Poprzedni temat «» Następny temat
Ronda w Piekarach Śląskich mają swe nazwy

Czy podobaja Ci się wymyślone nazwy dla takich strategicznych rond w centrum Piekar Śląskich
Tak
11%
 11%  [ 1 ]
Nie
66%
 66%  [ 6 ]
Nie mam zdania
22%
 22%  [ 2 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
McFly 

Wysłany: 2010-08-21, 21:49   Ronda w Piekarach Śląskich mają swe nazwy

Rondo przy Osiedlu Sowińskiego nosi nazwę Rondo Kopalni "Andaluzja"
Rondo przy Kauflandzie nosi nazwę Rondo Kopalni "Julian"

Te "twórcze" nazwy nic nie wnoszą, wprowadzą dezinfomację bo każdy nie znający Piekar Śląskich będzie się spodziewał obok ronda wspominanych kopalń. Ja się pytam co za idiota wymyślil te nazwy ?

Nemoz 

Wysłany: 2010-08-24, 18:13   Re: Ronda w Piekarach Śląskich mają swe nazwy

McFly napisał/a:
Te "twórcze" nazwy nic nie wnoszą, wprowadzą dezinfomację bo każdy nie znający Piekar Śląskich będzie się spodziewał obok ronda wspominanych kopalń. Ja się pytam co za idiota wymyślil te nazwy ?

Jak widać warto czasem tu zajrzeć, bo nie wiedziałem, że "naszym" rondom nadano nazwy :) Może rzeczywiście nie są trafione, w tej chwili nie mam jeszcze wyrobionej opinii.

Ale może zamiast niepotrzebnie się pieklić i obrażać ludzi, warto by się uspokoić i poszperać ;)

A wujek Google dostarcza odpowiedź w jakieś 2,5 sekundy - Uchwała Nr LIII/569/10 z dn. 27.05.2010 r. w sprawie nadania nazw rondom w Piekarach Śląskich.

admin 
Administrator

Wysłany: 2010-08-24, 22:38   

Nemoz napisał/a:
Jak widać warto czasem tu zajrzeć, bo nie wiedziałem, że "naszym" rondom nadano nazwy :)

No widzisz :) . Z czasem takich ciekawostek będzie więcej :yeah:

niezależny.spi 
obserwator

Wysłany: 2010-08-25, 13:04   

Ja tam nie mam zdania co do tych nazw, choć może i nawet fajnie, że je jakoś nazwano. Niemniej nazywanie kogoś z tego powodu "idiotą" świadczy tylko niekorzystnie o piszącym te słowa. Warto się pieklić o takie szczegóły?

McFly 

Wysłany: 2010-08-29, 22:59   

Cytat:
Niemniej nazywanie kogoś z tego powodu "idiotą" świadczy tylko niekorzystnie o piszącym te słowa
Bo pisałem do prezydenta w sprawie nadania nazw rondom w Piekarach Śląskich. Poza tym nie zalezy mi na osiąganiu jakiś korzyści będąc tu na forum. Wyrażam swoją opinię. A uważam że osoba, która główkowała nad tymi nazwami chyba nie do końca przemyślała odpowiedność nazw do miejsc. Może czuje trochę z tego powodu zawiedziony.

niezależny.spi 
obserwator

Wysłany: 2010-08-30, 11:01   

Cytat:
Bo pisałem do prezydenta w sprawie nadania nazw rondom w Piekarach Śląskich.

To jest niestety smutny fakt, że władze miasta uważają, że wiedzą lepiej i wszelkie propozycje mieszkańców mają niewielkie szanse przebicia się. Można było zresztą ogłosić, że mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje, a radni wybiorą ich zdaniem najciekawszą. No, ale na to nikt nie wpadł...

A tak swoją drogą, jakie były te Twoje propozycje?
Cytat:
Poza tym nie zalezy mi na osiąganiu jakiś korzyści będąc tu na forum. Wyrażam swoją opinię.

Ale co to ma do rzeczy? Krytykować można w spoób bardziej wyważony i wtedy dyskusja jest ciekawsza. Ty się pytasz w ankiecie innych o zdanie , a już z góry nazwałeś to największą bzdurą i idiotą nazwałeś autora obecnych nazw. To zdecydowanie zły pomysł na rozpoczynanie dyskusji.

georg11 

Wysłany: 2010-08-30, 12:19   

Nadanie nazwy tak w zasadzie nic nie wnoszą.Moze trzeba pomyśleć o jakiś pamiątkach górniczych na rondach.Można postawic wózki i wymalowac tam nazwy tych rond.Dobrze by było gdyby nazwa jakoś pasowałaby do wyglądu ronda.

niezależny.spi 
obserwator

Wysłany: 2010-08-30, 14:00   

Cytat:
Moze trzeba pomyśleć o jakiś pamiątkach górniczych na rondach.Można postawic wózki i wymalowac tam nazwy tych rond.

Pomysł niezły. Wtedy te nazwy weszłyby do potocznej świadomości mieszkańców.

