Poprzedni temat «» Następny temat
Okiem Obserwatora23
Autor Wiadomość
P Śl 

Wysłany: 2014-04-15, 10:40   

Ta rubryka to jest jeden wielki śmiech. Chwali się samymi jakimiś remontami budynków, sygnalizacjami itp. A gdzie jakieś nowe zakłady pracy czy coś ?. Jeszcze większy śmiech wywołuje fakt, że chwali się inwestycjami gdzieś z lat 2006, 2007, przy czym mamy kadencję 2010-2014 :) .

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-05-04, 18:07   

Wiosna w pełni. Wokół zrobiło się zielono. Ogrodnicy, rolnicy i działkowcy krzątają się na swoich poletkach. Nic w tym dziwnego.
Uprawę swoich wirtualnych poletek rozpoczęli również Ci, którzy do tej pory specjalnie się tym nie trudzili, a nawet, swego czasu, z uprawy takowych poletek się naśmiewali.
Co się stało? Nic nadzwyczajnego. Wkrótce czas żniw. Możemy się więc spodziewać wysypu takowych poletek.
Są tacy, którzy swoje poletka uprawiają od lat, bez względu na warunki zewnętrzne. Wytrwale, z przekonaniem prowadzą swoją uprawę wierząc, że zbiorą plony.
Są też i tacy, którzy o poletku przypominają sobie jedynie przed żniwami i dożynkami. Po nich, szczególnie w przypadku udanych plonów, nie zajmują się już uprawą i zapominają o swym poletku na długie miesiące. Nie dbają już o swoje rośliny, a poletko stoi ugorem.
Jeden ogrodnik na swoje poletko chętnie zaprasza gości, których rady wykorzystuje do doskonalenia swego areału. Inny nie dopuszcza nikogo, bo to jego własność. Jest szczęśliwy prowadząc uprawę w ciszy i spokoju. Rady lub uwagi innych go nie interesują. Poletko jest niedostępne dla szaraka, który zdaniem ogrodnika mógłby tylko na nim narobić szkód. Jest też pies ogrodnika. Szczeka.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-06-12, 23:00   

„To jest temat”

Kilka dni temu TVP Info zawitała do Piekar Śl. O tym, że będzie telewizja w naszym mieście, dowiedziałem się z bloga K.Turzańskiego. Zastanawia mnie, dlaczego nic nie napisano na stronie UM, że będzie kręcony program??? Czy była jakaś informacja w lokalnym radiu – nie wiem, Radia Piekary nie słucham. Temat jakim zajęli się redaktorzy TVP to problem nielegalnie wwożonych do Piekar Śl. różnych odpadów, w tym komunalnych. ZGK śmieci wywozi, jednocześnie ktoś śmieci z powrotem do miasta wwozi. Jak się okazuje proceder trwa od dłuższego czasu i nikt nie potrafi temu skutecznie zaradzić.
Oglądałem powtórkę programu (późno wróciłem z pracy) i widziałem zaledwie troje mieszkańców. Dowodzi to, albo nikłego zainteresowania problemem, albo słabej informacji o programie. Ze strony UM był prezydent Korfanty, rzecznik prasowy Madaliński oraz naczelnik Jarząbek.
Radnych reprezentowali J.Krauza, T.Wieczorek, Ł.Ściebiorowski i K.Turzański.
Jak widać było w TV, prezydent jak i radny Krauza, wyjątkowo źle czuli się w oku kamery.
Radny Krauza ze spuszczoną w dół głową, uparcie rozgrzebywał coś nogą. Nawet znajomi, którzy oglądali ten program zwrócili uwagę na specyficzne zachowanie pewnego pana, pytając mnie kto to taki.
Pan Prezydent był mocno poirytowany, ciekawe czym? ;) Z tego wszystkiego zaskoczyło go pytanie redaktora „a pan gdzie mieszka?”
"w Brzezinach…" padła odpowiedź. :co3:
Mnie się wydawało, że prawidłowa odpowiedź to Dąbrówka Wielka, ale mogę się mylić. W przypadku byłej radnej Moniki Lisińskiej-Kotowicz też byłem pewien, że mieszka
w Piekarach Śl., a okazało się, że jednak w Siemianowicach Śl.
Zdecydowanym liderem programu był mieszkaniec pan Jerzy Goj, który od samego początku alarmuje wszystkich o problemie nielegalnych odpadów robiąc jednocześnie na ten temat obszerną dokumentację fotograficzną. Nie było przedstawicieli firmy Noalpa, co mnie zdziwiło, gdyż ich przedstawiciel na jednej z sesji RM zapewniał, że nie mają nic do ukrycia. Jednak, chyba coś w tej piekarskiej ziemi ukryli.
Może zagadka zostanie rozwikłana i dowiemy się, co kryją rekultywowane tereny przy Konarskiego.
Ochrona chyba nie pilnowałaby zwykłych śmieci i gruzu? :otak:

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-08-04, 18:28   Luźne przemyślenia

W ostatnim numerze Przeglądu Piekarskiego (4/2014) opublikowany został wywiad z radnym Krzysztofem Sewerynem. Były przewodniczący Rady Miasta jeszcze nie tak dawno gościł na łamach Twoich Piekar.
Tym razem miejskie media (Twoje Piekary oraz Radio Piekary), jak stwierdza, nie wyraziły zainteresowania jego przemyśleniami i wypowiedziami w sprawie odwołania z funkcji przewodniczącego. Co takiego więc się stało? Odpowiedź banalnie prosta. Lokalne media dbają o poprawny medialny wizerunek obecnego prezydenta. Temat lokalnych mediów już wcześniej poruszałem. Jak widać, nic się nie zmieniło od tamtego czasu. Jeżeli radny Seweryn ma coś publicznie do powiedzenia, to w miejskiej prasie zawsze powinno być miejsce dla jego wypowiedzi. Zawsze na łamach TP, lokalnej miejskiej prasy, powinno się znaleźć miejsce dla radnego z opozycji i dla mieszkańca, poruszonego jakąś nie załatwioną sprawą w urzędzie. Media powinny wspierać wszystkich, którzy coś dobrego chcą zrobić dla naszego miasta bez względu na to, czy sympatyzują
z obecnym prezydentem czy nie. Władza próbuje wszystkim i wszystkimi sterować, zarówno lokalnie jak i centralnie. Najlepszym przykładem jest Rosja i Putin.
Rosyjskie media jednostronnie przekazują informacje odpowiednio urabiając słuchacza lub czytelnika. Putina tylko się wychwala i pokazuje jako zdecydowanego i dbającego
o interes Rosji męża stanu. Wpływ ZSRR jaki został wywarty na zachowania i mentalność ludzi w Polsce swego czasu był tak silny, że do dziś jeszcze jest odczuwalny. Tych wzorców jednak bym nie powielał, ani centralnie , ani lokalnie.
System medialnej propagandy sukcesu w PRL się nie sprawdził. Powoli jednak coś się zmienia. Ludzie coraz mniej wierzą we wszystko co się pisze. Bo jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
A może jednak jest dobrze, a ja szukam dziury w całym… ;)

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-08-22, 16:15   Jesień, a robi się gorąco...

