Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikacja miejska w Piekarach
Autor Wiadomość
baaatman 

Wysłany: 2011-09-15, 20:15   

P Śl napisał/a:
http://piekaryslaskie.naszemiasto.pl/artykul/1080281,piekary-slaskie-mieszkancy-walcza-o-autobus-185,id,t.html#262a793024c6d427,1,3,3
Widze, ze podpisow juz jest calkiem calkiem. 300 osob w przypadku, gdy malo osob o tym wie, niektorym nie chce sie szukac listy i isc pod pisac, a wszytkich mieszkancow jest cos 11 tys. to jest bardzo dobry wynik.

gdyby nie Twoj wpis to bym nawet niewiedział ze taka lista istnieje, trzeba spełnic swoja powinnośc. Fajnie było by kartki porozklejac z taką informacja po przystankach a wpisów pewnie by sie conajmniej potroiło...

Ściebiorowski Ł 
www.sciebiorowski.pl

Wysłany: 2011-09-17, 11:25   

Odpowiedź Prezydenta na moją interpelację i wniosek w sprawie linii 185:
http://www.krzysztofturza...nterpelacja,434
http://www.krzysztofturza...nterpelacja,435

Temat na stronie:
http://www.krzysztofturza...,aktualnosc,442

P Śl 

Wysłany: 2011-09-17, 21:48   

Rozklad 91 ma sie nijak do 185, wiec to jest zwykla bajeczka, pan prezydent nie wie o czym mowi. 91 to powinien byc po starej trasie zrobiony - tak, zeby zaliczal Harcerska, a ponadto zrekompensowal 148 jako bezposredni autobus dla Dabrowki, przy okazji lepsze przesiadki na 91 dla ludzi z calego miasta, bo jest ich niemalo.
BTW Tym pismem strzelil sobie samoboja z premedytacja, bo widac w tym czarno na bialym do jakiej on bramki gra.

MephiR 

Wysłany: 2011-10-07, 12:19   

Fajny cyrk :P

Dziennik Zachodni napisał/a:
Protestem mieszkańców Dąbrówki w petycję mieszkańców Kamienia i Brzezin
Czy to początek regularnej wojny między Dąbrówką Wielką a Kamieniem i Brzezinami Śląskimi? Wygląda na to, że tak. Podczas sesji Rady Miasta radny Łukasz Ściebiorowski miał wręczyć prezydentowi Stanisławowi Korfantemu petycję z podpisami 1053 mieszkańców Brzezin Śląskich i Brzozowic-Kamienia (którzy wnioskują o przywrócenie we wszystkie dni tygodnia kursów linii 185 na trasie Bytom Dworzec PKP - Piekary Śląskie os. Wieczorka), kiedy prezydent wyciągnął... protest mieszkańców Dąbrówki Wielkiej i Dołków z 607 podpisami! Mamy więc dwie petycje w obronie dwóch autobusów - 185 i 148. Tyle tylko, że w przypadku autobusu linii 185 problem istnieje, a w przypadku linii 148 - nie.

- Nie zgadzamy się na sugerowanie likwidacji linii autobusowej 148, która przejęła funkcję tramwaju nr 8 - czytamy w proteście. - My niżej podpisani wyrażamy stanowczą dezaprobatę i protest przeciwko takim działaniom prowadzącym do konfliktowania mieszkańców naszego miasta.

A o jakie działania chodzi? Ano o społeczną akcję zbierania podpisów mieszkańców Brzezin Śląskich i Brzozowic-Kamienia, którą zainicjował Ściebiorowski, a która zdaniem podpisanych godzi w interesy mieszkańców Dąbrówki i Dołków. Dlaczego? Bo radny Ściebiorowski rzekomo skłóca mieszkańców, stawiając interes jednych przeciw interesowi drugich. Radny miałby sugerować likwidację autobusu linii 148. Gdzie i kiedy? Tego autorzy protestu nie podają.

- Protest mieszkańców Dąbrówki Wielkiej i Dołków, a w szczególności stwierdzenie, że ja jako radny sugerowałem likwidację linii autobusowej 148 jest odwracaniem uwagi od rzeczywistego problemu mieszkańców Piekar Śląskich - zwłaszcza Kamienia i os. Powstańców Śląskich, jakim jest pozbawienie ich przez większą część tygodnia możliwości bezpośredniego dotarcia komunikacją miejską do i z Bytomia - mówi Łukasz Ściebiorowski. - Ubolewam nad tym, że prawdopodobnie ktoś inicjując taki protest wśród mieszkańców Dołków i Dąbrówki Wielkiej z całym szacunkiem, ale wprowadził ich w błąd, próbując podważyć moją wiarygodność wśród mieszkańców tych dzielnic, z którymi również mam często okazję się spotykać i jako radny dyskutować o ich problemach - mówi. A co na to mieszkańcy? - O petycji słyszałam, ale jej nie podpisywałam. Nie wiem nic o pomysłach likwidacji 148. To nie byłoby dla nas dobre rozwiązanie. Pewnie byśmy protestowali, dlatego rozumiem mieszkańców Kamienia i Brzezin, którzy walczą o 185 - twierdzi Beata Polak z Dąbrówki.

http://piekaryslaskie.nas...024c6d427,1,3,3

kamilw 

Wysłany: 2011-10-07, 13:24   

Czyżby wojna piekarsko-piekarska? ;)

P Śl 

Wysłany: 2011-10-07, 19:23   

Nie, to bedzie mecz Korfanty kontra reszta swiata :P .

