Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
2011-08-26, 20:09
PPT EkoPark!
Autor Wiadomość
danonek29 


Wiek: 25
Posty: 13
Skąd: Piekary Sl
Wysłany: 2011-06-30, 20:11   PPT EkoPark!

Moim zdaniem porażka - Miał on powstać już 2006 a mamy 2011 !!!

http://ekopark.piekary.pl/
_________________
:)
 
 
Gizela 


Wiek: 35
Posty: 174
Skąd: Szarlej
Wysłany: 2011-06-30, 22:46   

Nie jest łatwo znaleźć inwestorów. Może się uda, gdy wybudują autostradę. Dojazd do węzła Piekary będzie dość prosty.
 
 
P Śl 


Posty: 582
Skąd: MHN
Wysłany: 2011-07-01, 19:44   

TYlko, ze tam moga powstac jakies inwestycje typowo zwiazane ze srodowiskiem - ile ich jest ?. Druga sprawa dzisiaj widzialem, ze cos na drzewach wisi, ze sa dostepne dzialki (albo cos w tym stylu). A tam sa doprowadzone jakies media albo co tam jest ?. Dla mnie to wyglada jak jedna wielka puszka pandory, wiec nie dziwie sie, ze wszyscy na to leja, za przeproszeniem. Kolejna sprawa troche bylo glosno jak sie w tym miescie traktuje przedsiebiorcow to nie dziwcie sie, ze nikt sie nie angazuje w tym bagnie.
 
 
MephiR Wiek: 33
Posty: 415
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-07-02, 14:02   

Z mediami, czy bez, jeśli miasto będzie się tylko ograniczać do czekania, aż ktoś zdecyduje się tam zainwestować, to nic z tego nie wyjdzie. Mam nadzieję, że w EkoParku jest przynajmniej jeden pracownik odpowiedzialny za poszukiwanie inwestorów, który nie siedzi na 4-literach, tylko cały czas jest w trasie.
_________________
Blog o Bytomiu
 
 
kamilw Wiek: 36
Posty: 437
Skąd: Centrum
Wysłany: 2011-07-02, 15:03   

Przecież przedstawiciele jeżdżą na targi inwestycyjne i różne imprezy, na stronach EKOParku jest o tym napisane. Starają się pozyskiwać inwestorów.
_________________
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
 
 
MephiR Wiek: 33
Posty: 415
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-07-02, 15:37   

Przecież nie napisałem, że EkoPark nie prowadzi aktywnych poszukiwań inwestorów, tylko że mam nadzieję, iż jednak to robi.
_________________
Blog o Bytomiu
Ostatnio zmieniony przez MephiR 2011-07-02, 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
P Śl 


Posty: 582
Skąd: MHN
Wysłany: 2011-07-02, 15:39   

Jakbysmy brali wszystkie bajki wypisywane na stronach firm za 100% prawde...
 
 
MephiR Wiek: 33
Posty: 415
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-07-02, 17:54   

Co innego pisać o "profesjonalizmie", czy "jakości", a co innego o udziale w targach. To drugie bardzo łatwo można sprawdzić, dlatego raczej nie ściemnia się na ten temat...
_________________
Blog o Bytomiu
 
 
kamilw Wiek: 36
Posty: 437
Skąd: Centrum
Wysłany: 2011-07-03, 09:56   

Strefa działa, piszą o tym w gazetach, inwestorzy są poszukiwani. Też bym chciał, aby trafiali tam duzi i poważni gracze o znanej nazwie i renomie, ale każda firma, która zdecyduje się na strefę będzie potrzebna i istotna.
_________________
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
 
 
Gizela 


Wiek: 35
Posty: 174
Skąd: Szarlej
Wysłany: 2011-07-03, 22:04   

kamilw napisał/a:
Też bym chciał, aby trafiali tam duzi i poważni gracze o znanej nazwie i renomie

