Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze miasto - Wspólne sprawy
Autor Wiadomość
jacek29 

Wysłany: 2014-10-03, 13:52   

A nie lepszym pomysłem byłyby tzw wytracacze prędkości? Czyli elementy infrastruktury drogowej które zmuszają kierowców do zwolnienia.

JerzyKozera 

Wysłany: 2014-10-03, 19:59   

Nie wszędzie takie elementy da się zastosować. Progów ani wysepek na Tarnogórskiej nie zastosujesz.
Ja nie upieram się, że mój pomysł jest najlepszy. Jak masz ciekawsze rozwiązanie - zaproponuj.
Wszystko jest do przedyskutowania. Tylko jakoś minęło kilka ładny lat i nic się nie robiło. Moja propozycja aby światła były przy szkole, a nie przy DK nie uzyskała wówczas poparcia.

JerzyKozera 

Wysłany: 2014-10-03, 20:14   

Drugi projekt do budżetu obywatelskiego Odbiór odpadów zielonych - stawiam na ekologię!
dotyczy zastąpienia worków z tworzywa przeznaczonych do odbioru trawy, liści itp. - koszem koloru brązowego 240 l lub 120 l. Jakie problemy mieszkańcom domków jednorodzinnych stwarzają te worki wszyscy wiemy.

Problemy rozwiązuje odbiór odpadów zielonych w koszach.

Kosz jest trwały, estetyczny, wygodny do załadunku i transportu (ma kółka), zawsze pod ręką i co najważniejsze odpadnie uciążliwe kupowanie worków. Jeżeli projekt uzyska poparcie mieszkańców kosze zostaną zakupione z funduszy budżetu obywatelskiego. Oznacza to, że każdy będzie miał możliwość odczuć bezpośrednio w swoim gospodarstwie korzyści jakie daje budżet obywatelski.

Igor Kałucki 
Igor_Kałucki

Wysłany: 2014-10-04, 00:21   

JerzyKozera napisał/a:
Nie wszędzie takie elementy da się zastosować. Progów ani wysepek na Tarnogórskiej nie zastosujesz.
No z pewnością zwykłych progów nikt nie zastosuje bo po Tarnogórskiej kursują autobusy ale w uspokojeniu ruchu są rozwiązania, które sprawdzają się na drodze wojewódzkiej w Puławach. Mowa oczywiście o Miasteczku Holenderskim.
https://www.youtube.com/watch?v=-uYz9RUl_wM

Nie mówię żeby zaraz stosować takie niemieckie progi zwalniające
https://www.youtube.com/watch?v=6-XL-r0pZyQ :lol2:

JerzyKozera 

Wysłany: 2014-10-04, 06:21   

Zdecydowanie jestem za tym drugim rozwiązaniem :yeah:

Pierwsze będzie kosztowało o wiele więcej niż interaktywna tablica radarowa. Zamontowanie świateł na przejściu w okolicy szkoły wyceniono na 105 tys. zł. Zamontowanie radaru RDW-103 plus zasilanie solarne to zaledwie 20 tys. zł plus montaż.
Konkretnie na Tarnogórskiej jakie elementy zwalniające zastosowałbyś, pamiętając, że ulica nie jest zbyt szeroka a progi odpadają.

Igor Kałucki 
Igor_Kałucki

Wysłany: 2014-10-04, 09:56   

W przypadku Tarnogórskiej to spowolniony musi być odcinek drogi tak jak w Miasteczku Holenderskim. Poza tym do wszystkiego trzeba opinii specjalistów z inżynierii ruchu. Co do samych ekranów to nie wiem jak sprawdzą się takie ekrany. Po czasie mogą być po prostu lekceważone.
Co do kosztów to słyszałem że na bezpieczeństwie się nie oszczędza ;-) Pomijam fakt że tego typu inwestycje nie powinny być brane z puli pieniędzy przekazanej na budżet obywatelski.

georg111 

Wysłany: 2014-10-04, 10:33   

Po co wrzucasz linki na których nic konkretnego nie ma?

P Śl 

Wysłany: 2014-10-04, 16:17   

Jak patrzę na niektóre miejsca w mieście to sam się zastanawiam co to za specjaliści. Mam tutaj na myśli np. główne skrzyżowanie w Kamieniu. Cały czas nie wiem co autor miał na myśli. Jadąc od Brzezin i skręcają w kierunku powiedzmy kościoła, w prawo, traci się pierwszeństwo przejazdu. Przyznam, że się z czymś takim chyba jeszcze nie spotkałem. Czemu to służy ? Może urzędnik ma znajomego blacharza w okolicy ?
Ostatnio zauważyłem, że podobny motyw jest na skrzyżowaniu przy Hadexie. Tu z kolei zaznaczyli na drodze oczywistą oczywistość wynikającą z kodeksu. Też nie bardzo wiem po co to specjalnie oznaczali. Jak siedzący za kółkiem jest idiotą i tego nie wie to jego problem.

