Poprzedni temat «» Następny temat
Remonty / budowy dróg w Piekarach
Autor Wiadomość
P Śl 

Wysłany: 2014-12-10, 21:49   

Pod jakim mostem ?? Ta droga właśnie była po to, że pod mostem się nie da. Gdzie jest alternatywna, lepsza droga ? No tak nie zwolnili to miejmy to w d... Myślenie typowego , polskiego urzędnika. Jak zwolnią to już będzie za późno. Druga sprawa tu raczej nie chodzi o zwolnienie kilku osób tylko o przeniesienie zakładu. Raz już się chyba wynosili z Ożarowic (?) to teraz mogą zrobić to po raz kolejny. Tym bardziej, że to jakaś super lokalizacja raczej nie jest.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-12-10, 22:23   

jacky-x napisał/a:
@P Śl
Podaj jeden konkretny powód dla jakiego ta droga ma być szersza, grubsza z poboczami, chodnikiem, ścieżką rowerową i kosztem dla miasta w takiej wersji nawet kilka razy droższa, ale każdy ma prawo do własnej oceny co też uczyniłem. Pozdr częsty użytkownik tego odcineczka równego asfaltu.

Powód jest prosty - należy myśleć perspektywicznie i z wizją. Były prezydent na sesji powiedział "nie będzie się zastanawiał co będzie za rok czy dwa". Nie mogę się zgodzić z takim myśleniem. Właśnie ten styl myślenia doprowadził do tego, że miasto jest w stagnacji, wyludnia się i brak jest perspektyw dla młodych.
Na skrzyżowaniu nie ma prawoskrętu, droga sypie się po dwóch latach - "bo nie będę się zastanawiał czy zwiększy się ruch samochodowy za rok czy dwa" - czy to jest prawidłowe myślenie?
W rejonie firmy HAM znajdują się piekarskie Kocie Górki, ciekawy teren rekreacyjny do zagospodarowania i jak się remontuje drogę to wypadałoby wziąć to pod uwagę. W wielu gminach myśli się perspektywicznie i prorozwojowo. Nadszedł czas na zmiany również w Piekarach Śl.

jacky-x 

Wysłany: 2014-12-10, 22:43   

@obserwator23
Ta akurat droga Piekarom drzwi do europy, postepu i świetlanych wizji nie otworzy, choć prawoskręt jak najbardziej by się przydał (może jak zrobią światła), co do kocich gorek to są tak piękne i niepowtarzalne że może niech zostaną bez interwencji, a co do ścieżki praktycznie równolegle do drogi z tematu "leci" droga polna z rozgałęzieniami można przejechać na rowerku, przejść spacerkiem można często spotkać np: dzięcioły, sójki i inne przyrodnicze ciekawostki rzadko spotykane. Czas na zmiany, ale nie na siłę. Pozdr

georg111 

Wysłany: 2014-12-11, 09:29   

Tylko,że zamiast tego utwardzonego pobocza można było pociągnąć drogę rowerową.Tylko po co? Chcieli remont drogi to dostali a że w koniecznym minimum ? Kogo to obchodzi.

P Śl 

Wysłany: 2014-12-11, 13:22   

Lepiej pociągnąć po prostu asfalt i poszerzyć drogę. Tam ekstremalnie dużego ruchu nie ma, więc bez drogi rowerowej się obejdzie.

a1_piekary 

Wysłany: 2015-03-10, 12:19   DW911

Czy w tym roku jest planowany remont ("łatanie dziur") nawierzchni na DW911?

ADALBERTUS 

Wysłany: 2015-11-01, 12:52   

Parę miesięcy temu, był głośny temat związany z budową drogi do firmy HAM, po paru miesiącach od odblokowania ulicy Pod Lipami, dla aut ciężarowych, temat zupełnie umarł.
Ciekaw jestem , czy dzisiejsza sytuacja, czyli możliwość poruszania się samochodów ciężarowych po ul. Pod Lipami, satysfakcjonuje oba samorządy?
Był pomysł budowy nowej drogi, równoległej do torów kolejowych , obok dworca, ale teraz sprawa w mediach przycichła, ciekaw jestem , czy coś się dzieje w tej sprawie, czy samorządy się starają na pozyskanie środków na budowę owej drogi, chociażby z program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020, który zastąpił narodowy program przebudowy dróg lokalnych.
Ciekawi , mnie czy coś się dzieje w tej sprawie?

olowpb 

Wysłany: 2015-11-18, 22:30   

ADALBERTUS napisał/a:

Dzieje się, choć pierwotna koncepcja jest trochę modyfikowana.
Na razie za wcześnie na szczegóły bo za dużo w sumie też nie wiadomo.

ADALBERTUS 

Wysłany: 2015-11-19, 16:11   

olowpb napisał/a:
ADALBERTUS napisał/a:

Dzieje się, choć pierwotna koncepcja jest trochę modyfikowana.
Na razie za wcześnie na szczegóły bo za dużo w sumie też nie wiadomo.

Mógłbyś przedstawić, jaka jest teraz koncepcja?, skoro jak twierdzisz, pomysł puszczenia nowej drogi równolegle do torów, jest modyfikowany.
Chcą przebudować mostek ?, czy podnieść nośność ulicy Pod Lipami?

olowpb 

Wysłany: 2015-11-19, 19:16   

Droga ma iść mniej więcej równolegle do torów z tym ze bardziej na wschód tak aby nie zahaczała o tereny prywatne.
Obecna droga gruntowa biegnie częściowo po terenach zamkniętych kolei i chyba osób prywatnych. A z PKP ciężko się dogadać.
Stąd pomysł przesunięcia jej.

georg111 

Wysłany: 2015-11-20, 00:28   

Nośność już jest zmieniona.

jacky-x 

Wysłany: 2015-11-20, 08:49   

Tak się zastanawiam, zmieniona nośność, czyli nieważne jest, że konstrukcyjnie droga nie spełnia norm dla takich obciążeń, stwarza jakieś tam zagrożenie, a jednak ktoś wydaje takie dopuszczenie, bo ... :co3: .Idąc dalej takim tokiem myślenia to mamy rozumieć, że przykładowo jakby chodziło o most nośności konstrukcyjnej obciążenia 10t i była potrzeba dopasowania nośności np: 15t to również taka zmiana może nastąpić od tak, bez żadnych zmian(oprócz znaku) bo ... :co3: Ja tego jednak nie rozumie. Pozdr

Odpowiedz do tematu