Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikacja nocna w Piekarach Śląskich

W jakim dniu skorzystał byś z komunikacji nocnej?
Poniedziałek
10%
 10%  [ 5 ]
Wtorek
8%
 8%  [ 4 ]
Środa
6%
 6%  [ 3 ]
Czwartek
6%
 6%  [ 3 ]
Piątek
28%
 28%  [ 14 ]
Sobota
30%
 30%  [ 15 ]
Niedziela
12%
 12%  [ 6 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
georg11 

Wysłany: 2010-10-16, 11:57   

MephiR napisał/a:

Filozofia Kalego. Jeszcze niedawno dziwiłeś się, że dostałeś ostrzeżenie za określanie wypowiedzi innych użytkowników "bzdurami" i "głupotami", a teraz sam się oburzasz, że ktoś potraktował Cię w podobny sposób. Znając życie pewnie stwierdzisz, że zachowałeś się inaczej i że wszyscy się na Tobie uwzięli.

Musze przyznać,ze tłumaczenie ci wszystkiego jak dziecko jest męczące.
Przede wszystkim słowa "bzdury" i "głupoty" nie sa obraźliwe.Za słownikiem PWN
- bzdura
1. «coś, co nie ma sensu»
2. «rzecz, sprawa niepoważna»
• bzdurny • bzdurnie • bzdurność

- głupota
1. «brak wiedzy lub bezmyślność; też: przejaw czyjejś bezmyślności»
2. pot. «informacja pozbawiona sensu»
3. lekcew. «rzecz mało ważna»
• głupotka
Widocznie jesteś mądrzejszy niż ludzie piszący encyklopedie skoro zaliczasz te słowa do obraźliwych.Za te słowa zostałem od razu sprowadzony przez ciebie na ziemię i zastraszony konsekwencjami.Powiedz mi czy P Śl też został podobni ejak ja potraktowany czy jemu uszło na sucho?

Ja nie mam zamiaru sie niczego wypierać bo wiem co pisałem.Chodzi mi o równe traktowanie wszystkich tak samo.Bo jak na razie to wygląda na to,ze jestem traktowany inaczej niz inni.

Igor Kałucki 
Igor_Kałucki

Wysłany: 2010-10-16, 17:37   

Witam wszystkich,

Dyskusja na temat komunikacji nocnej w Piekarach Śląskich nie jest nowa. Sam poruszałem ten temat wielokrotnie na paru forach. Oczywiście jak w starym polskim przysłowiu: "Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził" to i z nocną komunikacją miejską nie każdemu się dogodzi. Tak ogólnie o komunikacji mówiąc
Georg11 wyraził opinie że komunikacja nocna to zły pomysł bo każdy ma samochód. No niestety z takiego samego założenia wychodzi nasz "kochany" organizator komunikacji. Czy posiadanie samochodu musi być równoznaczne z tym że ta komunikacja już naprawdę nie jest potrzebna ?
Komunikacja miejska to nie zło konieczne ale priorytet w rozwoju miasta. Jazda komunikacją zarówno dzienną jak i nocną nie ma być odbierana jako "obciach" dla tych którzy posiadają własne samochody. Argumenty za uruchomieniem nocnej komunikacji nocnej już się pojawiły i nie będę ich ponownie wymieniał. Z mojego punktu widzenia komunikacja nocna jest potrzeba bo sam i moi znajomi nie raz mieli potrzebę z jej skorzystania a niestety oferta usług komunikacji miejskiej jej nie przewidywała.
W naszym regionie od lat stawia się na rozwój transportu indywidualnego zapominając o jakościowym rozwoju komunikacji miejskiej. Właśnie z popularyzacją indywidualnego transportu wymagania klientów do komunikacji miejskiej wzrosły. Jeśli jest potrzeba zorganizowania komunikacji nocnej popartej podpisami pod petycja jej uruchomienia to powinno się ją czym prędzej uruchomić. Z drugiej strony wychodzenie na przód potrzebom mieszkańców może przyciągnąć jakiś inwestorów np. budownictwa mieszkaniowego bo w takim mieście zapewniającym te podstawowe zadania gminy chce się po prostu mieszkać. To mieszkańcy tworzą miasto a nie ustalone administracyjnie granice.

