Poprzedni temat «» Następny temat
Strefa płatnego parkowania (?)
Autor Wiadomość
georg111 

Wysłany: 2014-03-16, 09:03   

obserwator23 napisał/a:
Prezydent wprowadza płatne miejsca parkingowe wzdłuż dwóch głównych ulic, Bytomskiej i Wyszyńskiego. Proponowałbym wybudować bezpłatny parking wzdłuż Janty dla tych, którym nie będzie ciężko przejść tych kilkudziesięciu metrów do tzw. centrum.
Warto też pomyśleć nad jakimś logicznym parkingiem dla tych, którzy przyjeżdżają do urazówki. Miejsca w okolicy jest dość.

No nie żartuj sobie.Przecież z tymi płatnymi miejscami nie chodzi o rotację aut tylko o nabijanie kasy więc nikt nie będzie zainteresowany jakimś tam bezpłatnym parkingiem.Mam na myśli oczywiście władze miasta.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-03-16, 11:47   

Trochę poniosła mnie fantazja :) z tym bezpłatnym parkingiem.
O co chodzi z tymi płatnymi miejscami, to ja wiem i Ty wiesz :)
Pamiętam argumentację prezydenta za wprowadzeniem płatnych parkingów. W tej sprawie się z nim różnię, ale skoro wie co jest lepsze dla mieszkańców...

MephiR 

Wysłany: 2014-03-17, 11:29   

Niestety miejsc parkingowych nie przybywa, a liczba samochodów rośnie. Dla mnie nie ma znaczenia, czy SPP jest sposobem na łatanie budżetu, czy nie. Ważne jest to, że może jakaś część kierowców będzie się bardziej śpieszyć z załatwianiem spraw i dzięki temu szybciej będą zwalniać zajęte miejsca.

georg111 

Wysłany: 2014-03-17, 13:47   

MephiR napisał/a:
Niestety miejsc parkingowych nie przybywa, a liczba samochodów rośnie. Dla mnie nie ma znaczenia, czy SPP jest sposobem na łatanie budżetu, czy nie. Ważne jest to, że może jakaś część kierowców będzie się bardziej śpieszyć z załatwianiem spraw i dzięki temu szybciej będą zwalniać zajęte miejsca.

Na prawdę wierzysz w takie bajki?

Igor Kałucki 
Igor_Kałucki

Wysłany: 2014-03-17, 23:24   

MephiR napisał/a:
Niestety miejsc parkingowych nie przybywa, a liczba samochodów rośnie.
Z miejscami parkingowymi jak i z drogami jest ta sama sprawa. Ich ilość nigdy nie będzie wystarczająca.
.
Cytat:
Dla mnie nie ma znaczenia, czy SPP jest sposobem na łatanie budżetu, czy nie. Ważne jest to, że może jakaś część kierowców będzie się bardziej śpieszyć z załatwianiem spraw i dzięki temu szybciej będą zwalniać zajęte miejsca.

Zastanawiam się komu to bardziej utrudni życie. Czy tym, którzy przyjeżdżają np. w odwiedziny do Urazówki czy bardziej mieszkańcom miasta dojeżdżającym do pracy. Przy słabej ofercie transportu publicznego (jest za drogo) i braku ścieżek rowerowych (do centrum) cała ta SPP to jakiś absurd. Nie daje się mieszkańcom wyboru tylko skazuje na płacenie. :/

olowpb 

Wysłany: 2014-03-18, 08:55   

Na ul. Bytomskiej, przed skrzyżowaniem z Wyszyńskiego, zaczęli "tworzyć" zatoki postojowe - jak mniemam pod SPP.
Na oko już widać, że w tym miejscu tworząc je ilość miejsc postojowych ubędzie przynajmniej o 1/3.

Ja się zastanawiam jak oni chcą wprowadzić płatne miejsca postojowe na wysokości urazówki. Według uchwały SPP ma już się zaczynać w tym miejscu a tam chodnik nie jest tak szeroki aby mógł na nim w całości zaparkować samochód i jednocześnie pozostawić przepisowe 1,5 m dla pieszych.

ps. a wiecie, że uchwała o SPP była już dwukrotnie zmieniana a jeszcze faktycznie nie obowiązuje?

