Poprzedni temat «» Następny temat
38-Rowerem przez Piekary Śląskie i okolice
Autor Wiadomość
obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2015-02-15, 19:53   Dolina Brynicy i Bekasowa Łąka zimą

Polecane piesze wycieczki.
Proponuję przyjemny spacerek wzdłuż Brynicy. Można go zacząć na Józefce - Kamienna, obok ogródków działkowych.

Zimą krajobraz jest inny i równie urokliwy jak latem.

W szuwarach występuje wiele chronionych ptaków.

Ścieżka prowadzi wałem, wzdłuż Brynicy.

Idziemy w kierunku kopalni.

Od strony Józefki, po prawej mijamy Bekasową Łąkę

Dochodzimy do lasku po prawej, za którym był osadnik.

Można iść dalej wałem, lub skierować się na teren po osadniku.

slask 
dobre, bo slaskie

Wysłany: 2015-03-09, 12:32   

To gdzieś obok Kopca Wyzwolenia?

georg111 

Wysłany: 2015-03-09, 15:45   

slask napisał/a:
To gdzieś obok Kopca Wyzwolenia?

:brawo: Wygrałeś czapke gruszek na wierzbie. :brawo2:

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2015-04-19, 08:04   Wokół Zbiornika Kozłowa Góra -j.Świerklaniec

Sezon rowerowy 2015 rozpoczęty. Zaproponuję kilka ciekawych tras rowerowych.
Na początek objazd Zbiornika Kozłowa Góra.

Trasa nie jest trudna, teren płaski. Start - początek zapory od strony Kozłowej Góry

Po przejechaniu zapory, kawałek za boiskiem w Wymysłowie skręcamy w lewo w las w kierunku osady Osy.

Po przejechaniu około 2 km odbijamy w lewo i jedziemy dawnym torowiskiem.

Zarówno po lewej jak i po prawej stronie obserwujemy ciekawe podmokłe tereny, które są typowe dla tego obszaru.

Na tych terenach jest mnóstwo ptactwa wodnego, można posłuchać i poobserwować.

Jedziemy dalej trasą dawnego torowiska az dojedziemy do wiaduktu.

Przez wiadukt trzeba się przeprawić gdyż brakuje fragmentu ale nie jest to specjalnie trudne.

Jak już znajdziemy się po drugiej strony wiaduktu po pewnym czasie sprawa się nieco komplikuje. Wbrew logice nie można ze ścieżki odbijać na lewo w kierunku jeziora, gdyż nie przejedziemy. Ścieżka się urywa a teren coraz bardziej podmokły. Należy odbijać w prawo i większym łukiem dojedziemy do drogi 78, na którą niestety trzeba wjechać i wrócić się w kierunku Świerklańca. Przy dawnej leśniczówce skręcamy w lewo w las i znów dojedziemy do jeziora.

Wałem wrócimy do punktu startu. Objazd to jakieś 11,5 km. Spokój, cisza, ładne krajobrazy. Polecam!

georg111 

Wysłany: 2016-03-08, 16:19   

Ja sezon rozpocząłem w niedzielę w zasadzie z głupot.Rano na basen a pod wieczór kolega mi dzwonił,że jedzie z dziećmi nad Chechło,oczywiście autem z Bytomia.No to po zastanowieniu wyciągłem rowerek i dojechałem do niego.Po spacerze nad zalewem już po ciemku wracałem do domciu obok Diobliny.W sumie wyszło prawie 31 km.
Dzisiaj też jeździłem przed obiadem i nawet trochę fotek porobiłem ale opisze jak wrzucę na kompa.

PS.Nie polecam jazdy rowerkiem noca przez las.Troszkę mało światła dają te lampki ledowe.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2016-03-08, 17:54   

Ja w zasadzie kilka razy byłem już na rowerze ale sezon tak naprawdę rozpocznę jak będzie dłużej świecić słonko. Wtedy zaczną się cotygodniowe wypady. Na Piekarskiej Masie bywasz?
Jeżeli ktoś dużo jeździ na rowerze po zmroku to trzeba się zaopatrzyć w dobre oświetlenie jak np. Prox Dual Power z dwoma diodami cree. Na brak światła nie będziesz narzekał. Ja po nocy nie jeżdżę bo po prostu nic nie widać. Oglądanie parunastu metrów przed rowerem mnie nie pociąga :)

georg111 

Wysłany: 2016-03-08, 18:12   

Szczerze,to masy mnie nie pociągaja.

georg111 

Wysłany: 2016-03-10, 14:47   

No więc mam już fotki.
Petla biegła:
-Pod Lipami
-Bytomska
-Obwodnica
-Arki Bożka
-Zabie Doły
-Liga czyli Dolina Górnika
-Maciejkowice
-Michałkowice
-Rozalka
-Dąbrówka Wielka
-Wzdłuż Brynicy
-Obok szpitala
-Ziętka i Pod Lipami

Tutaj szkic całej trasy.Wyszło 26 km

Niestety pierwsze fotki dopiero z Zabich Dołów

Tyle zostało z basenu na Lidze

Szyb Zygmunt August II Kopalni Barbara Chorzów

Kapliczka która pozostała po Szybie Rozalia Kopalni Siemianowice.

