Poprzedni temat «» Następny temat
Remonty / budowy dróg w Piekarach
Autor Wiadomość
Gizela 

Wysłany: 2012-06-13, 21:23   

UM Piekary Śląskie napisał/a:
Uwaga, od jutra ul. Szpitalna zamknięta

Od 14 czerwca od godziny 10.00 w związku z kładzeniem nawierzchni zostaje zamknięta ulica Szpitalna na całej długości (od hurtowni Hadex do Szpitala Miejskiego). Objazdy zostaną prowadzone ulicami bocznymi, m.in. Żwirki, Kościuszki, Wolności. Remont potrwa przez kolejne trzy dni (do 16 czerwca).

http://piekary.pl/pl/10/1339591704/2

marew 

Wysłany: 2012-08-19, 10:29   

Wg mnie nie postarali się.
A dokładniej chodzi o ul Bytomską, od skrzyżowania z Wyszyńskiego do ronda.
Wymienili asfalt tam gdzie był w miarę ok, a zostawili tam gdzie jest bardzo nierówno, tzn na wysokości BP, jadąc od ronda

kamilw 

Wysłany: 2012-08-19, 13:36   

marew, niestety muszę się z Tobą zgodzić. Miejmy nadzieję, że to nie koniec prac. Zamiast asfaltu na całym odcinku, porobiono placki, co prawda na szerokość jezdni, jednak pominięto niektóre, istotne miejsca, gdzie stan nawierzchni jest zły.

marew 

Wysłany: 2012-08-19, 13:49   

Zapomniałem też napisać, że naprawili zagłębienia przy prawej stronie ulicy Podmiejskiej :D

huri_khan 

Wysłany: 2013-02-15, 13:17   

Ja miałem dzisiaj okazję jechać z Kamienia do Brzezin i chciałbym pochwalić Piekary za największy próg zwalniający. A jest nim most przy byłej kopalni Andaluzja.

Widok od strony Kamienia

Widok od strony Brzezin.

polopirynaS 

Wysłany: 2013-02-16, 15:32   

są wyboje to jest i ograniczenie prędkości, nie przesadzaj znowu. popatrz na drogi w Twoim mieście i tam pstrykaj foty, braknie ci karty pamięci :lol2:

marew 

Wysłany: 2013-02-16, 17:16   

polopirynaS napisał/a:
są wyboje to jest i ograniczenie prędkości, nie przesadzaj znowu. popatrz na drogi w Twoim mieście i tam pstrykaj foty, braknie ci karty pamięci :lol2:

tylko, że te wyboje naprawiali jakiś czas temu

huri_khan 

Wysłany: 2013-03-09, 08:54   

polopirynaS napisał/a:
są wyboje to jest i ograniczenie prędkości, nie przesadzaj znowu. popatrz na drogi w Twoim mieście i tam pstrykaj foty, braknie ci karty pamięci

Problem w tym że "wyboje" oznacza się innym znakiem, A-11 a nie A-11a jaki postawiono tutaj.

Dzisiaj ponownie jechałem i zauważyłem, że zmienili znaki na A-11.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2013-03-19, 15:32   

Znów powrócił temat fatalnej nawierzchni ulicy Szarlejskiej. Ci kierowcy, którzy jadą od ulicy Pod Lipami w kierunku Radzionkowa napotykają na "poligon". Radni Klubu K.Turzańskiego zarzucili prezydentowi, iż zupełnie nic w tej sprawie nie robi. Prezydent Korfanty odpowiada" ja nie mam zamiaru z budżetu miasta Piekar budować nowej drogi, żeby zapewnić spokojny dojazd samochodom ciężarowym do firmy radzionkowskiej". Prezydent twierdzi, iż zwracał się do władz Radzionkowa aby współfinansowały ewentualny remont, jednakże symboliczna kwota , którą Radzionków zaproponował tj. nieco ponad 20 tys. nie pokrywa nawet 1/3 kosztów remontu. Ponieważ z owej drogi korzystają samochody ciężarowe należałoby wykonać bardzo kosztowną podbudowę w porównaniu z podbudową dla aut osobowych. I tu porozumienia nie ma. Droga jest w granicach gminy Piekary. Moim zdaniem w tej sprawie powinni się wypowiedzieć mieszkańcy. Bądź co bądź są to nasze wspólne pieniądze, i jeżeli większość uważa, iż należy wyremontować tą drogę mimo małego zaangażowania Radzionkowa, że droga ta pełni w komunikacji ważną rolę dla mieszkańców, UM powinien zweryfikowć swoje stanowisko. Wszak dobro mieszkańców jest na pierwszym miejscu. Ciekaw jestem co sądzą w tej sprawie mieszkańcy Piekar Śl.

