Poprzedni temat «» Następny temat
Utrudnienia na drogach, roboty drogowe itp.
Autor Wiadomość
MephiR Wiek: 31
Posty: 415
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-10-10, 08:34   Utrudnienia na drogach, roboty drogowe itp.

Dziennik Zachodni napisał/a:
Szarlej: utrudnienia na drogach w okolicach szpitala
Uwaga kierowcy - w okolicach szpitala trzeba liczyć się ze zmianami w ruchu

Od dziś do odwołania wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu w Szarleju. Na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Szpitalnej wprowadzono ruch jednostronny w kierunku Brzozowic-Kamienia. Objazd od Brzozowic Kamienia do ul. Bytomskiej poprowadzony zostanie ulicami Szpitalną, Żwirki i Sienkiewicza.

Jeden kierunek ruchu obowiązuje również na ul. Żwirki od ul. Szpitalnej do Sienkiewicza oraz na ul. Sienkiewicza na odcinku od Żwirki do Wyszyńskiego. Odcinek ul. Wyszyńskiego od Sienkiewicza do Bytomskiej pozostaje bez zmian. - Objazd dotyczy również komunikacji pasażerskiej z zachowaniem istniejących przystanków autobusowych - informuje Artur Madaliński, rzecznik prasowy piekarskiego ratusza.

http://piekaryslaskie.nas...itala,id,t.html


UM Piekary Śląskie napisał/a:
Uwaga ! Zmiany w organizacji ruchu na ul. Wyszyńskiego
W związku z aktualnie prowadzonym remontem ul. Wyszyńskiego od dnia 9 października br do odwołania wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu: na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Szpitalnej prowadzony będzie ruch jednostronny w kierunku Brzozowic- Kamienia. Objazd od Brzozowic Kamienia do ul. Bytomskiej poprowadzony zostanie ulicami Szpitalną, Żwirki i Sienkiewicza. Jeden kierunek ruchu wprowadza się na ul. Żwirki od ul. Szpitalnej do Sienkiewicza oraz na ul. Sienkiewicza na odcinku od Żwirki do Wyszyńskiego. Odcinek ul. Wyszyńskiego od Sienkiewicza do Bytomskiej pozostaje z ruchem dwukierunkowym. Objazd dotyczy również komunikacji pasażerskiej z zachowaniem istniejących przystanków autobusowych.

http://www.piekary.pl/pl/10/1286515798/1
_________________
Blog o Bytomiu
 
 
MephiR Wiek: 31
Posty: 415
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-10-24, 18:35   

Bytomski.pl napisał/a:
Paraliż mógł być mniejszy
W wyniku licznych remontów dróg, nasze miasto stoi w korkach. We wtorek sytuację pogorszyło uszkodzenie wiaduktu nad ul. Siemianowicką na granicy Bytomia i Piekar Śląskich. Efekt tego zdarzenia mógłby być mniej uciążliwy dla kierowców, gdyby objazd skierowano na ul. Brzezińską. Niestety nie można było tego zrobić, gdyż od lat jest nieprzejezdna.

W poniedziałek około godziny 22:00 kierowca TIRa wiozącego sporych rozmiarów element metalowy uszkodził wiadukt kolejowy nad ul. Siemianowicką. Tej samej nocy Policjanci znaleźli sprawcę tego zdarzenia na jednej z baz transportowych w Siemianowicach Śląskich. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał uszkodzenie konstrukcji wiaduktu za poważne, dlatego podjął decyzję o zamknięciu pod nim przejazdu, co potrwało do ok. godziny 12:00 następnego dnia. Spowodowało to ogromne korki, ponieważ ul. Siemianowicka jest częścią Drogi Krajowej nr 94 i obsługuje ruch ponadlokalny.

Brzezińska biegnie równolegle do Siemianowickiej. Jedną ulicę od drugiej dzieli zaledwie 500 metrów, a łączy je aleja Jana Pawła II. Gdyby we wtorek skierowano ruch z Siemianowickiej na Brzezińską, uciążliwości wynikające z uszkodzenia wiaduktu bez wątpienia byłyby mniejsze. Dlaczego tak nie zrobiono? Problemem Brzezińskiej także jest wiadukt, tyle że nad torami kolejowymi. W wyniku złego stanu technicznego spowodowanego szkodami górniczymi od lat jest wyłączony z użytkowania. Do tej pory nie sprawiało to większego problemu, ponieważ Brzezińska w tym rejonie przebiega przez puste pola i nigdy nie było tam dużego ruchu. We wtorek okazało się jednak, że ta zapomniana ulica mogłaby być swoistym zaworem bezpieczeństwa na wypadek zatamowania ruchu na Siemianowickiej.

