Poprzedni temat «» Następny temat
Remonty / budowy dróg w Piekarach
Autor Wiadomość
slask 
dobre, bo slaskie

Wysłany: 2014-11-05, 15:29   

Bo tutaj chyba jest zasada, że nie ma być funkcjonalna tylko dobrze wyglądać.

slask 
dobre, bo slaskie

Wysłany: 2014-11-05, 15:29   

Bo tutaj chyba jest zasada, że nie ma być funkcjonalna tylko dobrze wyglądać.

P Śl 

Wysłany: 2014-12-08, 18:50   

Ktoś pamięta jak szeroka pod lipami była przed remontem, były tam też takie rowy ? Obecnie to ja to czarno widzę. Droga ma maks. 5 metrów szerokości, po bokach rowy, oświetlenia brak. Jakoś sobie nie mogę wyobrazić jeżdżących po niej TIRów.

ADALBERTUS 

Wysłany: 2014-12-08, 23:13   

P Śl napisał/a:
Ktoś pamięta jak szeroka pod lipami była przed remontem, były tam też takie rowy ? Obecnie to ja to czarno widzę. Droga ma maks. 5 metrów szerokości, po bokach rowy, oświetlenia brak. Jakoś sobie nie mogę wyobrazić jeżdżących po niej TIRów.

Też mnie ciekawi, ile metrów ma dziś ta jezdnia, ale może to tylko takie złudzenie ,że droga jest dziś węższa, niż była kiedyś. Przypuszczam, że 6 metrów będzie jednak miała. Co do tirów, to obecnie tam nie mogą jeździć, choć zmieniły się władze, i kto wie, czy się to nie zmieni. Szkoda ,że tam nie zrobiono oświetlenia , czy jakiegoś chodnika, albo ciągu pieszo-rowerowego po jednej ze stron.

georg111 

Wysłany: 2014-12-08, 23:15   

Droga była szersza.

ADALBERTUS 

Wysłany: 2014-12-08, 23:31   

georg111 napisał/a:
Droga była szersza.

ale skąd wiesz?, bo na oko, to może się tylko tak wydawać, może te namalowane linie po dwóch stronach jezdni sprawiają takie złudzenie.

P Śl 

Wysłany: 2014-12-09, 00:21   

ADALBERTUS napisał/a:
Też mnie ciekawi, ile metrów ma dziś ta jezdnia, ale może to tylko takie złudzenie ,że droga jest dziś węższa, niż była kiedyś. Przypuszczam, że 6 metrów będzie jednak miała. Co do tirów, to obecnie tam nie mogą jeździć, choć zmieniły się władze, i kto wie, czy się to nie zmieni. Szkoda ,że tam nie zrobiono oświetlenia , czy jakiegoś chodnika, albo ciągu pieszo-rowerowego po jednej ze stron.

Może powiem inaczej, bo widzę że nie łapiesz mojego przekazu. Nie powiem, ciekawiło mnie to trochę ile ta droga ma, więc wziąłem rower i zrobiłem sobie niedawno małą przejażdżkę z metrem w ręku. Był trochę ruch, więc trzeba było to robić szybko, ale z tego co na szybko przemierzyłem to nie wyszło mi więcej jak 5 metrów. To nie było mierzenie na oko tylko 100 cm z taśmy i na szybko mniej więcej mierzenie. Dodam, że zaparkowałem się na usypanym poboczu (na oko z 50 cm szerokości) i jak trafiły się dwa auta koło mnie to te mijające bezpośrednio zawsze bardzo mocno zwalniały aby mnie przypadkiem nie zahaczyć, co potwierdzało by, że pomiar raczej błędem obarczony nie jest. Jeśli chodzi o ograniczenie to ja o nim wiem, natomiast miałem na myśli fakt, że przy takich parametrach drogi zwiększenie tonażu nie wchodzi w grę. Nawet z punktu widzenia kierowcy wjazd na tą drogę to proszenie się o problemy. Podsumowując to skuteczności Korfantemu nie można odmówić, ale nie w takim wydaniu jakbyśmy tego oczekiwali, bo załatwił te firmy elegancko. ps. To były te rowy czy nie ? Ja tam byłem przed tylko raz, również rowerem i ło Jezusie, takiego toru przeszkód to jeszcze nie widziałem. Nawet rowerem nie szło znaleźć miejsca bez dziury.

georg111 

Wysłany: 2014-12-09, 11:08   

Nie mierzyłem drogi przed remontem ale jak jeździłem to mijałem się z autami bez problemu.Natomiast teraz gdy nadjeżdża auto z przeciwka to zawsze jest ten moment zawachania czy się miniemy.Prawdopodobnie droga jest węższa o te utwardzone pobocza.
Co do rowów to były tylko pozarastane.