Wcale nie trzeba nam inwestorów pokroju Coca-Coli, czy Intela. Dobrą pracę mogą dać również małe firmy, i to wcale nie muszą być sklepy z warzywami. Istnieje dużo niewielkich przedsiębiorstw, oferujących specjalistyczne usługi, bądź tworzą innowacyjne produkty. Często współpracują z największymi, a mimo to się o nich nie słyszy. Moim zdaniem takich inwestorów nam trzeba.
 
 
kamilw Wiek: 36
Posty: 437
Skąd: Centrum
Wysłany: 2011-07-06, 08:56   

Zgadza się. Jednak znany marka przyciąga znaną markę. Skoro duża firma decyduje się na dane miejsce, to wiedz, że coś się dzieje :P Oczywiście mniej znane i rozpoznawalna firmy są równie potrzebne, o czym już pisałem.
_________________
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
 
 
MephiR Wiek: 33
Posty: 415
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-07-06, 19:59   

Tak jak z Oplem w Gliwicach - razem z nim w strefie powstał szereg firm wykonujących dla niego różne usługi lub podzespoły. Taki duży inwestor jest gwarantem dalszych inwestycji w danej lokalizacji (mieście).
_________________
Blog o Bytomiu
 
 
Gizela 


Wiek: 35
Posty: 174
Skąd: Szarlej
Wysłany: 2011-11-04, 19:13   

Dobra wiadomość. Inkubatory to skuteczna forma wspierania przedsiębiorczości. Może dzięki temu Eko Park trochę przyśpieszy...

Dziennik Zachodni napisał/a:
W Brzezinach Śląskich powstanie inkubator przedsiębiorczości
W Piekarach powstanie inkubator przedsiębiorczości. Sale budynku po Zespole Szkół nr 2 przy ul. Roździeńskiego 1 zostały przekazane w dzierżawę Parkowi Przemysłowo-Technologicznemu EkoPark w Piekarach Śląskich. Już w przyszłym roku, dzięki małym i średnim przedsiębiorcom, do Brzezin Śląskich może wrócić życie.

- W budynku po ZS nr 2 zamierzamy stworzyć inkubator przedsiębiorczości, wspierający małych i średnich przedsiębiorców z krótkim stażem prowadzenia działalności gospodarczej. Nie tylko będziemy wynajmować im powierzchnię biurową na preferencyjnych warunkach, ale też zapewnimy obsługę sekretarską i doradzimy m.in. w jaki sposób pozyskać fundusze z krajowych i europejskich programów pomocowych - zapowiada Alina Karnabał, prezes piekarskiego EkoParku.

Inkubator będzie oferował wynajem powierzchni biurowej i magazynowej w budynku przy ul. Roździeńskiego 1 dla młodych firm, na preferencyjnych warunkach - czynsz za metr kwadratowy w pierwszym roku najmu powierzchni prawdopodobnie będzie wynosił 5-6 zł, w drugim - 10 zł, a w trzecim - 18 zł. Oprócz tego, inkubator będzie wspierał młodych przedsiębiorców, doradzając im i reklamując ich pod szyldem EkoParku.

Pracownicy piekarskiego EkoParku miesiąc temu przeprowadzili badania dotyczące działalności inkubatorów przedsiębiorczości u naszych sąsiadów: w Tarnowskich Górach, Rudzie Śląskiej, Będzinie i Chorzowie.

Ze wstępnego rekonesansu wynika, że młodzi przedsiębiorcy chętnie korzystają z usług inkubatorów - niemal wszystkie pomieszczenia, które inkubatory przeznaczyły pod działalność biurową lub handlową, zostały wynajęte przez właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw.

Według planów, ostatnie piętra budynku po ZS nr 2 mogą w przyszłości zostać przeznaczone pod działalność Śląskiego Klastra Rewitalizacji i Technologii Środowiskowych. Zadaniem klastra byłoby przywrócenie do życia terenów zdegradowanych przez przemysł ciężki - ożywienie miałoby nastąpić zarówno w sferze gospodarczej, jak i społecznej, czy środowiskowej. Klaster, czyli znajdująca się w sąsiedztwie grupa podobnych i uzupełniających się przedsiębiorstw oraz powiązanych z nimi instytucji, nie tylko miałby wspierać przedsiębiorców, którzy stawiają na przyjazne środowisku technologie. Klaster promowałby wśród inwestorów rewitalizowane tereny i pomagałby w komercjalizacji wyników badań naukowych. Pomysł już uzyskał akceptację marszałka.