Katarzyna Krzemińska-Kruczek, rzecznik bytomskiego magistratu, uspakaja. - Wiadukt obecnie jest remontowany przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz Spółkę Restrukturyzacji Kopalń w Bytomiu. Termin zakończenia prac przy dobrych warunkach atmosferycznych to koniec 2010 roku - tłumaczy. Tak więc jeśli do stycznia 2011 nie dojdzie do ponownego zatamowania ruchu na Siemianowickiej, to w niedalekiej przyszłości nasze miasto będzie przygotowane na podobne sytuacje.

http://bytomski.pl/portal...sci&id_akt=4180


^^^ Wiadukt co prawda znajduje się na terenie Bytomia, ale ma duże znaczenie dla mieszkańców Brzezin i inwestycji realizowanych w rejonie ul. Roździeńskiego. Dzięki udrożnieniu Brzezińskiej będzie łatwiejszy dojazd do węzła A1 z tej części Piekar.
_________________
Blog o Bytomiu
 
 
Ona 


Posty: 9
Skąd: s-piekar
Wysłany: 2010-10-28, 19:51   

Czy wiadomo do kiedy Wyszyńskiego będzie jednostronnie zamknięta?
_________________
Życzę miłego dnia!
 
 
Gushka 


Posty: 49
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2010-10-29, 20:56   

aż wyremontują ;] czyli nie wiadomo ....

może coś w BIP'ie będzie ;]
_________________
I AM GREX AND THIS IS MY PHOTO :
Digart
Panoramio
Moje fotograficzne portfolio
 
 
 
mateusz 


Posty: 1
Skąd: Slask
Wysłany: 2010-12-11, 00:58   

Witam, mam nietypowe pytanie nie chciałem zakładać nowego tematu więc tutaj napisze. Pytanie o drogę ;)

Jadąc od strony Siemianowic Śl. główną drogą (Harcerska) chcę dojechać na ulicę Bytomską w Piekarach. Tak więc przed samym Bytomiem skręcam w prawo tylko czy są tam znaki na Piekary czy nie? Patrząc na mapę wydaje mi się że to jakaś większa droga więc nie powinienem mieć problemu ale wolę się upewnić.

Z góry dziękuję ;)
 
 
romeck Wiek: 47
Posty: 122
Skąd: Lipka
Wysłany: 2010-12-11, 01:44   

mateusz napisał/a:
Witam, mam nietypowe pytanie nie chciałem zakładać nowego tematu więc tutaj napisze. Pytanie o drogę ;)
Jadąc od strony Siemianowic Śl. główną drogą (Harcerska) chcę dojechać na ulicę Bytomską w Piekarach. Tak więc przed samym Bytomiem skręcam w prawo tylko czy są tam znaki na Piekary czy nie? Patrząc na mapę wydaje mi się że to jakaś większa droga więc nie powinienem mieć problemu ale wolę się upewnić.
Z góry dziękuję ;)
Dobrze myślicie!

Nie ma znaku na Piekary. Jest na Wrocław/Tarnowskie Góry (ale też nie jestem pewien, jeżdżę prawie kilka razy w tygodniu, więc na pamięć)
Natomiast jest znak:
objazd dla ciężarówek (duży żółty z czarną -ówą)

Ta "większa" droga to trasa Katowice - Chorzów - skrzyżowanie/budowa autostrady w Piekarach (koniec "wiekszej" drogi) :)

mapa

edit: właśnie wróciłem z Siemianowic i... jest znak skrętu na Piekary. Tyle lat jeżdżenia i tylko ten od tirów zauważałem!
_________________
komitet wyborczy córki Najlepszy Tata
adwentowo
 
 
P Śl 


Posty: 582
Skąd: MHN
Wysłany: 2010-12-13, 22:27   

Ciezko przegapic jedyna droge ze skrzyzowaniem bezkolizyjnym, co mozna wyczytac z pierwszej lepszej mapy.
 