Krzychu 

Wysłany: 2010-08-30, 15:28   

Pomysł nie jest nowy, a wręcz prawie zrealizowany.
W ramach projektu UMWETU, we współpracy z NSZZ Solidarność Andaluzja przygotowaliśmy projektu uchwały w tej sprawie. Chodzi o wykorzystanie symboli górniczych miasta. Rozmowy z kopalnią dotyczyły nie tylko wagoników, ale wręcz połówki koła szybowego. Uchwałę przygotowała Sława Umińska wraz z Tomaszem Wesołowskim i została przyjęta przez Radę Miasta. Do tej pory nie doczekaliśmy się realizacji przez prezydenta.

Więcej szczegółów dotyczących projektu znajdziecie Państwo w zakładce
"symbol miasta"
na stronie projektu umwetu:

www.umwetu.pl

olowpb 

Wysłany: 2010-08-30, 21:41   

Krzychu a moze bys tak polityki nie mieszal w sprawy komunikacji ???

Poza tym rondo, w tym tzw wyspa srodkowa jest czescia drogi publicznej i umieszczanie obiektow na tej wyspie ograniczy widocznosc a tym samym moze spowodowac zagrozenie dla uczestnikow ruchu.
Promien jest stanowczo za maly.

Krzychu 

Wysłany: 2010-08-31, 08:30   

Bardzo przepraszam, ale odpowiedziałem na sugestię dotyczącą ustawienia wagoników na rondzie. Dokładnie to zaproponowaliśmy i Rada Miejska przyjęła to uchwałą. Moim zdaniem to ciekawy pomysł i tyle. Jakoś trudno mi uwierzyć, że to "polityka". Podobne rozwiązania przyjęły inne miasta - np. Siemianowice Śląskie (choć akurat ich kule symbolizujące poszczególne dzielnice mnie osobiście nie przypadły do gustu). NIe wydaje mi się, aby wagonik czy nawet koło szybowe ograniczyły widoczność. Faktycznie "na przestrzał" nie będzie czystego widoku, ale... to jest rondo, nie skrzyżowanie, a widoczność z lewej nie będzie niczym ograniczona.

olowpb 

Wysłany: 2010-08-31, 19:05   

Krzychu napisał/a:
to jest rondo, nie skrzyżowanie, a widoczność z lewej nie będzie niczym ograniczona

Hmm.
Z tego co ja sie orientuje to rondo jest skrzyzowaniem o ruchu okreznym.
Poza tym chyba sa lepsze miejsca na takie symbole kopalni i miasta.

To jest droga publiczna i o tym co moze byc a co nie w jej liniach rozgraniczajacych precyzuja dokladnie przepisy.

Ponadto pomijajac caly aspekt komunikacyjny tej sprawy osobiscie uwazam ze podejmowanie uchwaly w takiej sprawie jest dosc smieszne.
Rzec by mozna ze rada nie ma czym sie zajmowac tylko takimi pierdolami.
Ale to tylko moja osobista dygresja.

georg11 

Wysłany: 2010-09-01, 01:55   

olowpb napisał/a:
Krzychu a moze bys tak polityki nie mieszal w sprawy komunikacji ???

Poza tym rondo, w tym tzw wyspa srodkowa jest czescia drogi publicznej i umieszczanie obiektow na tej wyspie ograniczy widocznosc a tym samym moze spowodowac zagrozenie dla uczestnikow ruchu.
Promien jest stanowczo za maly.

Nie demonizuj.W Rybniku sa ronda z usypanym kopcem na środku.Nic nie widać i jest ok.Ważne,żeby była widoczność z lewej i prawej strony.Na wprost nie musisz nic widzieć.

olowpb napisał/a:

Poza tym chyba sa lepsze miejsca na takie symbole kopalni i miasta.

Podaj jeżeli je znasz.J auważam,ze skoro ronda mają nazwy kopalń to symbole górnicze na tych rondach byłyby wręcz wskazane.
W Belgii w jakimś małym miasteczku z browarem jest na rondzie kadź warzelna.Inna sprawa,ze u nas by to znikło za jedną noc bo kadź jest z miedzi.

Bytom miał takie możliwości by symbole górnicze zostały po kopalni Rozbark.Dokładnie chodzi mi o szyby.Można było zostawic jeden jako wieżę widokową.Naokoło uprzątnąć teren porobić park z ławkami i byłaby fajna wizytówka miasta.A jak jest teraz to każdy widzi.

MephiR 

Wysłany: 2010-09-02, 21:39   

O zagospodarowanie Rozbarku się nie martw. Pozostawienie wieży szybowej wcale nie musi być gwarantem rychłego zagospodarowania, szczególnie jak właścicielem nieruchomości jest Skarb Państwa. Patrz - kopalnia Szombierki.

georg11 

Wysłany: 2010-09-02, 22:26   

MephiR napisał/a:
O zagospodarowanie Rozbarku się nie martw. Pozostawienie wieży szybowej wcale nie musi być gwarantem rychłego zagospodarowania, szczególnie jak właścicielem nieruchomości jest Skarb Państwa. Patrz - kopalnia Szombierki.

No pewnie ty się już martwisz i inni nie muszą.

Odpowiedz do tematu