Wybory coraz bliżej. Nerwowa atmosfera udziela się zwłaszcza obecnemu prezydentowi, o czym świadczy odtwarzanie ciągle tej samej zdartej płyty. Znalazł przeciwnika nr1- radnego Turzańskiego. Znamy już od jakiegoś czasu prawdopodobnego kandydata PiS-u na prezydenta Piekar Śl., dlaczego więc prezydent nie prześwietla jego? Uważam, że odpowiedź jest oczywista.
Proponowałbym, aby S.Korfanty przypomniał sobie jak wyglądała jego kampania w 2010 r.
Akurat oglądałem ją na własne oczy i przecierałem je z niedowierzaniem. Wiem, że ludzie mają krótką pamięć, ale nie wszyscy. Nie każdy da się nabrać na lukier na torcie, kiedy tort jest kwaśny.
Wszyscy wiemy w jakim celu w tym roku ruszyły prace w naszym mieście. Trudno nadrobić w rok przespane trzy lata. Serial „Tak było – tak jest” zastąpiłbym raczej serialem „Tak mogłoby być gdyby…”.
Jeżeli zamiast współdziałać, aby nasze miasto się rozwijało i było przyjazne mieszkańcom, szuka się tylko wrogów…
Jeżeli zamiast wsłuchiwać się w oczekiwania ludzi, wsłuchuje się w samego siebie…
Jeżeli się uważa, że wszystko się wie najlepiej…
Energię należy spożytkować, a nie trwonić.
Energię mieszkańców trzeba pobudzać, a nie tłumić.
Jedno jest pewne - „A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój…”

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-08-30, 21:30   Remanent przedwyborczy...

Ostatnio na blogu Turzańskiego, tzw. politycznym poletku (zdaniem Prezydenta) wyczytałem, iż toczy się dyskusja w temacie „remanentu powyborczego”. Prezydent Korfanty, na swoim nowo założonym blogu, zadaje pytania radnemu Turzańskiemu licząc, że się do nich ustosunkuje. Problem jednak w tym, że blog Prezydenta nie daje możliwości komentowania wpisów. I w tym właśnie tkwi zasadnicza różnica między blogiem Turzańskiego a blogiem Prezydenta. Tym samym blog KT pozwala na prowadzenie dyskusji i wymianę zdań a blog SK to uniemożliwia.
Dowodzi to jednego – Radny jest otwarty na dyskusję i potrafi przyjąć nawet najbardziej krytyczne o sobie opinie, Prezydent Korfanty otwartej dyskusji nie zamierza prowadzić - prowadzi monolog.
Zadaje jednak pytania radnemu, na co ten zdecydował się odpowiedzieć na swoim blogu, bo gdzieżby indziej w takiej sytuacji mógł to zrobić.
Popieram Prezydenta w jednym – należy przed tegorocznymi wyborami zrobić remanent przedwyborczy zarówno Radnemu Turzańskiemu, jak i pozostałym radnym. Nie rozumiem więc, dlaczego remanentu wymaga od jednego radnego, zapominając o pozostałych. Nic nie wspomina o remanencie np. radnego Jacka Kieroka, Krystiana Dudy, Gabrieli Cichy, czy choćby Tomasza Wesołowskiego i Tomasza Flodrowskiego. Mieszkańcy przed wyborami chętnie zapoznają się z ich pracą w radzie miasta. Chętnie poznają kulisy głosowań, czy fragmenty prowadzonych dyskusji. Z tym to może być gorzej w przypadku Radnego Dudy, Kieroka i Radnej Cichy, bo kto przebije najbardziej gadatliwego radnego tej kadencji -Tomasza Flodrowskiego? Ale, żeby o czymś mówić, to trzeba przeczytać nad czym się będzie głosować. Rozumiem, że wszyscy na wszystkim się nie znają ale… było dużo różnorakich tematów na sesjach, więc każdy mógł coś dla siebie wybrać. Prezydent pisze także o „katalogu spraw niewyjaśnionych”.
A i owszem, jest wiele niewyjaśnionych spraw. Do takich należy choćby sprawa radnej M.Lisińskiej-Kotowicz i pobranych przez nią diet z naszych pieniędzy. W tym temacie S.Korfanty milczy jak zaklęty. Jeżeli ktoś oczekuje od kogoś odpowiedzi to i nawzajem.
Prezydent wskazuje też na swoim blogu: „że szef KLKT jak i pan radny K.Seweryn nie znają dobrze abecadła samorządowego – czyli ustawy o samorządzie gminnym”.
Tego nie wiem, czy znają czy nie. Zastanawiające są natomiast rozstrzygnięcia nadzorcze Wojewody, które stwierdzają nieważność niektórych uchwał i zarządzeń prezydenta z powodu istotnego naruszenia prawa. Świadczą one o tym, że ktoś z pewnością jest na bakier z „abecadłem samorządowym”. :(
„Jak się nie ma nic sensownego i wiarygodnego do powiedzenia opinii publicznej, to lepiej milczeć”- napisał prezydent, pod czym podpisuję się obiema rękami. :yes:

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-09-23, 20:00   Wypaczona rzeczywistość

Blogowanie Prezydenta S.Korfantego dostarcza mnóstwo tematów na posty. Nie ma obawy, że będzie nudno. Ostatnio pod tematem „Szpital w rozbudowie” napisał coś o żenującym zachowaniu opozycji, która zbojkotowała głosowanie dotyczące zaciągnięcia wielomilionowego kredytu przez miasto na budowę nowego szpitala. Tak się składa, iż akurat pamiętam przebieg owej sesji RM z dnia 25 kwietnia 2013.
Na wniosek Prezydenta wprowadzono pod obrady projekt uchwały o zaciągnięciu kredytu. Radny Seweryn, wówczas przewodniczący Rady Miasta zaproponował, aby głosowanie nad wnioskiem było imienne. Chyba zapomniał o zapisie w Statucie Miasta, że głosowanie imienne dotyczy jedynie uchwał, a nie wniosków. Niby mały szczegół…
Aby nad czymś z pełnym przekonaniem zagłosować, należałoby się z dokumentem dobrze zapoznać zwłaszcza, że chodzi o zadłużanie miasta. Radni projekt uchwały otrzymali w ostatniej chwili, co też jest zastanawiające. W tej sytuacji radny Turzański zaproponował, aby głosowanie przełożyć na następną sesję, co pozwoli radnym dokładnie przeanalizować projekt uchwały. Spotkało się to ze stanowczym NIE prezydenta, który oczekiwał przegłosowania projektu od ręki. To też się stało za sprawą głosów Klubu Naszych Piekar mimo, iż radny Iskanin i radna Lisińska-Kotowicz wstrzymali się od głosu.
Tak sobie myślę, że to „żenujące zachowanie” raczej nie dotyczy radnych opozycji, którzy w mojej opinii postąpili słusznie. Ciekawe jest też to, że po zaprezentowaniu wizualizacji szpitala jedynie radni opozycji mieli merytoryczne pytania do pani Prezes PCM. Jak można się było spodziewać, na wiele pytań nie usłyszeliśmy odpowiedzi. Radny Gowarzewski pytał wówczas, ile będzie kosztował metr kwadratowy nowego szpitala – odp. „trudno w tej chwili powiedzieć”. Nie uzyskaliśmy odpowiedzi, ile milionów dodatkowo pochłonie wyposażenie szpitala itd. Pani Prezes PCM unikała odpowiedzi, ile kosztowało przygotowanie wizualizacji, jednak wytrwałość radnego Wesołowskiego przyniosła efekt – koszt niecałe 14 tys. euro. Panie Prezydencie – chętnie zrobię taką wizualizację nawet za 5 tys. euro. :D
Każdy robi według własnego uznania, jednak ja nie podpisuję żadnych kredytów zanim nie zapoznam się z dokumentami.
Czy tą samą zasadą powinno się kierować zaplecze prezydenta? Jeżeli odpowiedź brzmi TAK, to ja pytam: Kto w takim razie zachował się żenująco?