Ściebiorowski Ł 
www.sciebiorowski.pl

Wysłany: 2011-10-14, 00:59   

Z małym opóźnieniem ale na stronie internetowej Klubu Radnych Krzysztofa Turzańskiego zamieszczona została już relacja z sesji Rady Miasta w dniu 29.09.2011 podczas której pojawiła się dyskusja w sprawie linii 185.

Zapraszam zainteresowanych:
http://www.krzysztofturza...,aktualnosc,461
odsłuchanie fragmentu sesji RM:
http://mp3.krzysztofturzanski.pl/Dyskusja_185.mp3
cała sesja RM:
http://mp3.krzysztofturzanski.pl/sesjaX.mp3

Igor Kałucki 
Igor_Kałucki

Wysłany: 2011-10-15, 22:19   

Ha, Wszyscy merytorycznie odbijają piłeczkę ale z linią 185 jest już raczej przesądzone. Może mieszkańcy Kamienia (Powstańców Śląskich) powinni walczyć o inne połączenie z bytomskim dworcem ?

kamilw 

Wysłany: 2011-10-16, 21:51   

Kosmetyka nie pomoże, gdy coś gnije od środka. Reorganizacji wymaga system komunikacji w całej niemal aglomeracji.

Tak sobie pomyślałem, poza nawiasem, w nawiązaniu do tematu: trudno mówić o komunikacji miejskiej w Piekarach, gdyż jako takiej nie ma. Miasto nie ma swojej spółki komunikacyjnej. Jest KZKGOP i ileś miast, a głos z Naszego miasta, to jeden z wielu głosów. Jaki mamy wpływ na kształtowanie komunikacji - chyba niezbyt duży. A jeżeli się mylę - poprawcie mnie.

P Śl 

Wysłany: 2011-12-04, 22:28   

Rychlo wczas, ale przy okazji sie odniose :D .
Jak najbardziej mamy wplyw na ksztaltowanie komunikacji, bo miasto jest platnikiem i jednak musi pewne sprawy zaakaceptowac, chociazby pod wzgledem finansowania. Skutki tego sa rozne. Jaki wplyw ma miasto na ksztaltowanie oferty ? - patrz wyzej linia 185. Oczywiscie wybitnie negatywny przyklad.

http://krzysztofturzanski...zkladow_PKS.JPG

A teraz moje pytanie do radnego. W jakim celu byl kierowany ten wniosek ? Pytam zupelnie powaznie. To, ze sie staracie fajnie, ale czasem sie zastanawiam czy to troche nie sa wyscigi na liczby punktow. Bedac na miejscu urzedu szczerze mowiac nie wiem co bym pod ten link wrzucil, bo o ile na KM sie znam o tyle PKSy dla mnie to jest magia. Znalezc w rozkladach PKSow interesujace polaczenia w jakis prosty i przystepny sposob to jest dla mnie nielada wyzwanie.

Jezdzi wogole po naszym miescie cos innego niz PKS Czestochowa, ktos mnie moze oswiecic ?.
http://www.pks-czestochow...pl&kierunek=tam

P Śl 

Wysłany: 2011-12-27, 22:54   

UM Piekary napisał/a:
Od 1. stycznia zmiana rozkładu jazdy autobusów 148 i 185
Od 1. stycznia zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów linii 148 i 185. Jak wynika z informacji, które otrzymaliśmy od organizatora komunikacji (KZK GOP), autobusy tych linii kursowały będą do Bytomia na przemian. Linia nr 185 otrzyma sześć dodatkowych kursów, o tyle samo zmniejszy się liczba kursów linii nr 148. W efekcie, częstotliwość kursów w godzinach szczytów przewozowych wyniesie 35 minut, a poza godzinami szczytów – 70 minut.
Podobnie jak do tej pory, rozkład jazdy linii 148 będzie skoordynowany z linią 185 tak, by pasażerowie w drodze o Bytomia mogli przesiadać się w Brzezinach Śląskich.