Odnosząc się do propozycji kolegi P Śl z nocną linią o trasie linii 185 to uważam że nie bierze pod uwagę wschodniej cześci Szarleja (Strefa Aktywności Gospodarczej) do której wjazd mogłaby zapewnić drugą linia. We wszystkim jednak potrzebna jest dobra współpraca. Bytom wydaje nie potrzebnie kasę na kursowanie nocnego tramwaju i autobusu obok siebie więc nie wiadomo czy na tą potrzebną relację byłby gotowy wyłożyć pieniądze.

P.S Tak mogę domniemać ale może kolega georg11 jest taksówkarzem

MephiR 

Wysłany: 2010-10-16, 18:06   

Transport indywidualny dla budżetu miasta jest znacznie większym obciążeniem, niż rozwój komunikacji zbiorowej. Rosnąca liczba samochodów na drogach stwarza konieczność ich ciągłego poszerzania i przebudowywania skrzyżowań w celu zwiększenia przepustowości. Doświadczenia krajów bardziej rozwiniętych pokazują, że jest to worek bez dna. Doskonałym przykładem jest Los Angeles, które pomimo szerokich śródmiejskich autostrad wiecznie stoi w korkach lub Pekin, przez który przebiegają arterie posiadające nawet po 7 pasów w jedną stronę, będące i tak ciągle zatkane. Na Bryla.pl opublikowano kiedyś świetny artykuł na temat pewnego węzła autostradowego w Bostonie - zawsze go przytaczam w dyskusjach o komunikacji miejskiej: http://bryla.gazetadom.pl...um_Bostonu.html

Brak sprawnej komunikacji miejskiej to też problem związany z miejscami parkingowymi. Już teraz w Piekarach są kłopoty gdzie się zatrzymać, a strach sobie wyobrazić, co by było, gdyby każdy jeździł samochodem. Obawiam się miasto wyglądałoby mniej więcej tak:

To nie fotomontaż. To prawdziwe parkingi w Houston. Jak to ktoś napisał na powyższym zdjęciu - czy jesteśmy pewni że tego chcemy?

Jeśli śląskie miasta za pośrednictwem KZK GOP wreszcie zadbają o dopasowanie rozkładów jazdy do podróżnych i nowoczesny tabor, to na pewno wielu ludzi zrezygnuje z dojeżdżania do pracy samochodem. Nikt nie mówi, że samochód to zło. Powinno się go jednak wykorzystywać tylko w wyjątkowych sytuacjach, a nie żeby jeździć nim do kiosku po gazetę. Dużo bardziej nam wszystkim się to opłaci.

P Śl 

Wysłany: 2010-10-16, 20:15   

Igor Kałucki napisał/a:

W naszym regionie od lat stawia się na rozwój transportu indywidualnego zapominając o jakościowym rozwoju komunikacji miejskiej.

Jak juz jestesmy przy jakosci to w pierwszej kolejnosci bynajmniej nie super nowoczesne busiki. Odbiegajac od komunikacji nocnej troszke, jakosc to w pierwszej kolejnosci czestotliwosc i powtarzalnosci. Najlepszym przykladem jak mozna spier... ta zasade jest 114 gdzie nie ma sily, zeby wyjsc w ciemno, bo nigdy nie zapamietasz rozkladu w ukladzie 16/32, tak chocby nie mozna bylo wykorzystac systemu 15/20/30.

Igor Kałucki napisał/a:
Z drugiej strony wychodzenie na przód potrzebom mieszkańców może przyciągnąć jakiś inwestorów np. budownictwa mieszkaniowego bo w takim mieście zapewniającym te podstawowe zadania gminy chce się po prostu mieszkać.

Wogole, jesli chodzi o inwestycje to inwestorzy zdaje sie biora pod uwage w pierwszej kolejnosci skomunikowanie - uklad drogowy i komunikacyjny.

Igor Kałucki napisał/a:

Odnosząc się do propozycji kolegi P Śl z nocną linią o trasie linii 185 to uważam że nie bierze pod uwagę wschodniej cześci Szarleja (Strefa Aktywności Gospodarczej)

Az musialem poszukac co to, bo wg mnie to jest zachod, a nie wschod :D Z tego co mi sie wydaje to tam poki co malo ludzi wysiada w ciagu dnia, wiec nie wiem po co tam gonic cos, ale w daleszej perspektywie czasu mysle, ze tak, ale raczej musialo by byc tam realne zapotrzebowanie, a nie tylko potencjalne. Druga sprawa tak jak wspominalem na tamten rejon musialy by byc 2 osobne linie, jedna kierunek Siemianowice/Katowice, druga Bytom, ale jak wspominalem kierunek Siemianowice poki co lezy. W proponowanym przeze mnie ksztalcie moze zapewniac komunikacje rowniez pod szumnym Ekoparkiem.