Należało by się spodziewać, że kiedyś zaczerpną pomysł z Chorzowa i zaczną farbą ronda malować :]

Gorole w Sosnowcu zamiast stawiać progi zwalniające to robią na drodze szykany. Coś takiego możecie zobaczyć na google street view przypuszczam na Sokolskiej w Sosnowcu.

JerzyKozera 

Wysłany: 2014-10-04, 16:27   

Igor Kałucki napisał/a:
Pomijam fakt że tego typu inwestycje nie powinny być brane z puli pieniędzy przekazanej na budżet obywatelski.

Mieszkańcy składali różne propozycje do budżetu obywatelskiego np.: remont ulicy, remont chodnika, budowa parkingu, oświetlenie ulicy, opryski przeciw komarom itd.
Widocznie dla nich to było najważniejsze, skoro w żaden inny sposób nie mogli doprosić się zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb. Ja ich doskonale rozumiem...

Igor Kałucki 
Igor_Kałucki

Wysłany: 2014-10-04, 18:25   

georg111 napisał/a:
Po co wrzucasz linki na których nic konkretnego nie ma?
Nie gadaj bo coś tam na końcu gadają :P Osobiście o miasteczku holenderskim oglądałem w TV. Na youtube brakuje mi dobrej prezentacji tych pomysłów. Zaś tu wyświetla jakieś wymuszenie polubienia na facebooku
http://www.pinterest.com/...C4%85zania-tec/
JerzyKozera napisał/a:
Igor Kałucki napisał/a:
Pomijam fakt że tego typu inwestycje nie powinny być brane z puli pieniędzy przekazanej na budżet obywatelski.

Mieszkańcy składali różne propozycje do budżetu obywatelskiego np.: remont ulicy, remont chodnika, budowa parkingu, oświetlenie ulicy, opryski przeciw komarom itd.
Budżet obywatelski jest dość skromny więc chodzi mi jedynie o wagę inwestycji. Jeśli ta inwestycja ma charakter istotny w poprawie bezpieczeństwa na głównych drogach naszego miasta to powinna iść z głównego budżetu a budżet obywatelski to coś ekstra właśnie jak remont osiedlowej uliczki czy chodnika, etc

JerzyKozera 

Wysłany: 2014-10-04, 19:39   

Igor Kałucki napisał/a:
Budżet obywatelski jest dość skromny więc chodzi mi jedynie o wagę inwestycji.

Co jest ważne dla mieszkańców pokaże głosowanie.
Igor Kałucki napisał/a:
Jeśli ta inwestycja ma charakter istotny w poprawie bezpieczeństwa na głównych drogach naszego miasta to powinna iść z głównego budżetu

Powinna, ale nie idzie. Wiele zadań gmina powinna zrealizować jednak nie realizuje. Dlaczego?
Jeżeli mieszkańcy kilka lat walczą o bezpieczne przejście dla dzieci w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły i napotykają opór ze strony władzy, to jak proponujesz rozwiązać ten problem? Dalej mają zbierać podpisy pod petycjami i przekazywać je do urzędu, czy jeżeli jest okazja rozwiązać problem w ramach budżetu obywatelskiego?

georg111 

Wysłany: 2014-10-04, 20:57   

P Śl napisał/a:

Gorole w Sosnowcu zamiast stawiać progi zwalniające to robią na drodze szykany. Coś takiego możecie zobaczyć na google street view przypuszczam na Sokolskiej w Sosnowcu.

Niestety nic tam nie zauważyłem.
JerzyKozera napisał/a:

Jeżeli mieszkańcy kilka lat walczą o bezpieczne przejście dla dzieci w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły i napotykają opór ze strony władzy, to jak proponujesz rozwiązać ten problem? Dalej mają zbierać podpisy pod petycjami i przekazywać je do urzędu, czy jeżeli jest okazja rozwiązać problem w ramach budżetu obywatelskiego?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozwiązać urząd.

P Śl 

Wysłany: 2014-10-04, 21:48   

Jest na odcinku jednokierunkowym właśnie sprawdziłem.

Igor Kałucki 
Igor_Kałucki

Wysłany: 2014-10-04, 22:59   

@P Śl Piszesz o namalowanych znakach poziomych P-21 - powierzchnie wyłączone z ruchu?

P Śl 

Wysłany: 2014-10-05, 07:38   

3 słupku, czy tam znaki ustawione naprzemiennie i chyba powierzchnia wyłączona z ruchu też.

Odpowiedz do tematu