Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikacja miejska w Piekarach
Autor Wiadomość
LadyAllomorph 

Wysłany: 2010-11-11, 14:17   

Ja tak lekko nie w temacie, ale chciałam wkleić :D http://demotywatory.pl/2255645/Polskie-miasta

Wczoraj w stolicy jechałam autobusem, który miał siedzenia jak trony dla królów :P Czerwone obicia, na każdym motyw z zabytkiem warszawskim. Ach! Gdyby tak u nas wypuścić takie autobusy, z facjatą Stasia na obiciach :yeah:

Igor Kałucki 
Igor_Kałucki

Wysłany: 2010-11-11, 16:10   

LadyAllomorph napisał/a:
Wczoraj w stolicy jechałam autobusem, który miał siedzenia jak trony dla królów
A jak Ci się podobał system informacji pasażerskiej ?

kamilw 

Wysłany: 2010-11-11, 17:25   

Ciekawy system informacji zastosowano w Łodzi przy okazji budowy Łódzkiego Tramwaju Regionalnego. Na pewnej ilości przystanków zainstalowano specjalne tablice wyświetlające informacje o liniach, godzinie przyjazdu, ilości minut do najbliższego kursu danej linii itd. Oczywiście w niskopodłogowych PESA-ch kupionych w Bydgoszczy także są tablice - aktualna trasa, następny przystanek, czas przejazdu i aktualna prędkość + spiker zapowiadający każdy przystanek.

A poza tym część przystanków na trasie ŁTR posiada podgrzewane punktowo chodniki ;) Spieprzyli za to sprawę "zielonej fali" (co było bardziej hasłem niż realiami), no i przystanki, które w większości umieszczone są za skrzyżowaniami, a nie przed. Czyli w razie czerwonego światła, najpierw stoi się bezproduktywnie przed skrzyżowaniem, aby po chwili wjechać na przystanek i znowu stać (strata czasu na trasie, przez co sumaryczny czas przejazdu poprawił się kosmetycznie). No ale podobno podyktowane było to jakimś techniczno-logistycznymi względami i wyliczeniami :>

Igor Kałucki 
Igor_Kałucki

Wysłany: 2010-11-11, 20:58   

To o czym piszesz to jest system informacji przystankowej. Pisałem o tym kiedyś...Tu masz przykłady z polskich miast
http://pixel.pl/Folder.20...2008-07-22.5733

kamilw 

Wysłany: 2010-11-11, 21:43   

Tak i nie widzę przeszkód, aby taki system był wprowadzony u Nas. Nie mówię o Piekarach, chociaż gdyby doprowadzić do porządku dworzec i zreorganizować kursy autobusów to i takie tablice na nim byłyby niezłym rozwiązaniem. (Nawiązując do tematu dyskusji :) )

P Śl 

Wysłany: 2010-11-12, 11:56   

Tyle, ze to chyba nie tablica na dworzec, a na np. Szarlej Poczta, a do samego systemu musisz miec zdaje sie system lokalizowania autobusu. Cos takiego w sobie beda mialy nowki, ktore przyjada na Świerklaniec.

LadyAllomorph 

Wysłany: 2010-11-12, 18:09   

Igor Kałucki napisał/a:
A jak Ci się podobał system informacji pasażerskiej ?

System informacji jest dokładnie jak w tym opisie Kamila:

kamilw napisał/a:
Na pewnej ilości przystanków zainstalowano specjalne tablice wyświetlające informacje o liniach, godzinie przyjazdu, ilości minut do najbliższego kursu danej linii itd. Oczywiście w niskopodłogowych PESA-ch kupionych w Bydgoszczy także są tablice - aktualna trasa, następny przystanek, czas przejazdu i aktualna prędkość + spiker zapowiadający każdy przystanek.

Generalnie komunikacja miejska w stolicy jest naprawdę niezła - metro i tramwaje bardzo sprawne i szybkie, a od czasu jak zrobiono kolejne buspasy, to nawet w autobusie nie stoi się zbyt często w korkach. Aż człowiekowi się miło jeździ :)

A tak z innej beczki - przeczytałam sobie właśnie starsze posty z tego tematu i rozbawiło mnie jak się romeck obraził, zero dystansu do siebie :P

Igor Kałucki 
Igor_Kałucki

Wysłany: 2010-11-12, 20:25   

LadyAllomorph napisał/a:
Generalnie komunikacja miejska w stolicy jest naprawdę niezła - metro i tramwaje bardzo sprawne i szybkie
No a wszystko połączone z naprawdę przystępna ofertą taryfową. U nas "niedasie"
http://www.ztm.waw.pl/?c=114&l=1
Ciekawe jak sytuacja się zmieni po wejściu karty usług publicznych.

