Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikacja miejska w Piekarach
Autor Wiadomość
P Śl 

Wysłany: 2012-04-26, 22:36   

Ostatnio ukazal sie wywiad, a w zasadzie "wywiad" to nalezalo by nazwac, w ktorym to p. Pasternak informuje, ze miasto w KZK z roku na rok placi na komunikacje coraz to mniej. W tym roku miasto zabezpiecza 4,8 mln na ten cel. Jak rozumiem w miescie madre glowy szacuja, ze tyle nas bedzie kosztowala komunikacja w tym roku czy moze zle to rozumiem ?. Jesli jednak dobrze to sa to bardzo ciekawe mysli. Zwazywszy, ze miasto zaplacilo za komunikacje 5,3 mln zl, w kolejnym roku 5,6 mln zł, dodatkowo w ostatnim czasie skrocono 185 i zaserwowano bardzo atrakcyjne rozklady co spowoduje wzrost kosztow utrzymania linii, stawki caly czas rosna z racji chociazby rosnacych cen ropy oraz od polowy roku na sporej czesci linii w miescie maja wyjechac autobusy z rocznika 2007 ( w praktyce zapewne 2011/2012) to sa to baaaaardzo optymistyczne zalozenia. Obym nie doczekal stwierdzen, ze miastu brakuje pieniedzy na komunikacje i czekaja nas ciecia !. Bo raczej obciecie kilku kursow 53 i 148 az takich oszczednosci nie daje. I zeby nie bylo, ja popieram zmiane MZKP na KZK, ale dosc juz mam tych bajeczek.

ADAS11 
Piekary

Wysłany: 2012-12-11, 21:02   

Ostatnio jechałem 185 myślałem ze się zabije ja juz wole jak Świerklaniec jedził

georg111 

Wysłany: 2014-02-10, 23:16   

Jakiś czas temu było trochę szumu o bezpośrednim połączeniu z Chorzowem.Czy może coś drgnęło w tym temacie?

Podobno jest zgoda Piekar,Bytomia i Chorzowa na przedłużenie 192 do Chorzowa.Niedługo ma sie spotkać zespół przedstawicieli miast z KZK.

olowpb 

Wysłany: 2014-03-18, 08:59   

Coś się chyba ruszyło:
http://www.piekary.pl/pl/10/1394525557/2

georg111 

Wysłany: 2014-03-18, 12:04   

No to wypad do minibrowaru Reden w weekend odpada.Przynajmniej bezpośrednim autobusem.

Esmeralda 

Wysłany: 2014-04-07, 11:11   

Brak bezpośredniego połączenia z Chorzowem był dla mnie szczególnie odczuwalny, gdy szukałam pracy - bez samochodu to człowiek ma wrażenie, że jest w Piekarach uwięziony - dla mnie to duży przeskok, bo wcześniej spędziłam większość życia w Katowicach i wszędzie miałam blisko ;-)

Mam pytanie odnośnie linii 700 i 780... Jechałam kiedyś tym pierwszym numerem w kierunku Bytomia i jestem pewna, że wsiadłam w dobry autobus, a on zrobił przy Kaulfandzie pętelkę i zawrócił, tak jak to robi 780, czy to był jednorazowy błąd kierowcy, czy to się często zdarza? Bo teraz zawsze jak jadę do Bytomia w weekend (i mam do wyboru tylko ten autobus) to się stresuję, czy dojadę do celu ;P

Odpowiedz do tematu