@Gizela swego czasu SPP w soboty obowiązywała w Bytomiu

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-03-24, 18:38   

Okazuje się, że UM planuje wybudowanie parkingów przy Janty i Okrzei w związku z przebudową szpitala. Pytanie ile będzie miejsc parkingowych i czy będą bezpłatne pozostaje na chwilę obecną otwarte. Wkrótce się wszystko wyjaśni.

MephiR 

Wysłany: 2014-03-25, 23:31   

Pytanie ile ich będzie. Obawiam się, że jednak zostaną w pełni wykorzystane przez personel szpitala oraz pacjentów i ich bliskich. Ten parking raczej nie będzie mieć wpływu na okolice Wyszyńskiego, bo jest zbyt oddalony.

olowpb 

Wysłany: 2014-03-26, 14:29   

Dokładnie.
Parkingi przy ul. Janty / Okrzei nie powstają przy okazji budowy szpitala a w związku z jego budową.
Zapisy mpzp określają szczegółowo wymagania odnośnie miejsc postojowych wobec inwestycji budowlanych. Jako że szpital na swoim terenie nie jest w stanie zabezpieczyć odpowiednią ilość miejsc, miejsca te powstaną obok szpitala.
To taki pozytywny efekt uboczny budowy.

A czy będą płatne? Hmm. Różnie to może być. Uchwałę zawsze można zmienić i SPP rozszerzyć. Zwłaszcza, że SPP w Piekarach to nie jeden zwarty obszar a kilka kawałków.

georg111 

Wysłany: 2014-03-27, 03:33   

Ja jestem ciekawy czy trzeba było wydawać kase i zmieniać kostke pod miejsca parkingowe.

olowpb 

Wysłany: 2014-04-01, 06:39   

Jednak to nie będą miejsca parkingowe pod SPP ale postój TAXI, który zostanie przeniesiony z placu na przeciwko.
To zapewne w związku z remontem tego placu.
Pytanie czy postój taxi jest tymczasowy czy to docelowa organizacja.

januszpowem 

Wysłany: 2014-12-18, 10:19   

Tego nie wiemy... Dowiemy się pewnie jak to w końcu zrobią...
Jeśli jesteśmy w temacie parkingu, to chciałbym zapytać o coś innego. Niedługo wyjeżdżam do Wrocławia i sprawa wygląda tak, że muszę gdzieś zostawić mój samochód. Jakie miejsce, parking polecacie?? Zastanawiam się nad tym, aby wybrać ofertę z http://www.parking-wroclaw.com.pl/. Jest ok? Czy lepiej coś innego??
Kieruje się głównie opiniami innych użytkowników...

P Śl 

Wysłany: 2014-12-18, 11:54   

I znowu spam...

georg111 

Wysłany: 2014-12-18, 16:18   

Ale jakim debilem trzeba byc zeby pytać sie o coś we Wrocławiu jednocześnie mając zaznaczone miejsce pochodzenia:Wrocław.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2015-01-29, 22:27   "Czarne trumny" do odstawki?

20 grudnia 2012 r. radni głosami Klubu Nasze Piekary przegłosowali uchwałę ustalającą strefy płatnego parkowania w naszym mieście. Mimo wielu terminów uruchomienia systemu do tej pory nie udało się tego zrobić. Dziś pojawiła się szansa pozbycia się „czarnych trumien”. W-ce Prezydent K.Turzański poinformował, iż miasto Chorzów jest skłonne przejąć od nas parkomaty. Dobra informacja to taka, że możemy pozbyć się tego przybytku bezkosztowo. Wszystko zależy od radnych i … mieszkańców. Najlepiej byłoby, aby przeprowadzono szeroko pojęte konsultacje społeczne z mieszkańcami w tej sprawie. Ja jestem za tym, aby dano nam, mieszkańcom możliwość wypowiedzenia się.

Odpowiedz do tematu