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-11-18, 17:13   Przed drugą turą wyborów

Na stronie UM zamieszczone zostały wyniki wyborów na prezydenta Piekar Śląskich:
Piotr Buchwald – 3467
Stanisław Korfanty – 6854
Sława Umińska-Duraj – 9948
Marianna Zięba – 475
Dogrywka będzie 30 listopada, a w grze pozostaje S.Umińska-Duraj i S.Korfanty.
Wiele zależeć będzie od tego, jak zagłosuje elektorat PiS-u. Pamiętam negatywne wypowiedzi radnego Iskania na temat działań Prezydenta Korfantego. Piotr Buchwald, w odniesieniu do władz miasta pisze: „wiele czasu zmarnowano” - z czym całkowicie się zgadzam.
Mnie interesuje w którą stronę skieruje się PiS. Czy w kierunku PO i S.Korfantego, czy w kierunku społeczników i S.Umińskiej-Duraj. Czy leży im na sercu dobro Miasta i mieszkańców, czy też wybiorą powiązania, układy i własne korzyści. Każdy powinien kierować się w życiu jakimiś zasadami. Wkrótce powiem - „sprawdzam”.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2014-12-19, 21:05   Czkawka po III sesji RM

III sesja RM już za nami. Była to pierwsza sesja obecnej kadencji, na której głosowano projekty uchwał, wybierano wiceprzewodniczącego Rady Miasta, jak również komisje.
Ciekaw byłem jak będą rozkładać się siły polityczne, gdyż jak wiadomo prawie wszystkie kluby mają 1/3 głosów w radzie. Moja uwaga skupia się w dużej mierze na Klubie PiS. To od nich będzie wiele zależało. Już można było zaobserwować jak przewodniczący PiS jest podbudowany w tej kadencji ilością radnych. Jeszcze nie słyszałem, aby na którejś z sesji czy komisji, radny Iskanin tyle mówił. I to mnie właśnie cieszy, gdyż w poprzedniej kadencji wręcz z utęsknieniem czekałem, by zechciał zabrać głos, często jednak daremnie. Teraz ma za sobą silniejsze poparcie, więc czuje się pewnie. Zaznaczę jednak, że nic nie usprawiedliwia braku aktywności któregokolwiek radnego.
Na początku kadencji Rady radni PiS deklarowali inną, nową, lepszą jakość pracy. Ma być lepiej, a na pewno inaczej. Wybór S.Korfantego na w-ce Przewodniczącego RM to burzy.
Mimo, iż głosowanie było tajne, są trzy pewne dane. Klub Nasze Piekary głosował ZA, a Obywatelski Klub Radnych Przeciw. Wynika z tego, iż czworo radnych z PiS zagłosowało zgodnie z oczekiwaniami Klubu NP. Nie wiemy kto, jednak teraz to ma drugorzędne znaczenie. Mieszkańcy oczekiwali zmian i to nie tylko na stanowisku prezydenta. Przypomnę wypowiedź K.Seweryna „Dla mnie Rada Miasta jednoznacznie jest oddzielnym Organem. To nie kolejny Wydział Urzędu Miasta, a przewodniczący to nie kolejny naczelnik. Trochę tego rozdziału brakuje. Analizujemy wykonanie budżetu bez szczegółowej analizy na komisjach. Sprawozdanie z realizacji Strategii Miasta przechodzi bez słowa. Nie przekonuje mnie stwierdzenie, że mamy tak profesjonalnych wykonawców, dyrektorów i prezesów, że nie trzeba nic poprawiać.” Rozumiem, że K.Seweryn nie był zadowolony z pracy RM w poprzedniej kadencji, ale przecież sam był jej przewodniczącym.
Zgadzam się z wypowiedzią radnego i w związku z tym pytam: „Co Pan sądzi o wyborze S.Korfanetgo?” Przecież to jak pracował UM i RM w dużej mierze zawdzięczamy jemu. Skoro poparli go radni PiS, to widocznie uważają, że wszystko było bez zarzutów i zgadzają się z takim stylem rządzenia jaki prezentował S.Korfanty. Nikt mi nie wmówi, że ta obsada to nowe rozdanie, inna jakość. A może ktoś poparł tę kandydaturę, bo ma jakiś w tym interes? Panowie z PiS, ciągnie się za Wami nie załatwiona należycie i do końca sprawa byłej radnej M.Lisińskiej- Kotowicz. Teraz daliście poparcie osobie, która z Rady zrobiła maszynkę do głosowania. Intensywnie żółta kartka dla PiS. Miałem nadzieję, że niektórzy przejrzą na oczy i się obudzą. Co innego mówicie, co innego robicie. Świadczy o tym chociażby III sesja RM. Już od dziś, Państwo Radni, pracujecie na zaufanie mieszkańców. Nie wystarczy składać obietnice miesiąc przed wyborami. Zaufanie stracić łatwo, lecz znacznie trudniej je odbudować.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2015-01-13, 16:45   Tak miało być a tak jest

