Poprzedni temat «» Następny temat
Nadchodzą zmiany
Autor Wiadomość
admin 
Administrator

Wysłany: 2011-06-06, 10:23   Nadchodzą zmiany

Wiemy że forum ostatnio nieco zwolniło, ale mamy dla Was dobrą wiadomość - nadchodzą zmiany... i to duże! :yes: Na pewno będziecie z nich zadowoleni. Zobaczycie :) .

Gizela 

Wysłany: 2011-06-06, 11:45   

To czekamy...

admin 
Administrator

Wysłany: 2011-06-13, 21:00   

Ta da! Nowy SPIekar.pl ma nowy layout! :yeah:

Czekamy na Wasze opinie. Będziemy na bieżąco zmieniać co się da :) .

kamilw 

Wysłany: 2011-06-14, 09:57   

Pamiętajcie, że przebieranki w nawet najlepsze ciuszki nie zmienią wnętrza. Może popatrzy się milej, może oko nacieszy, może pierwsze wrażenie jakieś zrobi, ale przy "głębszym" poznaniu okaże się, że echo obija się po nieaktywnych tematach i nikłej ilości dyskusji.

Lepiej pomyślcie jak zachęcić mieszkańców do nie tylko rejestracji, ale i dyskusji. A tematów jest i będzie multum.

georg11 

Wysłany: 2011-06-14, 10:00   

Nie zachwyca mnie.

kamilw 

Wysłany: 2011-06-14, 10:18   

A ja jeszcze jedno - dla mnie ten czy tamten wygląd - ok. Ten jest ciekawszy. Ważne, że wiadomo co gdzie jest i dobrze się czyta i pisze. Mnie interesuje przypływ użytkowników i ilość tematów + dyskusje. Także ten wygląd jest ok, nie narzekam ;)

polopirynaS 

Wysłany: 2011-06-14, 10:55   

jak nie będzie więcej ludzi na forum to mija się ono w takiej formie z jakimkolwiek sensem, w kilka osób lepiej na gg poklikać albo na piwko skoczyć. ;>

admin 
Administrator

Wysłany: 2011-06-14, 11:28   

Zmiana wyglądu forum jest krokiem w stronę zachęcenia większej ilości mieszkańców do udziału w dyskusjach. Nie od dziś wiadomo, że "ładne opakowanie" przyciąga :) .

Niebawem w życie wejdą kolejne zmiany, ale o nich napiszę w późniejszym czasie. Będzie lepiej :yes: .

Ściebiorowski Ł 
www.sciebiorowski.pl

Wysłany: 2011-06-14, 20:33   

Zmiana wyglądu może ponownie zwrócić uwagę piekarzan na forum. Warto czasem odświeżyć wygląd i myślę, że był to dobry ruch :)

kamilw 

Wysłany: 2011-06-20, 16:46   

Żeby zmiana wyglądu zwróciła wygląd mieszkańcy muszą o niej wiedzieć... a jak mają się dowiedzieć skoro informacja o forum w zasadzie nie funkcjonuje? Mieszkańcy w dużej większości nie wiedzą o tym forum. A co do pisania - nie piszą, bo niewiele się tu pojawia. Gdyby były działy i tematy stricte dotyczące aktualnych wydarzeń, informacji, komunikatów, poczynań radnych, prezydenta itd itp, to wtedy prędzej ludzie by przyszli...

Gizela 

Wysłany: 2011-06-20, 18:19   

kamilw napisał/a:
Gdyby były działy i tematy stricte dotyczące aktualnych wydarzeń, informacji, komunikatów, poczynań radnych, prezydenta itd itp, to wtedy prędzej ludzie by przyszli...