Sala gimnastyczna ZS nr 2 prawdopodobnie za niewielką opłatą będzie udostępniona dla piekarzan.

http://piekaryslaskie.nas...024c6d427,1,3,3
 
 
MephiR Wiek: 33
Posty: 415
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-11-29, 00:12   

Coś się dzieje...

UM Piekary napisał/a:
Piekarski Eko-Park koordynatorem śląskiego klastra
Wczoraj (24.11) w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę, powołującą do życia Śląski Klaster Rewitalizacji i Technologii Środowiskowych. Jego koordynatorem jest Park Przemysłowo-Technologiczny EkoPark w Piekarach Śląskich.

Zasadniczym celem klastra jest wspieranie przedsiębiorczości w zakresie definiowania i wdrażania innowacyjnych technologii środowiskowych, instrumentów rewitalizacyjnych (środowiskowych, społecznych i gospodarczych). Innymi słowy, klaster ma wspierać działania na rzecz tworzenia sieci współpracy i wymiany doświadczeń, dotyczących procesów rewitalizacyjnych. Jednym z ważnych celów jest też łączenie i rozwijania zasobów oraz kompetencji Partnerów klastra. Wszystko po to, by efektywnie wykorzystywać istniejące możliwości i szanse, związane z rozwojem innowacyjnej gospodarki opartej na wiedzy. – Właśnie po to, by wykorzystać potencjał środowisk naukowo-badawczych, administracyjnych i przedsiębiorców powołaliśmy do życia klaster – podkreślał Stanisław Korfanty, prezydent Piekar Śląskich.

Klaster będzie też inicjował, wdrażał i koordynował programy i inicjatywy rewitalizacyjne o zasięgu regionalnym i ponadregionalnym

Klaster nie posiada osobowości prawnej, stanowi raczej platformę działań dla osiągnięcia wspólnych celów. Jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, uczestnictwo w nim jest oparte na zasadach dobrowolności i woli współpracy.

Obecnie członkami klastra są m.in.: Główny Instytut Górnictwa, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Politechnika Śląska, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Izba Gospodarcza Piekary Śląskie, Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o. oraz szereg przedsiębiorstw z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa śląskiego.

Koordynatorem Klastra jest Park Przemysłowo-Technologiczny Eko-Park z siedzibą w Piekarach Śląskich.

Spółka miejska Park Przemysłowy w Piekarach Śląskich została powołana w sierpniu 2007 roku. Jego atutem jest aktywizowanie lokalnej gospodarki przy jednoczesnym zachowaniu troski o środowisko. – Jesteśmy podmiotem, który przekształca nieużytki poprzemysłowe w wartościowe tereny inwestycyjne – mówi Alina Karnabał, prezes zarządu Eko-Parku.

Podpisy pod zawartą wczoraj umową złożyli Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz, Prezydent Piekar Śląskich Stanisław Korfanty oraz Prezes Zarządu Parku Przemysłowo-Technologicznego EkoPark w Piekarach Śląskich, Alina Karnabał.

http://piekary.pl/pl/10/1322215176/2
_________________
Blog o Bytomiu
 
 
danonek29 


Wiek: 25
Posty: 13
Skąd: Piekary Sl
Wysłany: 2012-01-21, 15:46   

No i co widzicie potrzebowali szkoły aby otworzyć inkubator !!! :mamciegdzies:
_________________
:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


  Facebook

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Theme by: PatrykSpec | bilety lotnicze | bilety autokarowe | kino Bytom


Wszelkie Prawa Zastrzeżone, (c) Zeld Strona Główna | Pomoc