marew 

Wysłany: 2013-04-01, 10:36   

obserwator23 napisał/a:
Znów powrócił temat fatalnej nawierzchni ulicy Szarlejskiej. Ci kierowcy, którzy jadą od ulicy Pod Lipami w kierunku Radzionkowa napotykają na "poligon". Radni Klubu K.Turzańskiego zarzucili prezydentowi, iż zupełnie nic w tej sprawie nie robi. Prezydent Korfanty odpowiada" ja nie mam zamiaru z budżetu miasta Piekar budować nowej drogi, żeby zapewnić spokojny dojazd samochodom ciężarowym do firmy radzionkowskiej". Prezydent twierdzi, iż zwracał się do władz Radzionkowa aby współfinansowały ewentualny remont, jednakże symboliczna kwota , którą Radzionków zaproponował tj. nieco ponad 20 tys. nie pokrywa nawet 1/3 kosztów remontu. Ponieważ z owej drogi korzystają samochody ciężarowe należałoby wykonać bardzo kosztowną podbudowę w porównaniu z podbudową dla aut osobowych. I tu porozumienia nie ma. Droga jest w granicach gminy Piekary. Moim zdaniem w tej sprawie powinni się wypowiedzieć mieszkańcy. Bądź co bądź są to nasze wspólne pieniądze, i jeżeli większość uważa, iż należy wyremontować tą drogę mimo małego zaangażowania Radzionkowa, że droga ta pełni w komunikacji ważną rolę dla mieszkańców, UM powinien zweryfikowć swoje stanowisko. Wszak dobro mieszkańców jest na pierwszym miejscu. Ciekaw jestem co sądzą w tej sprawie mieszkańcy Piekar Śl.

Tak sobie myślę, czy nie szłoby porozmawiać również z firmą do której jeżdżę owe ciężarówki.
A jakby nie chcieli rozmawiać to zrobić remont, postawić znak zakazu wjazdu ciężarówek

ADALBERTUS 

Wysłany: 2013-04-02, 16:01   

obserwator23 napisał/a:

Sprawa jest prosta, władze Radzionkowa nigdy nie dadzą dużej kwoty na remont drogi która nie leży w ich granicach, bo niby dlaczego? bo kilka ciężarówek dojeżdża tą drogą do jakiejś jednej, czy dwóch firm?, to by był niebezpieczny precedens.
Nie dadzą również dlatego , że to małe miasto, raczej mało zamożne, ale przede wszystkim, nie dadzą pieniędzy dlatego, że ulica Szarlejska jet drogą powiatową, gmina Radzionków nie odpowiada, ani nie ma takich uprawnień , aby utrzymywać i remontować drogi powiatowe, to robi starosta i ZDP w Tarnowskich Górach. Utrzymywanie i remonty dróg powiatowych jest ustawowym zadaniem powiatów , a nie gmin.
Pan Korfanty chce ,aby Radzionków pokrył przypuśćmy 50 % kosztów remontu tej drogi, więc jak napisałem wcześniej, sprawa jest prosta , są środki na takie drogi, jak ulica Szarlejska.
Wystarczy napisać wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach NPPDL, dotacja wynosi 50% (max 3 miliony) , chyba dla budżetu Piekar, nie robi żadnej różnicy ,czy te 50% będzie pochodzić z programu tzw"schetynówek" czy z budżetu Radzionkowa ,czy powiatu tarnogórskiego, no chyba ,że Pan Korfanty ma ambicjonalne plany zmuszenia Radzionkowa ,do wyłożenia kasy z ich budżetu.
Przyglądam się "schetynówką" od początku ich istnienia, i jestem pewien ,że ulica Szarlejska miałaby dużą szansę na dotację z tego programu, można dostać punkty za poprawę bezpieczeństwa (ten warunek byłby spełniony :nowa nawierzchnia ,budowa chodnika, nowe oświetlenie), kolejne punkty ,byłyby za poprawę dostępności dla terenów inwestycyjnych :rejon Ham-a, oraz pola po lewej stronie ulicy Szarlejskiej w Piekarach , które mają wejść do strefy ekonomicznej.
Kolejne punkty można dostać za współfinansowanie tej inwestycji, przez więcej niż jeden samorząd , oraz przez firmy prywatne. (Radzionków -100tyś , TG-100tyś, HAM-50 , reszta Piekary)
Przy tak skonstruowanym finansowaniu, Piekary wyłożyłyby na remont tej drogi jakieś 45% potrzebnej kwoty, i trza przyznać ,że jest to w miarę sprawiedliwe, no bo chyba władze Piekar nie liczą ,że im ktoś zrobi tą drogę za darmo , albo ,że im Radzionków da 70% potrzebnej kwoty , takie myślenie jest bujaniem w obłokach .
Inną sprawą jest kwota potrzebna do przebudowy tej drogi, myślę , że 4 miliony za 850m jest kwotą, którą spokojnie można uzyskać w przetargu ,i jest to kwota za którą można zrobić nie tylko jezdnię , ale i chodnik ,ścieżkę rowerową, kanalizację i oświelenie.
(budowa ul. Krzywoń w Radzionkowie , która będzie mieć odpowiednią podbudowę, dł.750 m ,szer.7m , chodnik 2m ,ścieżkę rowerową 2m, kanał i oświetlenie- koszt 3300 000zł.)
Pytanie brzmi ,czy Korfanty chce, aby Radzionków się dołożył do modernizacji tej drogi , która dziś nie ma żadnych bajerów w postaci chodnika ,czy oświetlenia? a może jeszcze zmodernizowanie skrzyżowania na DW911 i Szarlejskiej, Radzionków też ma wspólfinansować?
Korfanty chce , aby dziś XIX wieczna droga zdewastowana już od co najmniej kilkunastu lat,(HAM istnieje 9 lat) została zmodernizowana do standardów XXI wieku , i ,żeby Radzionków pokrył 50% , albo nawet , gdzieś czytałem o 70%, żarty chyba Go się trzymają.
Jeżdżę tą drogą już 30 lat i przez te ostatnie 30 lat, na tej drodze nie była robiona, ani razu nowa nakładka asfaltowa, więc się zużyła, jeżdżące prosiaczki do HAM-a tez zapewne się przez ostatnie kilka lat do tego przyłożyły, ale bez przesady.

