Poprzedni temat «» Następny temat
Inwestycje w Piekarach Śląskich
Autor Wiadomość
obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-10-02, 19:18   

A mnie się wydaje, że te świecące lampy za dnia to z myślą o mieszkańcach. Może chodzi o podniesienie temperatury otoczenia jesienną porą. ;)

P Śl 

Wysłany: 2014-10-02, 23:45   

Oby tylko zamiast podniesienia temperatury nie podniosły ciśnienia ;)

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-10-03, 18:32   

No właśnie, bo ktoś ze słabym sercem może zasłabnąć... :)

P Śl 

Wysłany: 2014-10-11, 23:12   

Byłem koło osiemnastej dzisiaj i ku mojemu zaskoczeniu ze 30 osób się tam kręciło. Chyba brokat z tych promocji i reklam jeszcze nie opadł i ludzie przychodzą zobaczyć co to tam jest. Od zachodu i północy przy kopcu jakieś porozjeżdżane obszary bez trawy - z głównych dróg nie widać to Skanska widać to olała. Zastanawiam się co to jest od tego placu do JPII, droga rowerowa zrobili ? Kolor niby ten, ale ani poziomych ani pionowych oznaczeń brak. Zastanawiam się też czym to malowali, że śmierdzi jakby jakąś farbą do ścian i co gorsza sypie się spod kół.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-10-12, 07:38   Wizja rynku...

Ja bylem około południa i były 3 osoby. Też się zastanawiam co to za pas... czerwony. Może faktycznie ścieżka rowerowa...

Wracając do placu w Szarleju, którego niektórzy szumnie nazywają ryneczkiem chciałem podzielić się moją wizją. Moim zdaniem naturalnym miejscem na rynek byłby plac przy Wyszyńskiego

Gdyby rządzący naszym miastem odpowiednio wcześniej się tym placem zainteresowali... mógłby powstać naprawdę fajny, naturalny rynek w pobliżu kościoła. Trzeba mieć jednak trochę wyobraźni i pomyślunku na przyszłość, a nie na miesiąc do przodu, byle do wyborów.

Zamiast zieleni zafundowano nam betoniarnię... w Szarleju.

P Śl 

Wysłany: 2014-10-16, 18:52   

A że tak zapytam co się stało z targiem w Szarleju ? Bo przyznam szczerze, że byłem mocno zdziwiony jak zobaczyłem jak został zmieciony.

Igor Kałucki 
Igor_Kałucki

Wysłany: 2014-10-16, 23:36   

P Śl napisał/a:
A że tak zapytam co się stało z targiem w Szarleju ? Bo przyznam szczerze, że byłem mocno zdziwiony jak zobaczyłem jak został zmieciony.

Targ w Szarleju funkcjonował na terenie oraz z inicjatywy osoby prywatnej. Od lat niestety pogarszała się liczba klientów go odwiedzających co zaś przekładało się na powiększającą się liczbę pustych lokali. Przy tak małej liczbie najemców, właściciel terenu stwierdził że utrzymanie targowiska jest już nieopłacalne i wypowiedział najem wszystkim. To tak w skrócie.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-10-17, 08:17   

Fakt, że owo targowisko prawie zamarło. Czy wiadomo jak będzie wykorzystany ten teren?

georg111 

Wysłany: 2014-10-17, 09:36   

Byle nie postawili kolejnego blaszaka.
Teren aż sie prosi o budownictwo mieszkaniowe i to te kilkupiętrowe.

georg111 

Wysłany: 2014-10-20, 11:23   

Teraz juz wiem,że pieniądze wydane na remont kopca to po prostu zwykły chwyt marketingowy przed wyborami.
Prawdopodobnie Korfanty nigdzie nie chodzi piesza,nie jeździ na rowerze ani autem.Bo inaczej wiedział by jaka "chałwe" uwalił na kopcu.Ludzie przybywaja na kopiec a tam.........nawet jednej złamanej ławeczki,żeby odpocząć po przyjściu czy dojechaniu.A ci rodzice którzy pilnuja dzieci na huśtawce to oczywiście muszą stac żeby lepiej pilnować swoich pociech.
Droga do kopca oczywiście zamknięta z obu stron.Jadąc od Szarleja można zawrócić na parkingu.Natomiast jadąc od dworu wszyscy dojeżdżaja do słupków i parkują na poboczu.Co oczywiście stwarza duzy problem przy zawracaniu i auta wyjeżdżaja tyłem na ruchliwa drogę.
Oczywiście o takich bzdetach jak lorneta po której pozostała tylko podstawa nie będę wspominał.Bo kto to widział punk widokowy z jakimis dłupimi lornetami.

jacek29 

Wysłany: 2015-02-18, 08:13   

Nikt jednak nie zaprzeczy, że w okolicy buduje się sporo inwestycji mieszkaniowych : http://targimieszkaniowe....domy-katowice/. Piszę tutaj o całym regionie. W dużej mierze jest to pokłosie programu Mieszkanie dla Młodych , dzięki któremu można dostać spore dofinansowanie za zakup nowego mieszkania na rynku pierwotnym tak wiec moim zdaniem warto jest się zainteresować. Wprawdzie wymagania są trochę restrykcyjne ale nie zaszkodzi sprawdzić czy się łapiecie.

georg111 

Wysłany: 2015-02-18, 11:14   

Ty też nie zaprzeczysz,że masz płacone za te reklamy wstawiane do tekstu.To juz jest nudne.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2015-03-23, 21:50   

Ostatnio na Komisji Społecznej-Zdrowia dowiedzieliśmy się wreszcie jaki będzie koszt utrzymania nowego szpitala.
Wzrośnie prawie o 100% w stosunku do obecnych kosztów utrzymania. Miasto będzie musiało znaleźć w budżecie kolejne dodatkowe miliony. Zastanawia mnie dlaczego tych informacji nie udzielono radnym w kwietniu 2013 roku, kiedy o to pytali...
Dziś okazało się, że zaprezentowana wówczas wizualizacja szpitala znacznie różni się od obecnej koncepcji. Wydano prawie 14 tys euro na wizualizację, co też prezes PCM próbowała ukryć. Niektórzy radni poczuli się oszukani...
Dziwne rzeczy się działy w poprzedniej kadencji. Podwójne sprawozdania z działalności szpitala w zależności komu miały być przedstawione.
Ciekawe co jeszcze wypłynie...

slask 
dobre, bo slaskie

Wysłany: 2015-03-24, 12:59   

georg111 napisał/a:
Ty też nie zaprzeczysz,że masz płacone za te reklamy wstawiane do tekstu.To juz jest nudne.

Jak zapłacone reklamy do tekstu? :luzak2:

georg111 

Wysłany: 2015-03-24, 14:57   

Nie chce mi się z toba gadać bo udajesz głupiego a chyba nim nie jesteś.

Odpowiedz do tematu