Igor Kałucki napisał/a:

P.S Tak mogę domniemać ale może kolega georg11 jest taksówkarzem

Ciekawa teoria. To by wiele wyjasnialo :) .

ps. Mephir swoim postem to mnie wrecz zmiazdzyles.

Igor Kałucki 
Igor_Kałucki

Wysłany: 2010-10-16, 22:08   

P Śl napisał/a:
Jak juz jestesmy przy jakosci to w pierwszej kolejnosci bynajmniej nie super nowoczesne busiki. Odbiegajac od komunikacji nocnej troszke, jakosc to w pierwszej kolejnosci czestotliwosc i powtarzalnosci.
No w sumie to miałem na myśli ;) Dla mnie osobiście szkoda taktu 10 minutowego na linii 114 o której wspominasz.

Cytat:
Igor Kałucki napisał/a:

Odnosząc się do propozycji kolegi P Śl z nocną linią o trasie linii 185 to uważam że nie bierze pod uwagę wschodniej cześci Szarleja (Strefa Aktywności Gospodarczej)

Az musialem poszukac co to, bo wg mnie to jest zachod, a nie wschod :D
Racja zachód, pomyłka ;) Co do samego SAG to ostatnio się zdziwiłem że coraz więcej osób szuka sposobu by się tam dostać. (czyżby jakieś przyjęcia do pracy tam były ?). Ogólnie tragedia, jeden autobus tam dojeżdża, chodnika nie ma więc na piechotę bezpiecznego dojścia ni ma z centrum.

niezależny.spi 
obserwator

Wysłany: 2010-10-17, 06:47   

Igor Kałucki napisał/a:

Ogólnie tragedia, jeden autobus tam dojeżdża, chodnika nie ma więc na piechotę bezpiecznego dojścia ni ma z centrum.

Zgadzam się. Ani chodnika, o ścieżce rowerowej nie wspominając. Na skrzyżowaniu z obwodnicą o przejściu dla pieszych też nie pomyślano. Ktoś powinen dostać za to jakąś antynagrodę...

georg11 

Wysłany: 2010-10-17, 15:03   

niezależny.spi napisał/a:
Igor Kałucki napisał/a:

Ogólnie tragedia, jeden autobus tam dojeżdża, chodnika nie ma więc na piechotę bezpiecznego dojścia ni ma z centrum.

Zgadzam się. Ani chodnika, o ścieżce rowerowej nie wspominając. Na skrzyżowaniu z obwodnicą o przejściu dla pieszych też nie pomyślano. Ktoś powinen dostać za to jakąś antynagrodę...

Z drugiej strony wydać mase pieniedzy na chodnik którym być może ktoś będzie chodził.Zaraz by się podniosły głosy o niegospodarności.W końcu teren jest daleko od miasta i znajduja się tam tylko firmy wiec czy chodnik jest potrzebny?

niezależny.spi 
obserwator

Wysłany: 2010-10-17, 15:30   

georg11 napisał/a:

Z drugiej strony wydać mase pieniedzy na chodnik którym być może ktoś będzie chodził.Zaraz by się podniosły głosy o niegospodarności.W końcu teren jest daleko od miasta i znajduja się tam tylko firmy wiec czy chodnik jest potrzebny?

Zrozum wreszcie, że w tych firmach pracuja ludzie, nie każdy musi mieć samochód, a nie chce być tylko zdany na innych czy autobus, który zresztą niezbyt często jeździ. A wbrew pozorom aż tak daleko do Szarleja stamtąd nie ma.
Nie przesadzajmy też z tą masą pieniędzy. Zresztą kiedy przedłużano JP II można było chodnik i ścieżke rowerową zbudować, mimo że tłumów pieszych tam też nie widzę. I jakoś nikt nie mówi o niegospodarności, bo i dla kierowców lepiej, że piesi nie idą jezdnią.
A strefa to większy generatorem ruchu niż kopiec.

a1_piekary 

Wysłany: 2010-10-17, 15:49   

Komunikacja nocna musi być i tu nie ma dyskusji :P . Idąc myśleniem georg11 można zlikwidować komunikację miejską wszyscy będą jeździć autami i taksówkami. Nasi sąsiedzi mają nocną więc taka komunikacja jest potrzebna :) . Stwórzmy petycje podobnie jak mieszkańcy Dąbrowy Górniczej w sprawie komunikacji nocnej!