NPPDL jest jedynym wyjściem, a bujanie w obłokach o tym ,że Radzionków ,czy ZDP w TG współfinansuje tą inwestycję w 50, czy 70% jest żałosne.

olowpb 

Wysłany: 2013-10-27, 18:11   

obserwator23 napisał/a:
Znów powrócił temat fatalnej nawierzchni ulicy Szarlejskiej.

Wprawdzie pół roku minęło ale: to nie jest ul. Szarlejska a ciąg dalszy ulicy Pod Lipami. W dodatku jest to droga powiatowa.
Zajrzyj do uchwały o drogach publicznych.

Poza tym wybory się zbliżają a ptaszki ćwierkają, że jednak będzie remont ul. Pod Lipami od DW911 w stronę Radzionkowa.

ADALBERTUS 

Wysłany: 2013-10-31, 18:25   

http://bip.katowice.uw.go...gowa_311013.pdf

Jest nowa lista rankingowa w ramach NPPDL, projekty będą realizowane w 2014 roku.
Przykre jest to ,że wszystkie Piekarskie wnioski o dofinansowanie , są na samym końcu listy rankingowej , także ulica Pod Lipami :( , nie ma więc szans, na realizacje tych inwestycji.
Czy w Piekarach nie potrafią dobrze uzasadnić zgłoszonych projektów?, czy ktoś, kto się tym zajmuje słabo się przykłada?
Wniosek o remont ulicy Pod lipami dostał tylko kilka punktów, dziwne, bo sądzę ,że przy odpowiednim pomyślunku i współpracy z Radzionkowem można by było, znacznie więcej z tej drogi punktów "wyciągnąć".
Koszt remontu ulicy Pod Lipami ,złożony we wniosku o dofinansowanie, nie jest aż taki duży.
Jeszcze niedawno kwota ta, była znacznie większa, przynajmniej według Pana Korfantego , ale być może, wynika to z tego ,że okrojono zakres robót do wykonania na tej drodze,(np: bez chodnika, oświetlenia ,czy kanalizacji) albo Prezydent Piekar rzeczywiście myśli o przebudowie tej drogi pod ruch samochodów osobowych,
no bo przecież tych 100-u Piekarzan, którzy dojeżdżają codziennie do pracy w zakładach mięsnych , czy do ciepłowni , nie poruszają się ciężarówkami :D , to oczywiście żart.

olowpb 

Wysłany: 2013-11-01, 10:13   

ADALBERTUS to nie żart - jakbyś zgadł.
Ale nie pytaj skąd wiem...

ADALBERTUS 

Wysłany: 2013-11-01, 16:49   

olowpb napisał/a:
ADALBERTUS to nie żart - jakbyś zgadł.
Ale nie pytaj skąd wiem...

Jak po remoncie tej drogi, postawią znak ograniczenia nośności do 3,5T albo 5T (nie wiem czy jest to możliwie prawnie, bez zapewnienia dojazdu do tych zakładów) , i zamkną jedyny racjonalny dziś dojazd do tych zakładów , to będzie niezła pożywka tematyczna do takich programów telewizyjnych jak "Uwaga", czy "Interwencja" :lol2:

Odpowiedz do tematu