Poprzedni temat «» Następny temat
Inwestycje w Piekarach Śląskich
Autor Wiadomość
obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-02-09, 16:48   

Czyli wszystko zgodnie z planem. :yes: Likwidujemy kopalnię a na to miejsce dziesiątki aptek i sprawa alokacji rozwiązana. :D
Po drugie społeczeństwo piekarskie się starzeje więc na każdym rogu ulicy apteka się przyda ;)
Póki co rzadko chodzę do apteki ale wszystko może się zmienić. :)
Pozdrawiam

P Śl 

Wysłany: 2014-02-10, 19:43   

Aptek w tym kraju jest taka masa, że tam już nie ma kto kupować. Przynajmniej tak można wnioskować po tym, że rada aptekarska "w trosce o pacjenta" chce zakazu sprzedaży leków w sklepach, stacjach benzynowych itd. :) .

MephiR 

Wysłany: 2014-02-12, 15:44   

Cóż się dziwić? Reklamy leków i suplementów w mass mediach stanowią już chyba 90%. Włączasz radio i telewizor, a tam ciągle coś kogoś boli, swędzi, piecze. No i po takim praniu mózgów ludzie masowo biegają do aptek po witaminy i suplementy zamiast po prostu zdrowo się odżywiać.

P Śl 

Wysłany: 2014-03-15, 17:02   

http://piekaryslaskie.nas...b2f513a10,1,3,5

Wybory coraz bliżej.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-03-15, 17:49   

Ktoś mocno pracuje na swój wizerunek :)
Szkoda, że charakteru nie da się zmienić :(

jacky-x 

Wysłany: 2014-05-14, 15:13   

Czy ktoś orientuje się co powstanie w miejsce tzw ,,Barakow" przy ul. Londnera, których rozbiórka w końcu się chyba rozpoczęła. Pozdr

olowpb 

Wysłany: 2014-05-26, 12:40   

Teren w planie miejscowym jest pod mieszkanówkę więc pewnie domy jednorodzinne. Albo indywidualne albo jakaś deweloperka.
W sumie to dobry teren pod TBSa o ile miastu chciałoby się w to bawić.

P Śl 

Wysłany: 2014-08-06, 08:16   

Widziałem wczoraj na własne oczy tą siłownię MSP 12. W artykule pisze o ogólnodostępnej siłowni (aż 4 urządzenia). Z tego co zaobserwowałem to brama zamknięta, więc z tą ogólnodostępnością chyba coś nie tak.

P Śl 

Wysłany: 2014-08-27, 23:19   

obserwator23 napisał/a:
Czyli wszystko zgodnie z planem. :yes: Likwidujemy kopalnię a na to miejsce dziesiątki aptek i sprawa alokacji rozwiązana. :D
Po drugie społeczeństwo piekarskie się starzeje więc na każdym rogu ulicy apteka się przyda ;)
Póki co rzadko chodzę do apteki ale wszystko może się zmienić. :)
Pozdrawiam

Po likwidacji Telepizzy wyskoczył napis apteka (w sumie nie widać żeby powstawała). Apteka nad apteką w zasadzie. Piekarski rynek chyba powoli ma dość aptek, boi w pobliżu administracji Os. Powstańców prawdopodobnie jedna z nich padła.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-09-02, 19:15   Siłownia przy Kopcu Wyzwolenia

Kończą się prace wokół Kopca Wyzwolenia.
Siłownia na wolnym powietrzu już jest zainstalowana.

Trochę śmieszy mnie ten labirynt, ale jest dla maluczkich.

W okolicy Kopca zainstalowano 50 lamp. Ciekawe, czy świecić będą tylko w dniu otwarcia, a potem co trzecia...
Siłownia jest O.K. ale chodnik wokół Kopca zdecydowanie za wąski. Może dochodzić do zderzeń czołowych :D

P Śl 

Wysłany: 2014-09-02, 21:47   

Tymczasem w Kamieniu, w miejscu gdzie był obuwniczy, po wielu miesiącach zastoju powstaje prawdopodobnie... apteka :D .

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-09-02, 23:10   

A wiesz, że jakoś wcale się nie zdziwiłem :)
Apteki są wpisane w strategie rozwoju miasta na najbliższe lata ;)

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-09-20, 18:37   Kopiec Wyzwolenia po remoncie

"Mieszkańcy Piekar Śląskich, z którymi odbyłem dziesiątki rozmów przez te dwa dni, są pod pozytywnym wrażeniem zmian jakie się dokonały na terenie wokół Kopca po przeprowadzonej inwestycji. Wielu z nich przyszło na Kopiec po latach.
Zazdroszczą nam tego miejsca również goście..." napisał na swoim blogu Prezydent S.Korfanty
Inwestycja kosztowała... może to przemilczę.
Moim skromnym zdaniem trawnik wyglądał chyba lepiej przed remontem ale każdy ma prawo do swojej opinii.

Ten trawnik się jakoś dziwnie rozjeżdża co może być niebezpieczne dla dzieci, zwłaszcza, że to plac zabaw.

Plac zabaw, przypomina mi standardowy, typowy jakie występują w naszym mieście. :(
Poniżej jakaś niewidoczna wioska harcerska...

Obawiałem się czy oby nie będzie tak, że lampy w okolicach Kopca często będą wyłączone.
Niepotrzebnie, nawet w południe świecą, jak już pisał o tym jeden z internautów. :yes:

P Śl 

Wysłany: 2014-09-21, 11:56   

To mi przypomina malowanie trawy na zielono :) Komuś zależało żeby pięknie zielono było, a wiadomo, że ziarenka tak szybko nie rosną. Ciekawe czy Stanisław ma coś do powiedzenia w sprawie tej fuszerki ?

P Śl 

Wysłany: 2014-10-02, 15:36   

Zastanawia mnie na kopcu po co jest ten plac z napisem Piekary Śl. ? Myślałem, że to jest parking, ale byłem zobaczyć jak latawce były i dojrzałem, że parking tylko z boku. Co do lamp świecą cały dzień, ale w ramach oszczędności świeci co druga :D ps. Tymczasem jednak Apteka Zdrowit powstaje koło MDKu.

Odpowiedz do tematu