P.S. Proponuje nowy temat w sprawie chodników wokół SAG w Piekarach Śl.

MephiR 

Wysłany: 2010-10-17, 18:41   

Chodnik pomiędzy SAG, a Szarlejem bezapelacyjnie jest potrzebny. Ile razy tamtędy przejeżdżam, widzę błąkających się ludzi po jezdni. To nie jest bezpieczne, szczególnie na tej drodze.

a1_piekary, proponuję założyć wątek odnośnie chodników w całych Piekarach, bo rejon SAG nie jest jedynym, gdzie takowe by się przydały :yes:

georg11 

Wysłany: 2010-10-17, 21:36   

niezależny.spi napisał/a:
georg11 napisał/a:

Zrozum wreszcie, że w tych firmach pracuja ludzie, nie każdy musi mieć samochód, a nie chce być tylko zdany na innych czy autobus, który zresztą niezbyt często jeździ. A wbrew pozorom aż tak daleko do Szarleja stamtąd nie ma.
Nie przesadzajmy też z tą masą pieniędzy. Zresztą kiedy przedłużano JP II można było chodnik i ścieżke rowerową zbudować, mimo że tłumów pieszych tam też nie widzę. I jakoś nikt nie mówi o niegospodarności, bo i dla kierowców lepiej, że piesi nie idą jezdnią.
A strefa to większy generatorem ruchu niż kopiec.

Ależ ja rozumiem,ze chodnik może być potrzebny.Tylko,że go nie ma z dwóch powodów:
1) Władza uznała,że nie jest potrzebny.
2) Brakło pieniędzy na chodnik więc zrobili drogę bez chodnika.
Zaraz doczytam,ze brak chodnika to moja wina. ;)

a1_piekary napisał/a:
Komunikacja nocna musi być i tu nie ma dyskusji :P . Idąc myśleniem georg11 można zlikwidować komunikację miejską wszyscy będą jeździć autami i taksówkami. Nasi sąsiedzi mają nocną więc taka komunikacja jest potrzebna :) . Stwórzmy petycje podobnie jak mieszkańcy Dąbrowy Górniczej w sprawie komunikacji nocnej!

P.S. Proponuje nowy temat w sprawie chodników wokół SAG w Piekarach Śl.

Znajdź choć jeden mój post w którym piszę,ze komunikacja jest niepotrzebna i można ją zlikwidować to nie będe cię nazywał kłamcą.Na razie dla mnie jesteś bezczelnym kłamcą który próbuje mi wmówić rzeczy o których nie pisałem.

Sieja 
Brzozowice

Wysłany: 2010-10-20, 18:28   

Niedaleki przykład Ruda Śląska, tam można dojechać z każdego miasta ościennego nawet w nocy, znajomi wracają z imprez do domu o 2,3, a ja mam siedzieć do 5 na pierwszy autobus do Piekar?

P Śl 

Wysłany: 2010-10-20, 18:50   

Trzeba wreszcie jaka petycje machnac, wybory coraz blizej.
ps. W Rudzie komunikacji nocnej nawet sporo, ale burdel jeszcze nie ogarniety.
Ostatnio zmieniony przez P Śl 2010-10-20, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  

Sieja 
Brzozowice

Wysłany: 2010-10-20, 19:04   

O jakim burdelu mówimy, może o tym, że ludzie wolą do znajomych czy rodziny jechać komunikacją miejską, bo wiedzą, że wrócą nawet w nocy?

P Śl 

Wysłany: 2010-10-20, 19:15   

Chyba nie przeczytales calego watku, bo przypuszczam, ze nie skierowalbys takiego zarzutu w moim kierunku. Komunikacja nocna w Rudzie jest, ale panuje w niej duzy chaos, nie ma regularnych kursow, sa dziury w kursowaniu, nie wspominajac juz o wzajemnej koordynacji. Poza tym sciana zachodnia tj. od Halemby idac na pln w strone w Bytomia jest golo. Inaczej mowiac jedziesz jednym - jest ok, musisz sie przesiasc - jak masz szczescie tez jest fajnie, jak nie masz jeste w d****, bo musisz czekac po kilkadziesiat minut na przesiadke.

Odpowiedz do tematu