ADALBERTUS 

Wysłany: 2014-12-10, 11:38   

Po prawej stronie tej ulicy, jadąc na Radzionków rów był na pewno, tylko zarośnięty, teraz został pogłębiony. Natomiast po drugiej stronie , to chyba rowu nie było, albo był , ale bardzo płytki. Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby zrobić kanalizację deszczową. zamiast tych rowów? Przecież koszt takich rowów, pogłębienie , oczyszczenie, i wyłożenie tymi kostkami betonowymi , tez musiało sporo kosztować.

bjornekleksten 

Wysłany: 2014-12-10, 16:52   

No fakt, nie popisali się... masakra, nieoświetlone, bez pobocza, a na moje oko i jak widzę na oko i meter wielu przede mną też węższa ta droga. Wie ktoś chociaż ile kosztowała nas ta przyjemność i jaka była wycena drogi z betonu ? A komu potrzebna jest taka niefunkcjonalna droga?

P Śl 

Wysłany: 2014-12-10, 17:18   

I znowu spamer.

jacky-x 

Wysłany: 2014-12-10, 17:20   

Sporo marudzenia i narzekania, ale ci którzy korzystali z tej drogi wcześniej na pewno są zadowoleni z tego co jest, bo była masakra. To nie jest droga główna czy szybkiego ruchu, a tylko odcinek pozwalający skrócić co niektórym drogę, lub normalnie dojechać do pracy. Od podziwiania i szybkiej jezdy mamy autostradę. Wąska jest, ale wcześniej jechało się slalomem i wolniej, bo nawet wąziutkiego fragmentu nie było. Swoje przeznaczenie i zadania spełnia.
Ostatnio zmieniony przez jacky-x 2014-12-10, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-12-10, 17:21   

bjornekleksten napisał/a:
No fakt, nie popisali się... masakra, nieoświetlone, bez pobocza, a na moje oko i jak widzę na oko i meter wielu przede mną też węższa ta droga. Wie ktoś chociaż ile kosztowała nas ta przyjemność i jaka była wycena drogi z betonu ? A komu potrzebna jest taka niefunkcjonalna droga?

Może nie chodziło o to by zrobić porządnie, a o to by jakoś zrobić i by ludzie nie narzekali że są dziury. Moim zdanie należało pomyśleć o ścieżce rowerowej.
Koszt remontu to ponad 820 tys. zł.

P Śl 

Wysłany: 2014-12-10, 17:26   

jacky-x napisał/a:
Sporo marudzenia i narzekania, ale ci którzy korzystali z tej drogi wcześniej na pewno są zadowoleni z tego co jest, bo była masakra. To nie jest droga główna czy szybkiego ruchu, a tylko odcinek pozwalający skrócić co niektórym drogę, lub normalnie dojechać do pracy. Od podziwiania i szybkiej jezdy mamy autostradę. Wąska jest, ale wcześniej jechało się slalomem i wolniej, bo nawet wąziutkiego fragmentu nie było. Swoje przeznaczenie i zadania spełnia.

Il e to można razy pisać ? Tu nie idzie o marudzenia co jak zrobili tylko o to, że ta droga nawet na upartego nie nadaje się dla większych pojazdów. Lepszą drogę do pracy ludzie mają, ale może się okazać, że nie będą mieli po co tam jechać.

jacky-x 

Wysłany: 2014-12-10, 20:35   

@P Śl
To ja też jeszcze dopiszę, komu jest tam potrzebna lepsza droga, komu ? większym samochodom? jak piszesz i tak pod mostem nie przejadą. Lepsza droga jest ciut dalej komu nie pasuje ? a praca czy zwolnili kogoś? a może szantażują? dojazd do hama jest, a chcą lepszy biorą podatki mogą ulepszyc. Podaj jeden konkretny powód dla jakiego ta droga ma być szersza, grubsza z poboczami, chodnikiem, ścieżką rowerową i kosztem dla miasta w takiej wersji nawet kilka razy droższa, ale każdy ma prawo do własnej oceny co też uczyniłem. Pozdr częsty użytkownik tego odcineczka równego asfaltu.

Odpowiedz do tematu