Przez Brzeziny Śląskie w stronę Bytomia przejeżdżają także autobusy linii nr 42, 85 i 91.

http://piekary.pl/pl/10/1324988770/2

Coraz fajniejsze rozklady :) . Dabrowce gratulujemy Korfantego, teraz to juz wszyscy mamy coraz gorsze rozklady. Nie wiem czy te nowe rozklady zacheca ludzi do powrotu na ta trase z uskutecznianych podrozy przez Szarlej i przesiadke na 114. Rozklady "wg rzutu kostka", powrotu w glab Manhattanu jak nie bylo tak nie ma. Jedyny plus to wczesniejszy 185, bo jak komus jest/ bedzie potrzebny podjazd na gorke to nie bedzie musial tak wczesnie rano zasuwac z buta i bedzie mozna podjechac na 42 do Brzezin. Nie wiem tylko po co ten dubel 148 do tego 42.
Na Dabrowce zamiast miec 26 kursow 91 i kursy przesiadkowe maja juz tylko 12 czarterow zamiast obecnych 17.

Ściebiorowski Ł 
www.sciebiorowski.pl

Wysłany: 2011-12-29, 17:59   

P Śl. wniosek o który pytasz złożyłem dokładnie w tym celu, jaki zawarłem w jego treści. Uważam, że strona internetowa miasta, niezależnie od innych źródeł, powinna podawać jakie linie PKS i w jakich kursach przebiegają przez miasto. Jest to zaledwie kilka kursów (jak sam znalazłeś w sieci), więc nie obciążyłoby to miejskich serwerów :) Często nawet sami mieszkańcy nie wiedzą, że w Piekarach są takie autobusy. Dodatkową kwestą pozostaje oznaczenie tych kursów na przystankach autobusowych (zwłaszcza Piekary Kościół i Kopalnia Julian). Być może tematem zainteresują się media i takie informacje przybliżą bo pamiętajmy, że jednak jeszcze nie wszyscy korzystają z internetu.
Pozdrawiam :)

P Śl 

Wysłany: 2011-12-29, 21:39   

Pod Szpitalem jest slupek w strone Bytomia, pod Bazylika jest tabliczka pod wiata w strone Swierklanca. Urok slupkow PKSowych jednak polega na tym, ze na jednym slupku jest rozklad w obie strony :) .
Pod kopalnia jesli cos jest to przypuszczam, ze gdzies przy drodze/ parkingu "wokol" przystanku. Choc nie zdziwie sie jak nie ma wcale, bo te kursy co tam jada sa dla gornikow stworzone albo wogole sa wynajete przez nich.
W sumie to ja na miejscu urzedu to bym Ci to wrzucil, zeby Cie miec z glowy. Z drugiej strony zastanawiam sie jakby sie to moglo przydac ?. Chyba tylko na jakas wycieczke do Czestochowy albo w odwrotnym kierunku jakas szybka wycieczka ? Ewentualnie powrot przez Tarnowskie Gory. Dodatkowo jako punkt wyjscia do szukania informacji o relacjach tego przewoznika, bo mozliwosc sprawdzenia przebiegu kursu trzeba im zaliczyc na duzy plus.
Podsumowujac mega efektu nie widze, ale moze komus sie to do czegos przyda :) .

Ściebiorowski Ł 
www.sciebiorowski.pl

Wysłany: 2011-12-30, 13:32   

Zgadza się, nie chodzi o piękny efekt ale przydatność, a pamiętajmy, że informacji o Piekarach szukają też osoby spoza miasta czy nawet regionu i informacja na głównej stronie UM o tym, że do Piekar Śląskich można dojechać PKS z określonych kierunków, może być dla kogoś dodatkowym argumentem do odwiedzin miasta, zwłaszcza jeśli zaliczamy się do miast kultu maryjnego. Pielgrzymi odwiedzają np. Częstochowę to dlaczego tego nie wykorzystać i nie zachęcić ich jednocześnie do wizyty u nas.

P Śl. piszesz: "W sumie to ja na miejscu urzedu to bym Ci to wrzucil, zeby Cie miec z glowy."
i tu masz może nawet rację :) Prosta sprawa, krótki, konkretny wniosek do zrealizowania bez jakiś większych nakładów a robi się z tego zagadnienie.

Podam tu jeszcze taki przykład jakie można mieć w rożnych miastach podejście do szero rozumianych turystów.
W 2009 roku planowałem wyjazd na koncert Budki Suflera w Strzelcach Opolskich w ramach dni tego miasta. Potrzebowałem m.in. informacji o dokładnej godzinie rozpoczęcia koncertu, możliwości parkingu itp zaznaczając, że przyjadę z Piekar Śląskich. Wysłałem mailowo zapytanie do UM Strzelce Opolskie. W odpowiedzi dostałem wszelkie informacje, z serdecznymi pozdrowieniami oraz zaproszeniem na specjalne stoisko promocyjne po odbiór okolicznościowych gadżetów. Niby tylko tyle a jaki efekt, bo wycieczkę tam wspominam do dziś bardzo miło.

a1_piekary 

Wysłany: 2012-03-16, 11:44   Solaris U10 na linii nr 5

10 metrowy Solaris U10 na linii nr 5 :lol2: :(

Odpowiedz do tematu