A co za problem takie tematy założyć? Przecież nie trzeba do tego interwencji administratora. Każdy może to zrobić.

admin 
Administrator

Wysłany: 2011-06-21, 07:33   

kamilw, po części masz rację, ale to nie jest tak, że nie wychodzimy do ludzi. Nasze forum jest dość dobrze wypozycjonowane. Gdy wpiszesz sobie w Google frazę "Forum Piekary Śląskie", albo "Piekary Forum", to SPIekar.pl wyskoczy na pierwszym miejscu, wyżej od Naszemiasto.pl, Gazeta.pl i innych. Tak więc jeśli ktoś będzie szukać jakiegokolwiek forum związanego z Piekarami, z pewnością trafi do nas. Zresztą według naszych statystyk, aż 45% ruchu na forum pochodzi z wyszukiwarek (głównie z Google), a około połowa trafiających tu internautów jest nowa.

kamilw 

Wysłany: 2011-06-21, 10:54   

Gizela, nie chodzi o to żebym ja sobie założył temat, ale o to, że zarządcy forum i moderatorzy forum prowadzą - więc oni powinni zakładać tematy trzymając rękę na pulsie wydarzeń. Na forum dyskutuję, ale też dowiaduję się czegoś i o tym dyskutuję. Dlatego zakładanie tematów przez użytkowników oczywiście jest potrzebne, ale osoby związane z forum administracyjnie mogłyby podrzucać tematy to dyskusji jakby odgórnie. Jeżeli użytkownicy tworzą mało tematów, to zarządcy tworzą je sami opierając się na informacjach, o których pisałem w poprzednim poście. O to mi chodziło. Nie każdy chce i wie, w którym miejscu założyć temat, ale jak zobaczy że są i pojawiają się nowe to może będzie tam dyskutował.

Użytkownik jakby tu nie trafił ma zostać. Jak zobaczy niewiele aktualnych postów i niewiele tematów to nie zostanie - oczywiście zdarzy się, że ktoś zarejestruje się, bo chce napisać nowy temat, ale z reguły jest inaczej - wchodzi, czyta, nie chce od razu pisać swoich tematów. Dlatego uważam, że warto tworzyć tematy i prowokować do
dyskusji.

A co myślicie o części forum, w której byłby podział na dzielnice? Tzn. każda dzielnica miasta ma swój dział i piszą w niej mieszkańcy owej dzielnicy. Skupia to lokalne społeczności, ale daje też wgląd wszystkim w sprawy innych rejonów miasta. Praktykowałem takie coś kiedyś i nawet się sprawdzało i wbrew pozorom nie tworzyło miejskich podziałów ;)

admin 
Administrator

Wysłany: 2011-06-21, 13:05   

kamilw napisał/a:
Użytkownik jakby tu nie trafił ma zostać. Jak zobaczy niewiele aktualnych postów i niewiele tematów to nie zostanie - oczywiście zdarzy się, że ktoś zarejestruje się, bo chce napisać nowy temat, ale z reguły jest inaczej - wchodzi, czyta, nie chce od razu pisać swoich tematów. Dlatego uważam, że warto tworzyć tematy i prowokować do dyskusji.

Tu masz absolutną rację. Jeśli użytkownik nie znajdzie interesujących go treści, to później już nie wróci. Nie chcemy jednak spamować własnego forum, dlatego dajemy wolną rękę użytkownikom, a ciekawe tematy reklamujemy na Facebooku, bądź poprzez newsletter.

kamilw napisał/a:
A co myślicie o części forum, w której byłby podział na dzielnice? Tzn. każda dzielnica miasta ma swój dział i piszą w niej mieszkańcy owej dzielnicy. Skupia to lokalne społeczności, ale daje też wgląd wszystkim w sprawy innych rejonów miasta. Praktykowałem takie coś kiedyś i nawet się sprawdzało i wbrew pozorom nie tworzyło miejskich podziałów ;)

Koncepcja ciekawa, ale na późniejszy etap rozwoju forum. W tej chwili mamy zbyt mało użytkowników, żeby każdy z takich działów żył swoim życiem. Na pewno kiedyś to zrealizujemy, ale jeszcze nie teraz :) .

Gizela 

Wysłany: 2011-06-27, 00:04   

Nowy wygląd forum chyba działa, bo ruch w tematach jest wyraźnie większy. Oby tak dalej! :yes:

Odpowiedz do tematu