Łabędzie dla tych którzy myślą,że Brynica jest ściekiem.Przy okazji załapał się na fotkę nasz lokalny trójstyk:Piekary Śląskie po lewej-białe hale zakładów mięsnych w Bobrownikach i Wojkowice z prawej u góry

Co prawda nie moje klimaty ale podziwiam właścicieli za odwagę.

A to najstarsza zamieszkała chałupa w Piekarach a myślę,że i w całej okolicy

KWK "Piekary" i Kalwaria Piekarska

Starość i nowoczesność

Przepraszam za jakość ale fotki robione telefonem.

georg111 

Wysłany: 2016-03-11, 16:15   

Dzisiaj znowu była mała pętelka.Tym razem w stronę Dolomitów.Relacja wkrótce.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2016-03-11, 17:52   

georg111 - Cieszę się, że dołączyłeś z relacjami wycieczek rowerowych. Każdy opis trasy pozwala lepiej poznać nasze okolice, a jest co oglądać. Mimo , że znam te okolice, którymi się przemieszczałeś - zainspirowałeś mnie do innego przejazdu tej trasy. Jak tylko będzie pogoda ruszam. :)
Gdy każdy coś wrzuci i napisze powstanie z tego fajny katalog tras. Na Żabie Doły najlepiej wybrać się w czasie słonecznej pogody bo wtedy można nieco dłużej posiedzieć w słoneczku nad stawem. Ciekaw jestem jaką apką zapisujesz trasę. Do tej pory zamieszczałem trasę w postać fotki. Ma to to jednak swoje wady. Przechodzę na "Moje mapy" w Google Maps gdyż wówczas można mapę powiększyć co pozwala bardzo dokładnie zapoznać się z trasą. Rozważam też opcję zaznaczania znacznikami miejsc gdzie było robione konkretne zdjęcie. Przez jaka stronkę dodajesz fotki? Problem jest taki, że przez fotki znika szybko transfer dlatego ostatnio nie dodawałem nowych tras. Czekam na kolej ciekawe relacje :yes:

jacky-x 

Wysłany: 2016-03-12, 09:32   

obserwator23 napisał/a:
Przez jaka stronkę dodajesz fotki?

@obserwator23
Ja korzystam z photobucket http://smg.photobucket.com/ od ładnych paru lat. Nie mam potrzeby wrzucać regularnie, ale sporo się tego tam uzbierało i dobrze się sprawuje, może i tobie spasuje i będziemy mogli cieszyć oko z większej liczby relacji. Pozdr

georg111 

Wysłany: 2016-03-15, 10:49   

Niestety fotorelacji nie będzie bo krótko po tym jaw wrzucilem zdjęcia na kompanii to padł mi twardziel.
Co do dystansu to na endomondo wyszło mi 30 km ale skubaniec 3 razy mi się resetowal i ją bym obstawał coś koło 35 km. Trasa w skrócie :Kocie Górki, Rojca,Bojtnerka,restauracja U Wójcika (Pod Dębem), DSD,hałda popluczkowa w Bobrownikach,Grota w Suchej Górze, Buchacz i domek.
Bardzo fajna jest ta hałda.Całą czerwoną i porośnięta całą chyba sosnami.Nawet tam o mało nie rozjechalem saren.Niestety pogoda była pod psem i widoki były kiepskie.
Jeżeli chodzi o fotki to zrzucam na fotosik ale rozglądam się za czym innym.Natomiast co do mapki to zrobiłem zrzut ekranu i rysowalem ręcznie trasę ale jakoś ten sposób nie przypadł mi do gustu.
Dzisiaj wybieramy się po nowego twardziela więc następne relacje będą chyba z fotkami.

obserwator23 
Jerzy Kozera

Wysłany: 2016-03-15, 14:10   

georg111 napisał/a:
Niestety fotorelacji nie będzie bo krótko po tym jaw wrzucilem zdjęcia na kompanii to padł mi twardziel.

To miałeś pecha. Ja też korzystam z fotosika. Do zapisywania trasy spróbuj apki Moje trasy. Zapisaną trasę prześlij na Dysk Google a potem wstaw do Moich Map na Mapach Goole. Wtedy całą trasę/mapkę będzie można powiększyć i dobrze opisać.

P Śl 

Wysłany: 2016-03-22, 11:50   

Lampki w rowerze to przede wszystkim muszą być na akumulatorze, bo baterie szybko się męczą to i światło słabe. Osobiście się właśnie przerzucam, bo wydatki na baterie większe niż droższa lampa. Zobaczymy jak się będzie sprawowało. Osobiście preferuję asfalt, bo kąpiele roweru już mi wychodzą bokiem :)

georg111 

Wysłany: 2016-03-22, 12:43   

W sobotę była rajza na Śierklaniec(wieś) i z powrotem.Fotek nie ma bo testowałem trasę wzdłuż drogi.Generalnie nie jest źle,jedyniu odcinek pomiędzy Kozłową Góra a Agrosadem wiedzie po asfalcie więc tżeba uważać na auta.Mnie się udało bez problemu z uwagi na mały ruch w sobotę.W sumie tylko 16 km.Co ciekawe ze Śierklańca jechałem szybciej niż do.

Odpowiedz do tematu