Poprzedni temat «» Następny temat
Autostrada A1
Autor Wiadomość
MephiR 

Wysłany: 2012-06-10, 13:00   

Moim zdaniem tu nie chodzi o lubienie, czy nie lubienie przez GDDKiA, tylko o miejscowości docelowe dróg wojewódzkich i krajowych, na które zjeżdża się z autostrady. W przypadku DW911 jest to właśnie Bytom i Świerklaniec.

aro 

Wysłany: 2012-06-11, 11:03   

tu się musze zgodzić z MephiR

droga prowadzi w jedną stronę do gminy Świerklaniec, a w drugą na Bytom
Idąc myśleniem, że Piekar nie ma na znaku, to równie dobrze powinien na nim być Orzech.

Gizela 

Wysłany: 2012-06-11, 18:18   

^^^ Niemniej uważam za zasadne umieszczenie na drogowskazie napisu "Centrum". O, tak jak tu:

marcin_z6 

Wysłany: 2012-07-10, 08:16   

a ja mam pytanie czy ktoś już jechał od węzła Piekary do Katowic do węzła Mikołowska przez węzeł Sośnica przez autostradę?ile to jest kilometrów i jaki jest czas przejechania tego odcinka?bo ja jeżdżąc dziennie do pracy do Katowic z Piekar jadę przez obwodnicę-Arki Bozka-Chorzów-Załęże i Brynów i jest to 20 km - czas 30 minut.
Jesli ktoś jechała przez A1 i A4 to prosze o info jaki czas i ile km.

MephiR 

Wysłany: 2012-07-10, 19:07   

Bez wątpienia dystans jest większy. Ale jak to wyjdzie czasowo? Nigdy tak nie jechałem, ale stawiam, że dojazd do Katowic autostradą zajmie ok. 20 minut.

marcin_z6 

Wysłany: 2012-07-11, 12:14   

Według mnie zdecydowanie więcej.Z tego co się dowiedziałem to odległość od węzła Mikołowska do węzła Sośnica to ok.23 km czyli myślę z 15 minut jazdy.
reszta:
Budowa autostrady A1 na odcinku Maciejów-Sośnica
Zakres robót podstawowych obejmuje:

Budowę:

autostrady długości 6,017 km o przekroju 2 jezdniowym 3 pasowym na całej długości odcinka

Budowa autostrady A1 na odcinku Piekary Śląskie-Maciejów
Zakres robót podstawowych obejmuje

Budowę:

autostrady długości 20,103 km

czyli 23 km Katowice-Sośnica + 26 km Sośnica-Piekary czyli łącznie 49 km.
Trochę dużo biorąc pod uwagę fakt,że 40 km jadę tam i z powrotem trasą którą pisałem.
Tylko,że na autostradzie się jedzie ,a na trasie mnóstwo świateł po drodze i przebudowa estakady w Chorzowie.

Gizela 

Wysłany: 2012-07-11, 18:37   

Zawsze można na Arki Bożka skręcić za BP w Krzyżową i pojechać przez Świętochłowice na DTŚ. O wiele więcej drogi się nie nadłoży, za to jest tam nieporównywalnie mniej świateł.

marcin_z6 

Wysłany: 2012-07-26, 09:20   

A więc przekonałem się jak to jest naprawdę.Od węzła Mikołowska w Katowicach do węzła Piekary poprzez węzeł Sośnica jest prawie 50 km.Jednakże czas jazdy jest porównywalny a może nawet ciut krótszy gdyż zajęło mi to 30 minut jadąc po południu w godzinach szczytu.
Nadmieniam,ze jechałem tak 120-130 km/h.Ruch na A4 bardzo duży a na A1 znikomy.No i bardzo łatwy zjazd na tym ogromnym węźle Sośnica na A1.