LadyAllomorph 

Wysłany: 2010-11-12, 20:30   

Ja tam o metrze w Piekarach czy Katowicach nie marzę :) Ale faktycznie to rozbudowanie informacji pasażerskiej bardzo by się przydało, szczególnie przyjezdnym. Moi znajomi, którzy mnie odwiedzają w Piekarach zawsze mają problem z dojazdem - nie wiedzą gdzie jadą i gdzie mają wysiąść. No i puszczenie kilku nocnych autobusów na trasę to podstawa! I więcej przegubowych w pewnych godzinach, bo można się udusić.

P Śl 

Wysłany: 2010-11-12, 21:10   

To sie tak nie bardzo da "wiecej przegubowych w pewnych godzinach", mozna zagescic kursy co najwyzej jak sie da.

baaatman 

Wysłany: 2010-11-12, 21:23   

P Śl napisał/a:
To sie tak nie bardzo da "wiecej przegubowych w pewnych godzinach", mozna zagescic kursy co najwyzej jak sie da.

Ano własnie skoro obecny el presidento chwali sie na prawo i lewo ze po wstapieniu do KZK GOP "zarabiamy miliony" to może przywrócimy dawny blask linią 164 i 185?! i zwiekszymy częstotliwośc pozostałych lini... :P :otak: :ble2:

kamilw 

Wysłany: 2010-11-12, 22:20   

Wystarczy odpowiednio uzupełniać i modernizować flotę pojazdów. To wtedy więcej przegubów i niskopodłogowych wyjedzie na trasy. A że to nie takie proste... cóż... po to są zatrudniani i wybierani eksperci i fachowcy, bo to oni mają sobie z tym radzić.

To tak jak z prezydentem i radnymi - są wybierani, bo się wyróżniają na tle mieszkańców, są wykształceni, obrotni, potrafią działać, mają świetne pomysły i wizje i jeszcze lepsze sposoby na ich rozwiązywanie i realizacje. To ludzie z pasją, potrzebą pracy na rzecz miasta i mieszkańców, z poczuciem misji. To ludzie reprezentujący mieszkańców, znający codzienne problemy i mający sposób na ich pokonanie. Wizjonerzy, lotne umysły, fachowcy i eksperci, często w wielu dziedzinach. Ich dewiza to dobro drugiego człowieka, rzetelność, uczciwość, które stawiane są ponad własnymi interesami i ambicjami. A całość spina chrześcijańska klamra dobrych słów, działań i zamierzeń.

Czy o czymś zapomniałem? :co3:

P Śl 

Wysłany: 2010-11-12, 22:27   

kamilw napisał/a:
Wystarczy odpowiednio uzupełniać i modernizować flotę pojazdów. To wtedy więcej przegubów i niskopodłogowych wyjedzie na trasy. A że to nie takie proste... cóż... po to są zatrudniani i wybierani eksperci i fachowcy, bo to oni mają sobie z tym radzić.

Mi nie chodzi o braki taborowe tylko o to, ze takie wypuszczenie przeguba na jakis jeden kurs bylo by drozsze niz zapewne kilku dodatkowych kursow tym co caly dzien na danej linii jezdzi, bo ten autobus sie tam z ksiezyca nie wezmie. Niestety ludzie mysla (ja kiedys tez trza sie przyznac), ze przydalby sie na tym i na tym kursie przegub i pojawi sie on niewiadomo skad, albo dodatkowy kurs.

Ta druga czescia to mnie doprawdy rozbawiles :) .

P Śl 

Wysłany: 2010-11-12, 22:29   

baaatman napisał/a:

Ano własnie skoro obecny el presidento chwali sie na prawo i lewo ze po wstapieniu do KZK GOP "zarabiamy miliony" to może przywrócimy dawny blask linią 164 i 185?! i zwiekszymy częstotliwośc pozostałych lini... :P :otak: :ble2:

Juzo tych bzdurach pisalem to teraz sie mozemy tylko posmiac ;) . Pisalem chyba pierwszym moim postem jakby sie dalo usprawnic komunikacje 164/185/148 jakby tylko powstala wkoncu ulica ze Sklodowkiej na Sadowskiego.

kamilw 

Wysłany: 2010-11-12, 22:33   

Przyznam się, że nie jestem zorientowany w kosztach, jakie ponosi np. KZK GOP w przeliczeniu na kurs autobusu w rozbiciu na przegub i zwykły. Jeżeli twierdzisz, ze przeguby są sporo droższe (nawet cena kilku dodatkowych kursów zwykłych), to być może tak jest. Mnie chodzi o to, że to wspomniany dla przykładu KZK GOP powinien zająć się badaniem linii, optymalizowaniem ruchu itd. Oni to powinni wiedzieć po prostu. I więcej - cały czas ulepszać, ulepszać i ulepszać. Bo autobusy są dla nas, a nie odwrotnie, jak niektórym się wydaje.

Odpowiedz do tematu