:29   Markety w Piekarach

Witam wszystkich na forum :) Od 2007 roku mówi się, że na Osiedlu Wieczorka w zakładach elizy ma być budowane Tesco. Czy ktoś orientuje się czy to jest aktualne, a jeśli tak to kiedy mogą ruszyć prace z tym związane? Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony przez admin 2012-03-19, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  

DYDAK23 

Wysłany: 2011-10-02, 16:22   

podobno powstanie tam AUCHAN :)

MephiR 

Wysłany: 2011-10-02, 19:41   

Auchan to dobry sklep. Market w Katowicach jest świetnie zaopatrzony. Pytanie tylko, czy w Piekarach i najbliższej okolicy jest zapotrzebowanie na tak duży obiekt? Może powstanie tam Simply Market (dawniej Elea), który jest mniejszą wersją Auchan?

kamilw 

Wysłany: 2011-10-02, 20:10   

Simply jest spoko, Auchan to w ogóle byłaby gratka, bo mają najniższe ceny, jeżeli chodzi o zestawienia cen w hipermarketach. Byłbym bardzo zadowolony gdyby to była prawda.

P Śl 

Wysłany: 2011-10-02, 20:45   

Na pewno nie Auchan, bo gdzie na osiedlu masz tyle placu ?. Druga sprawa czy przypadkiem w Piekarach nie ma blokady na tak duze sklepy.

Kamil 

Wysłany: 2011-10-03, 09:48   

Z tego co udało mi się dowiedzieć to raczej tam Tesco nie powstanie. Z tego co wiem galeria handlowa (gdzie ma być Tesco) ma powstać na ul. Karola Miarki jak jedzie się na Radzionków.
Tutaj jest napisane (po niemiecku) co to ma być:

http://elbfonds-report.de/pdf/Piekary_Slaskie.pdf

Dziwi mnie tylko, że najemcą ma być również Rossmann i Pepco. Dziwne skoro już ich mamy i sądzę, że ponownie te sklepy nie są potrzebne.

Z raczej pewnych informacji jest również powstanie dyskontu Netto na skrzyżowaniu ul. Kopernika i Papieża Jana Pawła II.

@P Śl - na stronie http://pelniainwestycji.g...skie&hl=PL&exp= na dole masz wypisane działki inwestycyjne które są do zagospodarowania w Piekarach Śl. i na 7 wystawionych 6 jest pod handel. Z tego co wiem to teren na ul. Solidarności na Szarleju ma zagospodarowanie typowo pod handel wielkopowierzchniowy.

Myślę, że co nieco wyjaśniłem :)

P Śl 

Wysłany: 2011-10-03, 10:46   

Czyli raczej nic nie powstanie, bo nie wiem czy ktos sie zdecyduje zrobic to na haldzie, ktora dodatkowo sie zapada - co widac na drodze.

W sumie dobre miejsce na taka inwestycje. Dodatkowo bedzie to jakos fajnie zagospodarowane, bo to miejsce ma krajobraz ksiezycowy, ale na korki z tym plus autostrada w tamtym miejscu beda niemilosierne ;) . Dzieki za garsc ciekawych informacji.

Kamil 

Wysłany: 2011-10-03, 12:10   

Nie ma za co :) Żeby dokądnie przyjrzeć się terenom ul. Solidarności to tu jest to szczegółowo rozpisane: http://piekary.pl/files/PLANY/9/rysunek_planu.jpg
Teren, który nas interesuje to A-UC natomiast opis tego terenu jest tutaj: http://piekary.pl/files/PLANY/9/tekst_planu.doc

W skrócie ten teren wg urzędu miejskiego Piekary Śl. nadaje się do:

3. Dla terenu usług centrotwórczych A-UC - ustala się:
1) przeznaczenie podstawowe - usługi, w tym handel o powierzchni całkowitej powyżej 1900 m2; wyklucza się handel realizowany w budynku wolnostojącym o powierzchni zabudowy do 200 m2,
2) przeznaczenie uzupełniające - zespoły garaży od 4 do 20 stanowisk w każdym zespole oraz parkingi; w tym garaże i parkingi wielopoziomowe,
3) parametry zabudowy:
a) powierzchnia zabudowy – do 60% powierzchni działki budowlanej,
b) powierzchnia biologicznie czynna - co najmniej 20% powierzchni działki budowlanej,
c) wysokość zabudowy - do 20 m,
d) gabaryty zabudowy - nie określa się,
e) liczba miejsc postojowych - zaspokajająca potrzeby parkingowe klientów i personelu, przy czym nie mniej niż 1 miejsce postojowe/30 m2 powierzchni użytkowej lokalu usługowego,
4) dopuszcza się realizację dominant,
5) nakazuje się utrzymanie istniejącego drzewostanu sąsiadującego z terenami o symbolu A-1ZP i A-2ZP.