MephiR 

Wysłany: 2012-07-27, 10:18   

A jakie jest spalanie na takiej trasie? Obawiam się, że nie za bardzo opłaca się zaoszczędzić tych kilku minut, bo pewnie auto zużyje znacznie więcej paliwa.

aro 

Wysłany: 2012-07-27, 10:31   

Zależy z jaką prędkością się jedzie.

Jadąc 140-160 km/h trzeba się liczyć ze zwiększonym spalaniem, ale jadąc 90-110km/h to spalanie jeszcze wg mnie jest do przyjęcia :)

MephiR 

Wysłany: 2012-07-27, 10:41   

To wiem, ale jadąc przez Sośnicę nadrabia się sporo kilometrów. Chcąc nie chcąc, więcej się spali wybierając taką drogę do Katowic.

MephiR 

Wysłany: 2012-08-18, 10:10   

Podobno na A1 mają pojawić się dodatkowe znaki kierujące na Pieakary. W końcu!
Twoje Piekary napisał/a:
Łatwiej będzie trafić do Piekar Śląskich
Na autostradzie A1 staną znaki wskazujące zjazd do centrum miasta

To już koniec kłopotów kierowców szukających zjazdu do Piekar Śląskich z autostrady A1. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że wkrótce pojawią się dodatkowe znaki jednoznacznie wskazujące drogę. Do tej pory był problem, bo przy zjeździe do naszego miasta były tylko tablice z nazwą węzła „Piekary Śląskie”. Dalej były już tylko znaki z informacjami o zjazdach na Bytom i Świerklaniec. Zdarzyło mi się, zaraz po otwarciu trasy, ominąć Piekary Śląskie. Zawróciłem dopiero w Pyrzowicach. Brak nazwy naszego miasta na zielonych tablicach jest bardzo mylący. Znam wiele osób, które miały podobny kłopot – mówi Janusz Andrzejewicz. Miejscowi radzili sobie, ale narzekali na nieprawidłowe, ich zdaniem, oznakowanie. Problemy z dotarciem do Piekar Śląskich mieli kierowcy nie znający okolicy. Dojeżdżali do Pyrzowic albo w odwrotnym kierunku do Wieszowej. Sprawą, tuż po otwarciu piekarskiego odcinka autostrady, zajęły się władze samorządowe. Interweniowaliśmy w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wysłaliśmy także odpowiednie pisma i dokumentację. W ostatnim czasie dostaliśmy informacje, że nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie i stosowne do naszych oczekiwań tablice zostaną w odpowiednich miejscach umieszczone – mówi Janusz Pasternak, zastępca prezydenta Piekar Śląskich. W katowickim oddziale GDDKiA też zapewniają, że problem zniknie. Węzeł drogowy ze zjazdem do Piekar Śląskich został nazwany i odpowiednio oznakowany tablicami o treści „Piekary Śląskie”. To rutynowe rozwiązanie stosowane w innych miejscach kraju. Jednak uwzględniając wnioski Urzędu Miasta, tutejszy oddział polecił „wykonanie doznakowania” autostrady A1 na tym węźle. Postawione zostaną tablice o treści Piekary Śląskie wraz z napisem na białym tle Centrum oraz strzałką we właściwym kierunku wskazującym zjazd. Takie polecenie zostało wydane inżynierowi kontraktu – mówi Marek Prusak, rzecznik prasowy katowickiego oddziału GDDKiA.

http://www.twojepiekary.p...ch,Twoje-miasto

kamilw 

Wysłany: 2012-08-18, 21:45   

To ukłon w stronę miasta, gdyż te dodatkowe oznaczenia nie są wymagane, z tego co wiem. Ale dobrze, fajnie że będą.

MephiR 

Wysłany: 2012-08-19, 12:09   

Widocznie urzędnicy skutecznie zainterweniowali w GDDKiA.

kamilw 

Wysłany: 2012-08-19, 13:37   

Widocznie. I dobrze. Praktyka czyni mistrza :)

Odpowiedz do tematu