Pamiętam jak ustępujący Prezydent Stanisław Korfanty deklarował na II sesji RM wolę współpracy dla dobra naszego miasta, pomoc Pani Prezydent w nowych obowiązkach, jednocześnie przepraszając za błędy. Jednym słowem inna jakość…
Jak ta współpraca wygląda, przekonałem się już na pierwszym posiedzeniu komisji RM. Replay był na ostatniej Komisji Budżetowo – Gospodarczej. Wyzbyłem się tym samym złudzeń. Niby nic, ale zaczepki i uszczypliwości pod adresem Pani Prezydent, nie są przejawem chęci pomocy i współpracy. Jak można pytać o ukryte zapisy w budżecie, skoro samemu się ten budżet przygotowywało - w dodatku przez ostatnie 12 lat! Hipokryzja do sześcianu! Gdzie ta deklarowana pomoc ze strony radnego Korfantego? Zaczepki nie ominęły radnego Seweryna, jak i radnego Flodrowskigo. O złośliwościach względem Przewodniczącego P.Buchwalda już wcześniej pisałem. Mnie również się oberwało. Dziwię się, iż niektórzy radni nie mają nic przeciwko temu, by ich nazwiska znajdowały się w tym samym koszyku. Po prostu nie pasują do tego towarzystwa. Może należy nagrywać obraz z przebiegu obrad sesji oraz komisji i zamieszczać na stronie UM?
Ostatnio zmieniony przez obserwator23 2015-01-24, 07:44, w całości zmieniany 1 raz  

Xyo 

Wysłany: 2015-01-20, 14:38   

obserwator23 napisał/a:
Może należy nagrywać obraz z przebiegu obrad sesji oraz komisji i zamieszczać na stronie UM?

Jestem ZA. Raczej nie filmiki, wystarczy coś w rodzaju stenogramu.
Nie mam czasu śledzić wszystkiego i wgryzać się w detale a idąc głosować wolę być świadomym wyborcą.

P Śl 

Wysłany: 2015-01-20, 20:52   

Nie trzeba na stronie można na youtube jak Bobrowniki.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2015-01-22, 21:55   "Dobre rady" wujaszka Sama

Jeszcze nie tak dawno S.Korfanty próbował nas przekonać, że to K.Turzański z tylnego fotela będzie rządził Piekarami Śl. Głosując na S.Umińską-Duraj de facto głosujemy na K.Turzańskiego – sugerował.
Teraz mam wrażenie, że to radny S.Korfanty z tylnego fotela próbuje nadal rządzić miastem dając „dobre rady”. Oto jedna z nich: cyt. „Należy doprowadzić do przekazania – w trybie pilnym – budynku Sali Gimnastycznej z MOSiR Piekary Śl. do Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 14”. Deja vu? Chyba coś w tym stylu! Dlaczego? Otóż sam były prezydent Korfanty na siłę forsował przekazanie hali gimnastycznej w Kozłowej Górze z rąk szkoły do MOSiR-u. Jak przekonywał, takie działanie wyjdzie tylko na dobre, bo wtedy będzie można przeznaczyć więcej pieniędzy na utrzymanie hali. Jak powiedział, tak wówczas zrobił. Dzisiaj ma pomysł dokładnie odwrotny. Ciekawe jakie idee temu pomysłowi przyświecają… Warto się nad tym zastanowić, przemyśleć, a najlepiej zapoznać się z wystąpieniem pokontrolnym RIO w Katowicach z dn. 31 grudnia 2014 jak były przeprowadzane w Piekarach Śl. przetargi za urzędowania S.Korfantego.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2015-02-11, 20:19   "Dobre rady" wujaszka Sama II