Czyli nie ma u nas blokady budowy sklepów wielkopowierzchniowych :D

DYDAK23 

Wysłany: 2011-10-03, 13:08   

o Auchan wiem bo była narada sklepikarzy :)

ADALBERTUS 

Wysłany: 2011-10-03, 14:52   

Osobiście wątpię ,aby na osiedlu Wieczorka powstał duży hipermarket sieci Auchan , jak już tam jakiś market powstanie ,to co najwyżej Simply ,lub coś o podobnej wielkości.
Takie potężne hipermarkety jak Auchan ,czy Tesco nie są budowana w takich miejscach ,jak dawny teren Elizy Orzeszkowej.
Prędzej Auchan mógłby powstać gdzieś przy DW 911 , ale jak już ktoś wyżej napisał przy DW 911, będzie Tesco ,które ,jak sobie popatrzymy na ten schemat galerii handlowej będzie raczej nieduże ,w granicach 3500 m2 ,czyli o tysiąc metrów kwadratowych mniejsze od Piekarskiego Kauflandu.

kamilw 

Wysłany: 2011-10-03, 15:25   

Galeria handlowa, nawet gdyby były tam sklepy Rossmann i Pepco - to co z tego? W jednym mieście nie może być więcej niż jednego sklepu danej sieci? Przecież to nie są jakieś duże sklepy i w takim mieście jak Piekary może ich być więcej, tak aby dostęp dla mieszkańców był ułatwiony.

Ja bym natomiast widział w Piekarach Galerię Piekary, ale nie tylko jako obiekt handlowy, ale handlowo-rozrywkowo-kulturalny z ciekawą ofertą dla mieszkańców, turystów, pielgrzymów. Musiałaby powstać gdzieś w okolicach centrum. W Piekarach nie ma się gdzie, tak realnie, podziać. Potrzebne są jakieś atrakcje i rozrywka, ale z prawdziwego zdarzenia. Nieważne, że w miastach obok coś już jest. Jakoś tam się nie przejmują bliskością miast i coś działa. Trzeba zatrzymać mieszkańców w mieście i ściągać nowych, a nie pozwalać im wydawać pieniądze w miastach ościennych. Dla mnie to głupawa polityka. Miasto się może zacząć wyludniać, bo tu nawet mieszkania nie można sensownego kupić. Chyba nie o to chodzi.

Kamil 

Wysłany: 2011-10-03, 15:58   

kamilw napisał/a:
Galeria handlowa, nawet gdyby były tam sklepy Rossmann i Pepco - to co z tego? W jednym mieście nie może być więcej niż jednego sklepu danej sieci? Przecież to nie są jakieś duże sklepy i w takim mieście jak Piekary może ich być więcej, tak aby dostęp dla mieszkańców był ułatwiony.

Wydaje mi się, że stawianie sklepów ok. 1 km od siebie nie jest najlepszym pomysłem bo klienci albo zostaną przy starym albo przerzucą się na nowy. Co nie zmienia faktu, że w innej dzielnicy może się przydadzą.
Ostatnio zmieniony przez Kamil 2011-10-03, 16:09, w całości zmieniany 3 razy  

kamilw 

Wysłany: 2011-10-03, 16:03   

Ok, jeżeli miałyby być blisko siebie - zgoda. Jednak skoro te firmy decydują się stawiać kolejne sklepy, to znaczy, że jakoś to przekalkulowały i musi się to im opłacać. Zobaczymy w ogóle co z tego wszystkiego wyjdzie, bo plany to piękne są zawsze, a ja nie takie plany widziałem :)

MephiR 

Wysłany: 2011-10-03, 21:25   

Cytat:

W Bytomiu są 4 Rossmany, z czego 3 są położone w odległości 100 metrów od siebie; na Dworcowej, w Agorze i na Rynku. W każdym zawsze są kolejki. Do tego po sąsiedzku są jeszcze dwie inne drogerie i perfumeria Sephora. W Piekarach na pewno jest jeszcze miejsca na dodatkowego Rossmana. W końcu to nie 5-tysięczne Wojkowice...

Wbrew pozorom planowana galeria handlowa nie jest wcale tak daleko od faktycznego centrum Piekar. Gdyby w miejscu ogródków powstały osiedla, to powyższy kompleks handlowy w naturalny sposób zostałby wchłonięty przez "miasto".

kamilw 

Wysłany: 2011-10-04, 11:03   

Właśnie o tym pisałem :) Jeżeli jakaś sieć chce otwierać kolejne sklepy, to niech to robi. Przecież to dobrze dla miasta i mieszkańców (np. dostępność usług, poszerzanie oferty, miejsca pracy).

Co do miejsca, w którym miałaby powstać ta galeria - nie jest takie złe, przynajmniej nie jest wyrzucone zupełnie za miasto. Terenów w Piekarach sporo, także niech budują. Byle z sensem i pożytkiem :)

Odpowiedz do tematu