 
Gizela 


Wiek: 33
Posty: 174
Skąd: Szarlej
Wysłany: 2011-06-06, 10:48   

UM Piekary napisał/a:
Remont nawierzchni na ul. Wyszyńskiego – zmiana organizacji ruchu
W dniach od 7. do 11. czerwca trwał będzie remont nawierzchni jezdni na ul. Wyszyńskiego, na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Bytomskiej. W związku z tym wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, z kierunkiem jazdy do ul. Bytomskiej. Objazd od ul. Bytomskiej do ul. Wyszyńskiego zostanie poprowadzony ulicami Bytomską i Solidarności.

Objazd dla komunikacji pasażerskiej z ul. Bytomskiej (w kierunku Brzozowic) zostanie skierowany ulicami Żwirki i Szpitalną. Przystanek Szarlej-Wyszyńskiego (w kierunku Katowic) zostanie przeniesiony na ul. Żwirki. Ruch w obu kierunkach zostanie przywrócony 12. czerwca.

http://www.piekary.pl/pl/10/1307100152/1
 
 
kamilw Wiek: 34
Posty: 437
Skąd: Centrum
Wysłany: 2011-06-14, 09:55   

Perfekcjoniści, do tego artyści...
_________________
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
 
 
Gizela 


Wiek: 33
Posty: 174
Skąd: Szarlej
Wysłany: 2011-08-27, 12:25   

UM Piekary napisał/a:
Zmiany w orgazniacji ruchu na Bytomskiej
Jak informuje firma „Budimex”, budująca autostradę A1, od 26 sierpnia, od godziny 23.00, do d 29. sierpnia, do godziny 4.00 z ruchu kołowego wyłączona zostanie ulica Bytomska, na odcinku od ronda im. KWK "Julian" do ulicy "Nowogranicznej" (dawnej Granicznej).

Od strony Bytomia objazd do ulicy Bytomskiej zostanie poprowadzony DW-911 i ulicą Karola Miarki. Dojazd do Bytomia od ulicy Bytomskiej zostanie poprowadzony poprzez wyznaczony objazd, ulicami Karola Miarki i DW-911.

http://piekary.pl/pl/10/1314278180/2
 
 
MephiR Wiek: 31
Posty: 415
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-12-03, 16:27   

Wiadomo może kiedy zostanie otwarty wiadukt nad nowym rondem?
_________________
Blog o Bytomiu
 
 
Gizela 


Wiek: 33
Posty: 174
Skąd: Szarlej
Wysłany: 2011-12-03, 21:00   

Podobno 15 grudnia...
 
 
MephiR Wiek: 31
Posty: 415
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-12-17, 13:52   

Jak podaje olowpb z forum Bytomski.pl, rozpoczął się remont wiaduktu kolejowego nad ulicą Harcerską w Brzezinach. Zmieniona jest nieznacznie organizacja ruchu w ten sposób, iż pojazdy jadące w stronę Czeladzi jadą częściowo po terenie po którym biegły tory tramwajowe natomiast auta jadące w stronę centrum Bytomia jadą lewym pasem Siemianowickiej.
_________________
Blog o Bytomiu
 
 
P Śl 


Posty: 582
Skąd: MHN
Wysłany: 2011-12-22, 10:52   

UM Piekary napisał/a:
Otwarcie wiaduktu
Jutro (tj. 22 grudnia) w południe otwarty zostanie odcinek drogi DW 911 biegnącej z Bytomia w kierunku Świerklańca poprzez nowo wybudowany wiadukt. W związku z tym zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na nowo wybudowanej drodze wraz z dojazdami.

- Główny ciąg DW 911 na trasie z Bytomia w kierunku Świerklańca odbywać się będzie bezkolizyjnie nad skrzyżowaniem z ulica Bytomską, gdzie w dalszym ciągu budowane jest rondo – mówi Mariusz Szendzielorz z Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta – w okolicy ronda i oddanej do użytku estakady zostanie zlikwidowana sygnalizacja świetlna, zaś samochody wyjeżdżające z ulicy Bytomskiej będą w tym miejscu miały pierwszeństwo przejazdu.

Oddany wiadukt został wybudowany w związku z powstającym w tym miejscu węzłem autostrady A1. Jej budowa ma zostać zakończona w pierwszej połowie przyszłego roku.

http://piekary.pl/pl/10/1324454452/2
 
 
MephiR Wiek: 31
Posty: 415
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-12-22, 21:30   

I co, otwarli go?
_________________
Blog o Bytomiu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


  Facebook

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Theme by: PatrykSpec | bilety lotnicze | bilety autokarowe | kino Bytom


Wszelkie Prawa Zastrzeżone, (c) Zeld Strona Główna | Pomoc