Chyba już wszyscy wiedzą, że na emeryturę odchodzi prezes ZGK Piekary – Paweł Krawczyk.
„Niektórzy” twierdzą, że trudno go będzie zastąpić. Powszechnie wiadomo, że nie ma ludzi niezastąpionych.
Przykładem może być zmiana prezydenta w Piekarach. Nawet nasi sąsiedzi zauważyli, że nie zawisły nad Piekarami czarne chmury, a wręcz przeciwnie – świeci słońce.
„Doradcy” już zaczęli podpowiadać kto powinien objąć stanowisko po P.Krawczyku i jak powinna wyglądać formuła wyboru. Jestem przekonany, iż Pani Prezydent nie potrzebuje „dobrych rad” zwłaszcza uszczypliwych „doradców”. „Niektórzy”, aby bez konkursu obsadzić konkretną osobą stanowisko, potrafili zmienić statut. Pamiętam, jak były przeprowadzane „dyskretne” zmiany na kierowniczych stanowiskach w jednostkach miasta.
Opozycja w sejmie daje nowemu premierowi 100 dni. W Piekarach „niektórzy” już po 53 dniach chcą rozliczać Panią Prezydent. Porządkowanie wymaga czasu w zależności od stopnia bałaganu.
Wydaje mi się, że radni i mieszkańcy to rozumieją. Zdecydowana większość radnych skupiła się na rozwiązywaniu istotnych problemów naszego miasta. Próbują wypracować takie mechanizmy, które coś zmienią, poprawią, udoskonalą. Sam również złożyłem pierwsze wnioski do UM. Nie można przecież poprzestać na samym pisania na FB czy gadaniu.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2015-02-22, 17:23   "Zmasowana" kontrola w MDK

Ostatnio wyczytałem informację „zatroskanego” mieszkańca o „zmasowanej” kontroli w MDK w Szarleju. Przypomina mi to relację z Donbasu o zmasowanych atakach „zielonych ludzików i traktorzystów”. „Zatroskany” mieszkaniec sugeruje, iż należy nowej władzy „patrzeć na ręce” i sprawować nad nią „obywatelską kontrolę”, w co już sam się mocno zaangażował.
Jak najbardziej zgadzam się z tym, że każdej władzy należy patrzeć na ręce, gdyż zarządza publicznymi pieniędzmi. Dlatego pewnie jest ta kontrola, zwłaszcza, że słyszało się na mieście „o tym i owym” co działo się w MDK. Jeżeli jest wszystko w porządku „sympatyk” pani Dyrektor może spać spokojnie. Chyba, że wie o czymś…W poprzedniej kadencji były przeprowadzane kontrole w UM przez RIO i NIK. Wyniki tych kontroli nie są zbyt dobre, o czym każdy może przeczytać. http://www.bip.piekary.pl...93&bar_id=21127
Podobno aż 6 osób przeprowadza tą „zmasowaną” kontrolę. Pewnie dlatego, by zrobić to szybko i niczego nie pominąć. MDK to instytucja publiczna i chyba nie ma nic do ukrycia.
Chciałbym wierzyć, że pod przewodnictwem byłej władzy dobrze była zarządzana. Moim zdaniem w ramach „obywatelskiej kontroli”, takie „zmasowane” kontrole powinny być przeprowadzone we wszystkich jednostkach podległych Miastu. Mam przekonanie, że zmiany w Radiu Piekary, i nie tylko, są konieczne - także personalne. Dla mnie również pani T.Szaflik nie była „wymarzonym” dyrektorem choćby z tego względu, że „wspierała” jedynie „słuszną” władzę w Piekarach. Gdyby wykazała się jakimś obiektywizmem i otwartością…
Ciszę, się że pojawił się nowy „obserwator” sceny politycznej w naszym mieście. Ponieważ, dopiero „raczkuje, w razie czego zawsze służę pomocą. :)

Odpowiedz do tematu